Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van jövője ennek a kapcsolatnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van jövője ennek a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyok együtt a barátnőmmel. Az első pár hónapban jól éreztem magam vele, utána viszont elég sokat változott, negatív irányba.


Leginkább az zavar, hogy elkezdett igénytelenül beszélni. Mindennapossá vált a "Le van sz@rva", "Ki a sz@rt érdekel", "Mi a f@sznak...", "Ku.rvára..." stb. kifejezések használata. Amikor rászólok, igyekszik visszafogni magát, de nem tart sokáig. Már tudom, hogy a szüleitől tanulta, de ha eleinte képes volt a normális beszédre, akkor most miért nem? Ja, bevallotta, hogy miért. Azért, mert ha az elején így tett volna, akkor biztosan nem jöttünk volna össze.


Egyre többször van negatív megjegyzése azzal kapcsolatban, amit én mondok. Például a múltkor megkérdezte, hogy mit csinálok. Elmondtam, hogy egy irodalmi műsort hallgatok a rádióban, mire csak annyit reagált, hogy "képzelem, milyen érdekfeszítő lehet".


A beszélgetések is kissé féloldalasak. Nagyrészt ő adja a témát a körülötte zajló eseményekből merítve. Amikor viszont én felhozok valamilyen engem érdeklő témát, sokszor nem látom rajta az érdeklődést.


Én feláldozom a lakóterületem egy részét azért, hogy hozzám költözhessen, de még egy ruhásszekrényt sem tudtunk közösen megvenni, bár az együttlétünk alatt 6 hónapot dolgozott, és 1/3 részben nálam étkezett. Nem az a gond, hogy nekem kellett kifizetni a szekrényt, hanem az, hogy ilyen hozzáállás mellett mi lesz a közös jövőnkkel? Én megdolgozok érte, ő pedig élvezi? Bár azt igérte, hogy ha összeköltözünk, akkor minden kiadást meg fogunk beszélni, de ezek után kétségeim vannak afelől, hogy a közös célokra félre tudunk majd tenni.


Úgy érzem, hogy én igyekszem mindig a kedvére tenni. Figyelek rá, támogatom az ötleteit. Sokszor segítettem neki. Megjavítottam a számítógépét. Közösen csináltunk egy munkát, amihez könyvet is vásároltam, de az eredményéből semmit se láttam. Elmentem vele ruhát vásárolni. Segítettem neki munkát találni. stb.


Ő viszont tett már olyan megjegyzést is, hogy ha összeköltözünk, "Nem biztos, hogy minden nap fog főzni", ami azért kellemetlenül érintett. És egyszer megkértem arra, hogy segítsen kitakarítani azt az ágyat, amiben hétvégenként alszunk, de azt is egyedül kellett befejeznem.


Sokszor tett olyan igéretet, amit aztán nem tartott meg. Bár jelentéktelen dolgok voltak ezek - többnyire arról szóltak, hogy ennek vagy annak utánanéz, ezt vagy azt elhozza -, de azért rosszul esik ez a hozzáállás.


Persze azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, amit ő tesz a kapcsolatunkért. Mindig kifejezi, hogy mennyire szeret. Amikor nálam van, néha készít reggelit, ebédet, süteményt, hoz édességet vagy valamilyen apróságot. Nem lakunk együtt, de mindig ő jön hozzám, és a hétvégéket együtt töltjük, néha hétköznap munka után is eljön, és tudom, hogy ez az ingázás fárasztó tud lenni. Kb 15 percre lakunk egymástól. Ha telefonon beszélgetünk, többnyire ő hív.


Ezek után nem igazán találom a helyem ebben a kapcsolatban.

26/F


2011. máj. 4. 18:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

úgy látom ebből amit leírtál, hogy kompromisszummal megoldható. neked is nyelned kell egy nagyot dolgokra és neki is igyekeznie kell, hogy ne legyen feledékeny, trágár, stb.


egy mondatodból viszont úgy érzem, hogy Te nem szereted.

"Én feláldozom a lakóterületem egy részét azért, hogy hozzám költözhessen"

ha szereted, miért áldozat? vagy rosszul olvasok a sorok között?

2011. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
19.03 vagyok - mi is 15 percre lakunk egymástól, de érdekes, mi ezt úgy értelmezzük, hogy közel lakunk :D és még örülünk is! Még egyszer sem használtuk az "ingázás" szót! Fura! :)
2011. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Én feláldozom a lakóterületem egy részét azért, hogy hozzám költözhessen"

Ez nekem is szarul hangzik!

első 19.03, az előbb is én voltam

2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

18:55-nek:

24 éves.


18:58-nak:

Természetesen nem várom el tőle, hogy cseléd legyen, csak most nem érzem az egyensúlyt.


18:59, 19:04, 19:08:

Az áldozathozatal számomra itt annyit jelent, hogy valamiből kevesebb lesz (a jól megszokott környezetből), másvalamiből pedig több (együtt lehetek azzal, akit szeretek).

2011. máj. 4. 19:10
 15/23 anonim ***** válasza:
meg még jobb ilyenkor, nálunk jó 5 évig játszotta, azt most jött ki igazán, hogy mennyire nem illünk össze....a szürke hétköznapok
2011. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a ma 18:55-ös válaszolóddal.

Még annyival egészíteném ki, hogy nekem mondjuk az is fura, hogy mindig ő hív téged. Nálunk ez totál fordítva volt, sőt ha én akartam felhívni kinyomott és két pillanat múlva már csörgött a telcsim (ő hívott).

Azzal is egyet értek, hogy minden embernek van hibája, amivel együtt kell tudni szeretni, elfogadni őt. Ha ez nem megy, az már egy hosszú távon nem működő kapcsolatot jelent. Ha a másik nem akar változni, akkor te nem tudod megváltoztatni, és nem is szabad (csak veszekedést szül).

9 hónap alatt ide jutottál, és még kérdésnek is kiírtad az azt jelenti, hogy bár szereted, érzed, hogy szeret, de kételkedsz a kapcsolatotokban. Amit mondjuk te magad is megfogalmazol. Szerintem várjatok még egy kicsit az összeköltözéssel. Beszéljétek át mi nem jó így, kinek mi nem tetszik a másik viselkedésében és közösen szabjatok ki x hónapot a megváltozás céljával. Ez alatt mind a ketten változzatok (nyilván neki is van ami benned nem tetszik számára) segítve egymást. Aztán eldöntitek, hogy megéri összeköltözni, vagy sem.

2011. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A 15 percnek én is örülnék. Mi sokkal messzebb lakunk egymástól. De felválva járunk a másikhoz.
2011. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

"Ő viszont tett már olyan megjegyzést is, hogy ha összeköltözünk, "Nem biztos, hogy minden nap fog főzni", ami azért kellemetlenül érintett."


Miért te nem tudsz főzni? Vagy nem akarsz? Vagy mi? Miért kéne neki minden nap főznie?

2011. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

19.40-es Sztem ő akár néha szivesen főzne is!De!Hagy ne azzal indítson már egy nő egy összeköltözést, hogy előre kiköti:"Azért nem fogok mindig főzni!"

Finoman kiábrándító, főleg ha nem kérte senki.

Ja, és nálunk én főzök, párom takarít...

27/F

2011. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19:43


Nálunk is:)

2011. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!