Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácsot kérnék! Ti mit tennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot kérnék! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátommal már több mint egy éve vagyunk együtt, ő 20 én 24. Ez a korkülönbség konfliktust még nem okozott. Ő nagyon jól érzi magát a lányok társaságában, és a lányok is kedvelik őt, én ezt nem nézem annyira jó szemmel, de tudom, hogy szeret és nem csalna meg, habár bevallotta hogy utolsó kapcsolatában megcsalta a barátnőjét.

2 hétig külföldön nyaralt a barátjával és annak családjával, tudtam, hogy lányok is lesznek (15-16 évesek), de nem aggódtam. A nyaralás elején kaptam egy sms-t a barátom telefonjáról, amiben az állt, hogy "van okom félni, hogy megcsal, és ma én ezt be is bizonyítom". A telefon ezután ki volt kapcsolva és mint a barátom később elmondta az összes sms le lett törölve. Egyetlen személy tartózkodott akkor ott vele, az egyik 16 éves kislány, nyilvánvaló volt tehát, hogy ő írta ezt az sms-t, amikor a barátom épp nem volt a szobában, de ő ezt a barátom kizártnak tartotta és azt is felvetette, hogy ezt én csak kitaláltam. Miután nagy nehezen meggyőztem őt, hogy ez az sms létezik akkor sem volt hajlandó beszélni a lánnyal a dologról és mondta megérti hogy engem megbántott, de ő kedveli és nem akar ezért vele nem beszélni. Továbbra is együtt ittak, filmeztek, mintha mi sem történt volna.

A problémám, ami szerintem egyértelmű a szituációból, hogy a lány nem lett felelősségre vonva, és én nem lettem megvédve. Úgy érzem, hogy egy társtól ilyen helyzetben nem ezt kell várni. Tudom, hogy nem csalna meg, de szerintem imponált neki a lánynak a közeledése és élvezte a kitüntetett figyelmét és ha megemlítette volna neki, akkor ennek vége lett volna. Ő azt is tagadja, hogy flörtölt volna a lány vele, de mivel állandóan együtt voltak és a barátom kedvesen viselkedett vele,rögtön megtalálták a közös hullámhosszt,sokat beszélgettek gondolom a lányban felébreszthetett valamit.

Még személyesen nem tudtuk megbeszélni a dolgot, de hamarosan sor kerül rá. Gondolkoztam a szakításon, hiszen nagyon megbántva éreztem magam, talán jobban is mintha megcsalt volna hiszen érzelmileg árult el és nem állt ki mellettem,de szeretném hallani az ő oldaláról is a történteket és a miérteket. A kérdésem az lenne a fiúktól, hogyha ilyen veletek történne mit tennétek? Lányoktól pedig bmilyen tanács, észrevétel jól jön.


2011. júl. 13. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha inkább azt a kis cafkát védi (már bocsánat a kifejezésért), akkor megérdemelné, hogy kihajíts a pic$ába, most akkor vagy ő vagy te, de ő inkább téged bántott meg... hát milyen társ az ilyen? :O
2011. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul esne... hihetetlenül rosszul.


A régi énem azonnal szakítana vele ilyen esetben... vagy legalábbis hatalmas ügyet csinálna belőle - hihetetlenül féltékeny voltam pár éve még.


Mai fejjel kicsit lazábban kezelném az ilyen eseteket... bár megint más kívülállóként, és megint más neked, aki érintett vagy benne...


Én megbizonyosodnék elsősorban róla, hogy TÉNYLEG nem történt semmi köztük (pl nem viselkedik azóta veled kicsit sem máshogy, nem akar kevesebb időt tölteni veled, hirtelen nem akar elhalmozni minden jóval, stb), valamint rákérdeznék, hogy mit gondol a lányról, mit szeretne tőle.


Figyelj, egy dolog egyértelmű.

Védi a lányt. Miért? Mert szimpatikus számára.


Nyilván a lánynak is szimpatikus barátod.


Kölcsönös szimpátia megvan -> alapesetben egy jó barátság.

Kérdés, hogy társul-e hozzá egymás iránti szexuális töltet is...


Ha igen, akkor van okod gyanakodni.


Egyébként ha a lány ilyen üzeneteket ír, akkor vagy provokálni akar, vagy tényleg akar valamit tőle... ezesetben viszont ha a barátod nem melletted áll ki, lehet ő is vevő lenne egy hancúrra / kapcsolatra a lánnyal... :/


23/F

2011. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hasonló helyzetben voltam már.

Annyi különbséggel, hogy a lány volt fiatalabb.

10 évvel (én 34 ő 24). Imádta a pasik rajongását, és sajnos adott is visszajelzéseket. A pasik körbe rajongták, ami nem gond, mert erre mindig is büszke voltam, ha a mellettem lévő NŐ mások szerint is kiemelkedő, de azt már kevésbé viselem el, ha ebből egy flörtölés kerekedik ki. Vagyis: ha visszajelzéseket is ad a Párom.

Azt jól teszed, hogy megpróbálod megbeszélni.

Ami viszont gond, ha nem áll ki melletted. Én pont ilyen miatt adtam ki a fentebb is említett hölgy útját.

Vagy engem választ (mindig, minden áron, és legfőképp mindenki előtt), vagy mehet flörtölni, és én is megyek tovább az utamon, de már nélküle.

Így is lett.


Úgy hiszem jól látod a dolgokat, és jól is érzed.

Ha szereted, nehéz lesz szakítani, meg fájni is fog. Főképp mert becsapva érzed magad, de van amit meg kell tenni. Beszélgetés után hagyd ülepedni kicsit a dolgot, csak figyelj szépen a háttérben. Úgy is észreveszed ha valami nincs rendben, és majd azután dönts, ne a pillanat hevében.


Várom a fejleményeket (üzend majd meg, hogy alakult a dolog).

2011. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat! Örülök, hogy pártatlan emberek is így látják a dolgokat és nem csak én.

Írok a fejleményekről!

2011. júl. 13. 20:40
 5/5 A kérdező kommentje:
A barátom haverja (a kiscsaj bátyja) fűzött is egy kommentet nekik egyszer, hogy lehet hogy sógor leszel már jövőre, de a barátom leállította, és elbeszélgetett vele ezzel kapcsolatban. Szóval ez pozitív a részéről...persze nem menti fel a többi dolog alól.
2011. júl. 13. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!