Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 év után szakítsak? Hogyan?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 év után szakítsak? Hogyan? Megéri?

Figyelt kérdés

próbálom röviden felvázolni a helyzetet. 22 éves vagyok,a párom 26. még az első egyetemi bulin ismerkedtünk meg.azóta vagyunk együtt, nemsokára 3 éve. fél év után összeköltöztünk. még ekkor meghalt az édesapja. a kapcsolatunkat majd egy évre megborította, de ezt természetesnek is vettem, hisz egy ilyen közeli családtag elvesztése rendesen kiüti az embert. ekkortájt vettem először észre hogy nem kiván, az együttléteink egyre ritkábbak lettek. már nem figyelt rám és nem is igyekezett hogy nekem is jó legyen. sokszor beszéltünk erről. de az elején még úgy gondoltam a gyász miatt van. immár több mint két év telt el apukája halála óta, de ő még most is ilyen. ha kérdeztem miért nem, ő azt mondta fáradt.ha próbálkoztam visszautasított. jelenleg időnként ő próbálkozik, de nekem nincs kedvem hozzá. teljesen elment a kedvem tőle,mivel annyiszor elutasított. illetve régebben láttam a szemén is ha kíván, most már úgy érzem muszáj az egész. és ha még csak ennyi lenne. kb havonta egyszer szeretkezünk, akkor is ő hamar elélvez( sztem kb 3 percet ha hagy nekem) és ennyi.

emelett még a problémám, hogy én egyedül vezetem a háztartást, főzök, mosok, takarítok rá...akár egy anya.néha csak egy jó házvezetőnőnek érzem magam. mindemelett háttérbe szorítottam a barátaim, nem járok el bulizni sem, mert megyek haza hozzá.( persze ez az én hibám is, hogy ilyen vagyok). Ő nem segít nekem, mert ő sokat dolgozik( ami tényleg igaz, de én meg két egyetemre járok egyszerre...)

ha csak fáradt lenne, de ha hazajön akkor is csak alszik, aztán elmegy edzeni, mert neki az nagyon fontos. és ha este jut rám ideje azért megkérdezi milyen napom volt..


Persze azt tudni kell hogy nagyon céltudatos és szeret engem a maga módján, ragaszkodik hozzám...akár gyereket is akar tőlem. vannak közös témáink és alapvetően elvagyunk.


de a kérdésem: megéri ekkora kompromisszum? vele maradjak, ha nem jó a szex? vagy egyáltalán harcoljak azért, hogy újra szeretni tudjam, vagy szedjem a sátorfám és lépjek ki ebből a kapcsolatból?mit tanácsoltok?


2011. jún. 10. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még ahhoz, hogy egy szar kapcsolatban vergődj további sok évig. Menj és bulizz, barátkozz, éld az életed.
2011. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
hát először is ezt nem nekünk kell eldönteni de ha tanácsot kérsz szed a sátorfád.... az h hány éve vagytok együtt nem kötelez arra h elb...d az életed. nem ismerem a pasit lehet tényleg megrázta annyira az apja halála h ettől megváltozott de ez nem azt jelenti h neked ezt el kell viselned.és az h meghalt valakije nem ok arra h veled így bánjon max még az elején az olyan elnézhető még...az meg h csicskásnak tart megint nem jó főleg h két egyetemet csinálsz mellette inkább meg kéne becsülnie téged ...és nem kifogás h sokat dolgozik manapság mindenki sokat dolgozik h fel ne kopjon az álla de attól még van ház amiben és körül van munka. elvagytok de ez nem szerelem és nem hiszem h ragaszkodik hozzád ..azt máshogy mutatja ki egy pasi.... adj neki ultimátumot... vagy megváltozik vagy elhagyod ....amíg ezt kerek perec meg nem mondod neki (és el nem magyarázod neki miért jutottál erre a döntésre) addig hiába rágod a fülét egyiken be másikon ki.....
2011. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémád :( Én is hasonló gondokkal küzdök, bár mi nem lakunk együtt. De a szexuális életünk egy az egyben ugyanilyen.

Szerintem beszéld meg vele, hogy ha ezen nem tudtok változtatni, akkor nincs értelme tovább. Én nálunk már kezdek efelé hajlani. Mert ez csak folyamatos szenvedés így, te akarod őt, kívánod, ő pedig mintha csak muszájból csinálná...nagyon tud fájni.

Szerintem mondd el neki őszintén, hogy neked ez egyszerűen nem elég, és nem jó így, és ha nem lesz változás, akkor sajna vége. :S

21/L

2011. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hagyd ott! egyrészt azért amit első is mondott, hogy túl fiatal vagy ehhez. Kettő meg szerintem ő nem teljesen úgy néz rád mint barátnőre, hanem inkább amolyan anya pótlék, lehet apukája halt meg de hát ez csak felerősítette az igényét családi érzésre, amit veled érez.


Minden erre utal szinte, szex gyakorlatilag 0, csak alszik meg edz veled nagy ritkán beszél valamit. Pont mint anyuka aki gondoskodik róla, vigyáz rá, vezeti a háztartást, csak persze közben azért tudja hogy nem az vagy de ettől még így érez. Na meg azért is nekem meghalt apukám 18 évesen pár éve, és amikor megpróbálom fejemben összerakni a helyzetet tökre ez jön le.


Komolyan már csak az hiányozna hogy annyira ellazulna melletted, hogy nagy felszabadultságában mondaná hogy "na elmentem bnömhőz anyu". Nem tudom szerintem a pároddal nem így viselkedsz, az meg hogy mondja hogy akar gyereket meg a többi az is leginkább olyan amit te is mondtad csak kell.


Na hát, akárhogy is de felesleges itt szenvedned és leamortizálnod magad. Pech hogy így alakult de hát már nem lehet mit tenni.

2011. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. igen, én is tudom, hogy ez lenne a helyes. igazából visszaolvasva a történetem rájöttem mennyire kiábrándító a helyzetem. sztetek hogyan érdemesebb szakítani: egy érvágással, szedjem a cuccaim és lépjek, vagy először szünet és utána jelentsem be, hogy nekem már nem hiányzik...?
2011. jún. 10. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát figy ő nem tudja hogy te ezt meg írtad. Szóval neki ez nem fog hirtelenek tűnni hogy na ahaa ezután döntöttél úgy. Végül is mivel már rég óta rossz, mondhatod hogy ez egy folyamat volt és most lett elég. Aztán elmondod dolgokat amiket akarsz elbúcsúzol és viszlát.
2011. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne húzd szerintem szünettel, fájdalmasabb, főleg h úgyis tudod mi lesz a vége. Zárd le inkább egyszer, és mindenkorra.
2011. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!