Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki hogyan intézi el a randizás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogyan intézi el a randizások pénzügyi részé?

Figyelt kérdés

Ciki nem ciki de 19évesen most alakult úgy először, hogy találkoztam egy lánnyal akit el is mertem hívni randira de rengeteg dolgot nem tudok így még. Tudom, hogy sok hasonló kérdés van itt és már utána is néztem de erre konkrét választ nem találtam. Van aki úgy szereti, hogy először a fiú fizet (ez még érthető is lenne hisz én hívtam meg valahova) de ez másoknál hogy megy? Pl. ha elhívod pár alkalommal randizni akkor milyen helyekre érdemes ami nem olyan vészes árilag? Néha diákmunkázok de nem nyomja sok pénz a zsebem így korlátolt vagyok ezen a téren. Valamint sokszor olvastam, hogy a lányok egy része/nagyobb része nem szereti, hogy ha a fiú fizet mindig de ez mégis hogyan alakul ki? Mert most ha minden jól megy 1-2randi sikerülhet de hogyan tovább, mert felhozni, hogy ne menjünk most sehova 2hétig mert akkor lesz pénzem vagy fizess te elég ciki lenne :/


19/F


2011. jún. 14. 14:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
részét* bah még a kérdés leírása se ment, kicsit aggódom mert életem első randija más meg már ennyi idősen...
2011. jún. 14. 14:14
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan meghívod valahová, ott neked illik fizetni, legyen az egy kávé, vagy egy mozi.

Ha megbeszélitek, hogy itt és itt találkoztok, mondjuk egy parkban vagy valahol, közösen döntötök, hogy hová mentek, ott már lehet felesben fizetni.


Az első pár randi alatt ki fog derülni, hogy a lány felajánlja-e, hogy fizeti a felét, vagy meghív-e ő is valamire, vagy csak elvárja, hogy pénzeld.


Ma úgy nézem, ez a két szélsőség van, az egyik, aki beszáll az összes költség felébe, akkor is ha te hívod, és elvi kérdést csinál belőle. Meg a másik fele, akik elvárják, sőt egyenesen kikövetelik, hogy a pasijuk költsön rájuk, és besértődnek, ha ez nem ér el egy bizonyos havi összeget, hogy nem is szereti.


Egyébként nem ciki közölni valakivel, hogy bocs, kedvem lenne a programhoz, de majd csak két hét múlva.

Aki ezen felhúzza az orrát, az a pénzedre hajt és lejmolni akar.

2011. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első alkalommal szerintem illik a fiúnak fizetnie. Ne aggódj, egy kávé, egy üdítő, egy fagyi tökéletesen elég, nem kell 20 ezres vacsora rögtön :) Kössétek egybe sétával, vagy ha lehet, mozi, planetárium, szabadtéri koncertek, rendezvények. Mindig kezdeményezd a fizetést, de nem utasítsd vissza, ha a lány is be akar szállni. Esetleg később megbeszélhetitek, hogy feleztek, vagy egyet te, egyet ő fizet. Nő létemre általában én állom a kis kiruccanásokat, kaját, innivalót, stb. Mozit, egyebet párom szokott. Nem élünk még együtt, ő nehezebb anyagi helyzetben van az édesanyja miatt, nekem viszont jó munkám van, jó fizetésem, ezért nem akadok fenn azon, hogy az esetek 70%-ában én fizetek. Idén úgyis összeköltözünk, rendeződik párom anyagi helyzete is, és hasonlóképpen fog keresni, mint én, onnantól meg úgyis közös minden. Ne aggódj a pénzkérdés miatt, ha érdekled, nem fogja zavarni, ha csak egy fagyira futja.
2011. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mindig illik felajánlanod, hogy te fizetsz, és az első randikon a lány ezt el is fogadhatja. Később általában a lánynak illik felajánlania, hogy állja az ő fogyasztását, ezt elfogadhatod, de nem muszáj. Sok lánynak imponál, ha a férfi lovagiasan állja a költségeket.

Ebből kifolyólag úgy válassz randihelyszínt, hogy az passzoljon a pénztárcádhoz. Elmehettek sétálni, esetleg piknikezni egy parkba, kirándulni, libegőzni, strandra... ezek viszonylag olcsó programok, de jók.

Abban ne bízz, hogy egy lány nem szereti, ha a fiú fizet, soha nem tudhatod, hogy akivel mész, hogy vélekedik erről. Lehet, hogy ragaszkodik hozzá, hogy ő is beszálljon, de könnyen lehet, hogy nem, különösen a régimódibb lányok.

2011. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi egy kis étterem szerűségbe mentünk ahol esténként disco szokott lenni, de csak üdítőt ittunk, ott ültünk vagy 3 óra hosszát, szerencsére nem volt felhajtás. Párom fizetett és ez általában így is szokott lenni, szoktam mondani, hogy most én fizetek, ő erre csak annyit mond jó.. persze olyan hangsúllyal hogy tudom, nem engedné. Van hogy engedi, te legtöbbször ő fizet, mi húszon túl vagyunk, és 1,5 éve. Ez sztem nagyon egyéni dolog, hogy ki hogy szereti.
2011. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

első randi: hivd el fagyizni és sétálni (igy kijössz egy ezresből bőven,és még te is fizettél)


többi randi: beszéd...vagy egyszer te egyszer ő,vagy felesbe mindig (bár előbbi ésszerübb,nem kinos számolgatni a felét mindig)


normális lány magától is gondolja,ha meg plázapics@t szedtél fel,akkor ugyis rájössz,mert mindent elvár h te fizess

nyugi,kialakul

2011. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sétáljatok, üljetek ki tópartra/folyópartra (már ha van a közelben), gyönyörű idő van, sokkal jobb a szabadban lenni, mint beülni valahova. Ha megszomjaztok közben, akkor veszel mindkettőtöknek egy-egy üdítőt, s ha azt mondja, hogy márpedig ezt ő fizeti, akkor oké, ő fizeti (bár az elsőnél még mondhatod, hogy "ugyan már", de ha tényleg ragaszkodik hozzá, hogy ő fizessen, akkor fizessen).
2011. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

14:24 vagyok

még annyi:

jelenlegi párommal pl első 2 évben nő léttemre én fizettem majdnem mindent.Én melóztam suli mellett,ő nem tudott.Ettől még ugyanugy féfias és imádnivaló volt. (ahogy most is amikor dupla annyit keres mint én,mert végzett,én meg belekezdtem egy másik suliba)


nem a pénzen fog múlni,ha normális a lány

ha meg nem az,akkor jobb ha az elején kiderül,és nem pazarlod rá az időd:)

23/N

2011. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A kérdés igen egyszerű, a pénztárcádnak megfelelő randihelyet válassz! Egyébként, ha 2-300 forintos dolgokról van szó, nekem jól esik ha felajánlja a párom, hogy ő fizet, de ugyanígy van hogy szó nélkül én fizetem ki, és nincs belőle vita. Ha drágább helyre megyünk, vidámpark, nagyobb fürdő stb, ahova már több ezer forint egy belépő, akkor mindenki a sajátját fizeti. Diákok vagyunk, egyikünk sincs annyira eleresztve sajnos hogy ilyen helyekre meghívhassuk a másikat!

Ha mondjuk kirándulni megyünk, vagy moziba a szomszéd városba, akkor párom állja a benzint, ő jön autóval, én a vacsorát + mozit.

Nem kell ezen aggódni, egy idő után kialakul magától és egyáltalán nem szégyen azt mondani, hogy neked most nincsen pénzed erre meg arra, menjetek olcsóbb vagy más helyre... Normális lány ezt megérti! :)

2011. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Úgy válassz programot, hogy egyedül is fizetni tudd.

Valamelyik lány az első randin felajánlja, hogy fizeti a saját részét, valamelyik csak később.

Ha felesbe fizetünk, akkor meg szoktam oldani, hogy én fizessek többet. (Nem nagy összegekről van szó.)

2011. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!