Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nehéz helyzet. Hogy segíthetné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehéz helyzet. Hogy segíthetnék Neki?

Figyelt kérdés
Több mint 9 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Én gimibe járok, ő pedig ősszel abbahagyta a sulit családi okok miatt, pedig ez lett volna az utolsó éve. Most hugával(aki velem egyidős)laknak együtt, pénzük alig van. Hónapok óta várom, hogy a barátom találjon állandó munkát, de az utóbbi időben nem is foglalkozik vele. Nehéz is érettségi nélkül, de ha alig van náluk étel akkor valamit tenni kéne. Már hiába próbálom ösztönözni, annyira negatívan áll hozzá mindenhez, és néha engem jobban megvisel ez a dolog, mint őt. Úgy szeretném, ha minden rendben lenne, de nem tudok neki segíteni, ha nem hagyja.
2011. ápr. 26. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. És a környezetében nincs senki, aki segítene? Ott próbáld meg.
2011. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány éves a barátod? És a tesója? A szüleik nem élnek vagy nem számíthatnak rájuk?

Azért kérdezem, mert ha még nincsenek 18 évesek, akkor ez gyermekvédelmi ügy. Ilyenkor a helyileg illetékes gyermekjóléti/családsegítő szolgálatnál, vagy gyámhatóságnál tudnak segítséget kérni. Ha már elmúltak 18 évesek, de tanulnak akkor asszem 21 éves korukig jár utánuk családi pótlék, melyet abban az esetben a saját nevükre is kérhetik, ha ők tartják el saját magukat.

Viszont egy dolog nagyon fontos: segíteni csak annak lehet, aki segítséget kér. Esetleg utánajárhatsz a lehetőségeknek, és elmondhatod neki, de ha ő nem nyitott erre, akkor sajnos nem tudom mit tehetnél. De hátha. Szerintem egy próbát megér!!!!

Drukkolok!

2011. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az apjuknak alkoholproblémái vannak, és az anyjuk emiatt van pszichiátrián. 16 éves a huga, ő kapja a családi pótlékot, de a barátomnak már nem jár, már elmúlt 21. Az egyik mamájuk még él, ő próbál segíteni nekik, de nem egy helyen laknak és nem is találkoznak sűrűn, viszont nem akarnak odaköltözni, mert a másik házra vigyázni akarnak.
2011. ápr. 26. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hát, ez tényleg nehéz helyzet így. Én azt mondom, hogy amit tehettek, hogy bementek azon helyek valamelyikére amiket felsoroltam, és ott meg tudnák mondani pontosan, hogy helyileg milyen lehetőségek vannak. Gondolok itt arra, hogy segítenek munkát találni esetleg, vagy hogy milyen juttatásokra jogosultak, mert ez azért településenként eltérő.
2011. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Munkaügyi központba már volt és úgy tűnt lesz is valami tanfolyam amiért pénzt kap, de kevesen jelentkeztek és nem indul, csak szeptembertől esetleg. Semmi nem tűnik jónak és csak ront a lelki állapotán, és ha ez nem lenne elég még anyum is piszkálja, hogy miért nincs még munkája. Próbálok nyitott szemmel járni és figyelni hol lenne olyan állás ahova mehetne.
2011. ápr. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!