Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek ennyire? Mi okozhatja? És leginkább. mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Előre bocsi, ha viszonylag hosszú lesz a kérdés... Oh, és szeretnék megkérni mindenkit, hogy ha lehet, tanácsot mondjatok mert nem a szidásra vagyok kíváncsi. köszi =)


Szóval. Tömören, félek a párkapcsolatoktól. Egyértelműen önértékelési gondjaim vannak, főleg a mai zenékben, filmekben látott dolgok miatt. A reklámok is egy teljesen torz ideált tükröznek... és én próbálok megfelelni, mindig járok kondiba (heti 4 alkalom + kardio) de akkor sem vagyok egy Justin Bieber...

Igazából mindig is komoly kapcsolatra vágytam de sosem volt olyan lány akivel eltudtam volna képzelni a dolgot. Rengetegen próbálkoztak már nálam de hogy őszinte legyek, nem épp a "felső kategóriából". Ez nem azt jelenti hogy tárgyként kezelném a lányokat, semmiképp... Egyszerűen vannak bizonyos határok ami alá kevesen adnak (és itt NEM külsőségekről van szó).


Önértékelési gondok miatt én nem merek kezdeményezni, nagyon 0-nak látom magam sajnos... Pedig teljesen átlagos vagyok, sokan olyanokat mondanak hogy "hűű de helyes vagy" csakhogy ez olyan, mintha elmenne valaki egy fagyizó előtt és azt mondaná, "hűű de elképesztően finom itt a fagyi!" és sétálna tovább... Ez az önértékelési gond, az önbizalomhiány gyerekkori traumából ered az egyik pszichológus ismerősöm szerint, bár nemelemezgetett... Volt rengeteg dolog a gyerekkoromban ami okozhatta ezt ezért szinte biztos hogy emiatt van, de attól még ezt nem sikerült megoldani =(

Nem hallgatok nyálas szerelmes számokat, nem vasalom a hajam és nincs converse-es oldaltáskám sem, ezért nem illek a mai ideál képébe, amit az ismerőseim elvárnak, illetve amit a világ elvár a 16 évesektől. Nem azzal van a gond, hogy nem járok ismerkedni, ugyanis hogy nincs hova menni... sokan bulikat javasoltak. Csakhogy senki nem hív, ugyanis a sulim 1 órányi útra van itthonról (egy kertváros széle, itt még szórakozóhelyek sincsenek 10 km-es körzeten belül...), és sokan, akik hívnának buliba, szintén 1 órára laknak- csakhogy a másik irányba. Nyáron még bérletem sincs, szóval nem tudom végigbliccelni a várost, oda-vissza.


Szóval... nincs hely, ahol ismerkedhetnék olyan lánnyal, aki bejönne, és viszont. A gond az hogy mindenütt azt látom vissza (reklámok, filmek, sőt, még az internet is, pl. facebook), hogy a lányok csak a macsó típusú fiúkra buknak, a többi szóba sem jöhet (nyilván vannak kivételek de nem túl sok). Most valószínűleg sokan azt fogják válaszolni hogy "héé, hőő, én ugyan nem bukok az olyan pasikra!"- nos, örülök neki, csakhogy ettől még nem jutott senki semmihez közelebb :/


Igazából én az edzés mellett nem szeretek bunyózni, semmiképp. Szerencsére volt már olyan helyzet mikor pusztán szavakkal befolyásoltam a "támadót" hogy hagyjon békén, még ő kért bocsánatot. De ez nem "macsó", szóval ezzel nem megyek semmire. Nem szeretem a focit se, igazából a tömegsportokért nem rajongok. Inkább kocogni, edzeni szeretek, vagy épp a kutyámat sétáltatni a patakparton. De ez sem "macsó".


Nyilván sokan javasoljátok hogy menjek és ismerkedjek lányokkal, valamelyiknek csak be fogok jönni... a gond az hogy nem tudok hol ismerkedni. Interneten? Nem hiszem hogy jó ötlet, amúgy sem szeretek itt kockulni a gép előtt...


Ez az egész már úgy 3 éve megvan bennem. Eddig kapcsolatban voltam, 2 évig voltam egy lánnyal, csakhogy neki is hasonló természete volt így nem jutottunk előrébb, egy lépést sem. Szinte semmi nem történt köztünk.

Elég egoista szövegnek tűnik így visszaolvasva... de nem tudom az egész elképzelésemet a világról leírni és teljesen átadni azt, amit érzek pár bekezdésben :/ Szóval utólag is bocsi.


Elég hülye egy természetem van, tudom. És megköszönném ha ezek tekintetében próbálnátok segíteni. tényleg hálás lennék, köszi =)

16/f


2011. jún. 16. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:
igen, elmondtam a lánynak, és ő jónak látja a dolgot de nekem nem menne. Egyszerűen teljesen mások vagyunk élőben és ez egyikőnknek sem tetszett. Barátok maradunk de azóta max 3x beszéltünk, előtte meg naponta órákon át...
2011. júl. 21. 11:12
 62/79 anonim ***** válasza:
És persze te egy találkozásból meg tudtad állaptani, hogy összeilletek? úristen -.- nem is értem... de csalódtál benne? vagy miért hidegültetek el ennyire egymástól? milyen volt a randin? ez elég fura, nem lehet valaki ennyire más élőben...
2011. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez a GYK keretei között lehetetlen, de én kíváncsi lennék arra is, hogy a lány mit gondol az ügyről... Valahogy van egy olyan érzésem, hogy a két vélemény között félúton van az igazság.
2011. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim válasza:
előzőnek igaza van...lehet, hogy ezért nem beszéltek mostmár órákig. meg kéne beszélni vele esetleg vagy kéne valamit tenni az ügy érdekében, mert lehet hogy a lány másképp vélekedik erről. " Egyszerűen teljesen mások vagyunk élőben és ez egyikőnknek sem tetszett." ezt a mondatodat sajnos nem nagyon értem. Honnan veszed, hogy a lánynak abszolúte nem tetszett? :O Lehet, hogy a saját szemszögödet látod, de a lányét nem elképzelhető, hogy szörnyen rosszul esik neki...:/
2011. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha a lánynak sem tetszett miért akarja folytatni? ez eléggé ellentétes és fura o.o
2011. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim válasza:

na ugyanezt akartam írni előző!...szerintem ez a két dolog üti egymást:

igen, elmondtam a lánynak, és ő jónak látja a dolgot de nekem nem menne.---> vagyis a lány benne lenne a kapcsolatba te pedig nem...ugyebár

Egyszerűen teljesen mások vagyunk élőben és ez egyikőnknek sem tetszett. --->itt meg már nem?

vagy most mi van?

2011. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:

Na alaposan végigolvastam töviről-hegyire a 7 oldalt xD Necces volt na mind1. :D

Na szóval...az lenne a kérdésem hogy mi a f**szom bajod van most úgy komolyan? Azt írtad h olyan lányt keresel aki elfogad...és ő elfogad...mert nekem nagyon úgy néz ki hogy elfogad...:) Akkor mi a probléma öcsém? Meg amiket írtak itt előzőleg...tényleg furán fogalmaztad azt a mondatot...bocs ha durva voltam.

2011. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 A kérdező kommentje:

azt a mondatod kigubózom nektek :D


a kapcsolatban benne lenne, de egyikőnknek sem volt olyan,ahogy gondoltuk hogy lesz. Nekem lehet hogy rosszabb a helyet és kevésbé tetszik a dolog. De neki sem tetszett 100%-ra.


Olyat keresek aki elfogad, igen. De ha egyszer nem vagyok valakibe szerelmes, akkor mit tegyek? tartsam meg mint egy házikedvencet, csak mert elfogad?

A másik ok még a távolság. Egyre jobban érezzük hogy túl nagy ez az út.

2011. júl. 21. 18:32
 69/79 anonim ***** válasza:
Fiam...szerintem te fosol a távkapcsolattól...ennyi. Azért nem tudom eldönteni mi van. Amúgy nem vágom honnan veszed hogy a csajnak se lett volna jó? :O közölte veled? meg azért azt figyelembe kéne venned, hogy a napi beszélgetésekből (ami órákig tartott ahogy írtad) mostmár alig beszéltek...ergó valamit rohadtul elcsesztél...(mivel mondtad h közölted vele azt, hoyg ez így nem pálya) mert gondolom erre utal az h igen elmondtam a lánynak...valami gond van öcsém...oldd meg minnél hamarabb...;) mert ezek jelek nem de bár?:O
2011. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 A kérdező kommentje:
igen, félek, de az egész kérdés erről szól, nem? :) Hogyan oldjam meg? Fogalmam sincs mit tehetnék, mindenki csak mondja hogy nem kell félni, nincs semmi, ez így nem jó, stb... de ez olyan, mint bármi más betegség, egyszerűen nem választottam, és kontrollálni sem tudom...
2011. júl. 21. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!