Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vagy megszokom vagy megszökök?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagy megszokom vagy megszökök?

Figyelt kérdés
Betegesen féltékeny vagyok.Apámtól örököltem,ezzel is tisztában vagyok.Önkontroll az megvan, nagyon ritkán mutatom ki a páromnak,csak ha úgy érzem,hogy azt nem lehet szavak nélkül hagyni.Rengeteg lány ismerőse van a barátomnak s ráadásul legjobb barátja egy lány.Sokszor olyanokat mond róla, úgy dicséri, hogy az az érzésem, hogy akármikor szivesebben választaná őt helyettem.Lelki társa, a csaj mindent tud róla.Ilyekor merül fel bennem az a kérdés, hogy "velem miért ne lehetne megbeszélni azokat a bizonyos dolgokat?"...annyira bánt az a gondolat,hogy ő fontosabb lenne nálam...17/L.
2011. ápr. 9. 22:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt tanultuk az egyetemen, hogy

a féltékenység: Egy ÖRDÖGI KÖR. Az ÖNBIZALOMHIÁNYBÓL ered. (Valószínűleg te is örökölted a gyenge énképre való hajlamot, NEM A FÉLTÉKENYSÉGET! hanem az önbiz. hiányt. És még arra is gyanakodok, hogy környezeti tényezők is hozzájárultak a problémád kialakulásához.)

Na szóval. A féltékeny embernek kicsi az önbizalma. Azért félt, mert nem tartja magát elég jónak, tehát fél, hogy "lecserélik" őt egy "jobbra". A betegesen féltékeny emberek pedig a párjukat az őrületbe kergetik a viselkedésükkel (sokszor szóvá teszik, hogy idegeskednek, ha társuk "csak ránéz" egy másikra, vagy feltörik a facebookját, hogy flörtölő levelek után kutassanak, vagy elolvassák az sms-eit...stb). Miután a barát/barátnő már az őrületbe van kergetve, a végén tényleg elhagyja az illető féltékeny egyént. Az egyén pedig kap egy visszaigazolást, hogy ő tényleg elhagyható. Ergo tovább romlik az önbecsülése, és MINÉL KEVESEBB AZ ÖNBIZALMA, ANNÁL HAJLAMOSABB A FÉLTÉKENYSÉGRE. Tehát bezárult az ördögi kör.:)


Mi lenne, ha nem a tünetet(féltékenység) akarnád megszüntetni, hanem a kiváltó okát(önbizalomhiány)?:)

Valahogy fel kéne tuningoljad az önértékelésedet, és ne törődj bele, hogy te ilyen vagy és kész.:)

Én szurkolok!


20/L

2011. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ma 21:50


Sok igazság van abban amit irtál,csak mi van akkor ha ez az önbizalomhiány vagy önértékelési dolog,annyira mélyen van hogy azt te már felnem hozod onnan..? Gondolom lélekgyógyászhoz sincs elég bátorságunk elmenni,illetve mégis az túl ciki lenne,illetve ez is veszélyes dolog,mig a végén beleszeretnénk a gyógyászunkba..:)

2011. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

21:50-es vagyok


Hát ja, de szerintem enyhíteni lehet a dolgon kevésbé drasztikus módszerekkel is. Pl. kéne sportolni, az nagy önbizalmat tud adni, ha jól csinálják.:D Vagy valami képességet kiteljesíteni. Vagy csak jobban meg kéne ismerje önmagát, és máris értékesebb lenne a saját szemében.:) Tudom, hogy főleg a lányok kritikusabban tekintenek önmagukra, de tudni kell más nézőpontokból is látni. Nekem is már hatalmas előrehaladás történt 4 év leforgása alatt. Meg tinédzserkorban egyébként is labilis az ember, pont olyankor nem szabad elhagyni magunkat, szerintem.

2011. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ma 22:01

De v mi kifogást mindig talál az ember ami akadályozza a változásban,én ezt vettem észre..és majd öreg korára ébred rá hogy nem is éltem,ne feledd: "A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

2011. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Na erről beszélek!! Hogy nem a kifogást kell keresni, hogy, "hahj, én örököltem...", mert ez még annyira nem súlyosan javíthatatlan adottság. Épp azt mondom, hogy ne hagyja el magát.
2011. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Millió köszönet a válaszokra. :) Ebben egyetértek,hogy önbizalomhiány az oka meg hasonlók, de nem minden esetben.Pár hónappal ezelőtt,kapcsolatunk kezdetén egy olyan lánnyal kavargatott (amit feltételezései szerint megbánt),aki nem volt valami szépség,sőt...ráadásul "butácska" is volt.Nem azért,de ilyenkor cseppet sem merül fel bennem az,hogy nincs elég önbizalmam,mivel külső szemmel is magam választanám helyette.Szóval bármilyen lánnyal kapcsolatot teremt,belőlem kibújik az a bizonyos ördög.S rohadtul unom már,bármit megtennék érte,hogy hidegen hagyjon,ha egy lánnyal látom...
2011. ápr. 22. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!