Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért maradnak az emberek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért maradnak az emberek a nem működő kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy konkrét szituáció ihlette általános kérdésre keresek választ: ha van egy kapcsolatod, ami nem működik már, miért maradsz benne? A "nem akarok egyedül maradni" válaszokat most hagyjuk, tegyük fel, van valaki, akiről tudod, hogy szívesen lenne veled, gyakorlatilag bármit megtenne érted. Nem házasság, nincs gyerek, nem éltek együtt. A kapcsolat sem tart még egy éve.

Előre is köszönöm a válaszokat.

23N


2011. nov. 17. 21:55
1 2
 1/15 szamóca.. ***** válasza:
100%

rám ez hálistennek pont nem jellemző, de testközelből látom néhány ismerősömön...

szerintem egyszerűen félnek változtatni. van egy "biztos" pont az életükben, ami stagnál, és egyzserűbb benne maradni mint egy viharosabb dologba, veszélyes módon beleugrani.

azt figyeltem meg, hogy általában ezek a kapcsolatok inkább a langyosvíz kategóriában vannak, nem annyira problémásak, inkább csak kihűltek. a megszokás pedig nagy úr:)

meg aztán ugye mindig akkor a legerősebb a szerelem amikor véget kéne neki vetni...ha ki akar lépni a kapcsolatból hirtelen, abban az egyetlen percben sokkal erősebbnek tűnik mint amilyen valaha volt, és nem akarja feladni...ezt már magamon is tapasztaltam

2011. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Ráadásul a foglalt pasi sokkal népszerűbb a csajoknál. Ergo a kolonc húst is hozhat a konyhára.
2011. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Szeret mindenki a biztosba lenni megszokásból. Meg többek között anyagi hasznok miatt. Vagy simán a szex miatt.
2011. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hm, hát nem tudom, lehet h jó színész, de a "kolonc" és "hús" kombinációjától szenvedni látom.

Lehet csak azért nem értem, mert én mindig is ugrottam a bizonytalan jóba, minthogy a biztos rosszban maradjak (de én úgy nőttem fel, hogy mindenki elhagyott, szóval szerintem nem létezik "biztonság").

Azért akinek van még gondolata ezzel kapcsolatban, vagy esetleg hasonló szituációban van, szívesen meghallgatnám :)

2011. nov. 17. 22:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen járnak be nap mint nap olyan munkahelyekre amikből elegük van. Miért nem váltanak, még ha tudják is hogy mit csinálnának szívesen? Megrázkódtatás. Lemondás az addigi biztosról egy bizonytalanért cserébe. Újra le kell játszani a már lejátszott köröket (interjú, próbaidőszak, stb.) --- és ehhez semmi kedvük. Inkább maradnak a kiszámítható jelennél.


Na, ugyanez párkapcsolatra. Az emberek nem szívesen rúgják fel a kiszámítható életüket, csak ha tudják, hogy biztos jobb lesz utána. Amíg ez nincs meg az egyértelmű nyereség, (úgymond könnyebb naponta eltűrni mint egyszer kockázatatni) marad mindenki a helyén.

2011. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Úgy teszel mintha az emberek kedvük szerint válogathatnának a munkalehetőségek között! Sajnos ma ez nem a szeretem vagy nem szeretem kérdéskör.

2011. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért, párkapcsolatban kedvére válogat mindenki?
2011. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kettőt teljesen felesleges összehasonlítani! Egyébként igen, a kedvem szerint választok párt magamnak. Ha épp nincs, akkor elfogadom. Ha nem működik, kilépek. Na de azért ez a munkánál nem így működik! Ezt Te sem gondolhattad komolyan!
2011. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
vagy nincs más perspektíva VAGY lustaság
2011. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Dehogy nem működik ugyanúgy munkánál. Csak te qrvára könnyen elvagy a párkapcsolataiddal, más meg örül ha összejön neki nagynehezen egy is.


Más meg a munkával van ugyanígy.

2011. nov. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!