Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha összejövök egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha összejövök egy olyan lánnyal, akinek előttem már több kapcsolata is volt, akkor fennáll a veszélye, hogy összehasonlítgat a korábbi partnereivel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 09:23
1 2
 11/20 LadyLee ***** válasza:

Szerintem az "összehasonlítás" rossz kifejezés. Nyilván azt konstatálni fogja, hogy "hmmm, ő így szereti, pedig XY így szerette", vagy "ő így csinálja, XYZ meg amúgy". Vagy - vajon ő ezt miért szereti, holott ZX nem szerette. Stb.


De ez nem arról szól, hogy valamiféle ranglistát állítana fel a kis fejében az ágybeli teljesítményetekről. Egyszerűen csak konstatálni fogja az eltéréseket, hasonlóságokat. Nehéz lenne kidefezetten jobb/rosszabb kontextusban sorba állítani az exeket, mert általában az egyik jobb esetleg valamiben, a másik másban, arról nem is beszélve, hogy objektív "összehasonlításról" szó sem lehet, az érzelmek mindig szerepet játszanak. És tapasztalatból mondom, hogy az aktuális partner mindig az, aki a legjobban "bejön" - bennem legalábbis még sosem merült fel, hogy jobb lenne / volt a szex egy korábbival.

2011. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Én is összehasonlítottam hogy mennyivel jobb a mostani kapcsolatom.És minden téren sokkal jobb.
2011. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez nem veszély, nem lehetőség, és nem lehetséges!

BIZTOS lehetsz benne, hogy összehasonlít, minden ember(főleg a nők) így működik!

Tovább megyek, abban is 100%-ig biztos lehetsz, hogy ha van "legjobb barátnője" a legapróbb részletekig kibeszélnek, és összehasonlítgatnak.

Viszont! Az előző pasijai is csak olyan büdöset sz.arnak, mint bárki más, és végülis valamiért mégiscsak szakított velük, és most Veled van!

Szóval eddig te "nyerted" az összehasonlítgatást, és a továbbiaktól sem kell félned!

2011. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

LadyLee


Köszi,szépen leírtad a témával kapcsolatos gondolataidat.

Szerintem ez egy intelligens megközelítése a dolognak, ez így engem sem zavarna.

2011. nov. 14. 11:51
 15/20 A kérdező kommentje:
A barátnőknek való kibeszélés annyira nem örvendetes, mivel ismernek. Végső soron viszont ez nem nagyon érdekel, hiszen nincs semmi szégyellnivalóm azt hiszem.
2011. nov. 14. 11:56
 16/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Lehet, hogy ladylee a te gondolataidat írta le, viszont ettől még nem igaz.

2011. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Lehet. Mindenesetre szívesen olvastam. Ettől függetlenül érdekelnek az eltérő vélemények is.
2011. nov. 14. 16:40
 18/20 anonim ***** válasza:
Az legyen a legkisebb gondod, hogy összehasonlítgat. Inkább amiatt aggódj, hogy mikor fog félrefúrni valamelyik exszel.
2011. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 LadyLee ***** válasza:

"Lehet, hogy ladylee a te gondolataidat írta le, viszont ettől még nem igaz."


Csak a saját gondolataimat írtam le a kérdésről - és már túl vagyok néhány kapcsolaton. Nálam ez tényleg így működik, de természetesen elfogadom, hogy másnál másképpen.

2011. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez előfordulhat és adott esetben el is ronthat egy olyan kapcsolatot, ami a világ legjobb kapcsolata lenne, ha nem lett volna előtte az illetőnek senkije.

Tanulság: jobban meg kéne gondolni, összejön-e valakivel az ember és ágyba bújni is csak azzal kéne, akivel már végleges a dolog. Persze ez sötét középkort idézi sokaknak és régimódinak tűnik, de tényleg sok pozitívum származik belőle, pl. kiegyensúlyozottabb házasságok.

2012. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!