Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi időt hagytok az ismerke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időt hagytok az ismerkedésre párkapcsolat előtt?

Figyelt kérdés

Olvastam itt olyanokat, hogy meddig fűznek egyesek egy csajt. Láttam, hogy sokan már 3 hónapot eszméletlen soknak tartanak. Nekem eddig egy kapcsolatom volt, 1 hónapig ismerkedtünk a sráccal, és utána lett belőle 5 év. Az 1 hónap alatt nagyjából megismertem miket szeret, utána mélyült el a kapcsolatunk.


Most van egy srác, akit ismerek 4-5 éve. 3 hónapja vallotta be, hogy régóta szeret (és nekem sem közömbös ő). Ebben a 3 hónapban végig egymás agyát húztuk, de még mindig nem tudtam közelebb férkőzni úgymond, a lelki dolgaihoz. Alapból keményebb egy srác, vagyis lehet, csak ezt mutatja. Ami megijeszt így, hogy nem merek addig a barátnője lenni, ameddig nem értem meg benne az embert. Lehet ez az én mániám, de engem egy embernek a belsője érdekel legjobban. Nem tudok róla olyan dolgokat, miket tart fontosnak pl. egy kapcsolatban.


Szerintetek ez ráér majd akkor, ha már belevágtunk?


2011. ápr. 3. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Mitől számítasz valamit egy kapcsolatnak? Nálam is hónapokig tart az ismerkedés, de az alatt azért sokminden történik, párkapcsolatnak onnan nevezem, miután már komolyabbra fordult. Szóval nálam pl ez úgy működik, hogy először még nem határozom el, hogy mit szeretnék a sráctól, hanem hogyom, hogy a dolgok alakuljanak, ahogy alakulnak, tehát van akivel előbb barátokként találkozgatunk, van akivel inkább lazábbb kapcsolatként indul (tehát szex is) és után elmélyül,egymásbaszeretünk, amikor már jobban ismerjük egymást. Nem értem, hogy te mit nevezel kapcsolatnak, mert ha nem ismered és nem nyílik meg neked, akkor hiába szexeltek attól az még nem lesz kapcsolat. Szerintem egy kapcsolat elsősorban a lelki-érzelmi hátterétől párkapcsolat. Lehetsz te együtt valakivel 10 évig is, akár élhettek is együtt, ha annyiból áll csak a kapcsolatotok, hogy szinte lakótársakként éltek együtt és nem is igazán ismeritek a másikat és itt mindegy, hogy szexeltek-e közben vagy sem, az attól még nem lesz igazi párkapcsolat. Ugyanígy az sem, amikor valakik heti 2-3-szor összejárnak dugni és annyi, ezt is lehet éveken keresztül csinálni. Nem időfüggő...

A volt barátommal, akivel 4 évig voltam együtt pl 2 hét után más szinte egytt laktunk, de csak mert úgy volt kényelmes, de szerintem úgy kb a 2. hónap után nevezném kapcslatnak, mivel akkorra tisztázódott kb, hogy mindketten komolyan gondoljuk. Persze évfordulónap az első csókot jelöltük ki, de ezt meg kb 6 hónap után tisztáztuk, hogy akkor mi mikortól is járunk... Mindig is furán néztem az olyanokra, akik azt mondják, hogy 1 hete járunk, mert szerintem az egy nem létező dolog, nem lehet valakivel 1 hete vagy 2 hete járni...

2011. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sem az időtől függ, ugyanakkor nem szabad elsietni. Azért 1-2 hét alatt nem lehet megismerni valakit, az csak felszínes ismeret, így szerintem szerelmesek sem lehetünk abba az illetőbe (elvégre nem is tudjuk igazán, hogy ki Ő). A másik, hogy párkapcsolat az vagy kialakul vagy nem, nem kell erőltetni, hogy "namost a 4. randi után belémszeret vagy nem", mert ezt nem mi befolyásoljuk. Ha adottak a feltételek rá, akkor kialakul, ha nem, akkor nem. Egyébként ez viszonylagos, hogy mit nevezünk párkapcsolatnak (ahogy előttem is írták). Számomra azt, hogy a két fél bensőségesen ismeri egymást és szerelmesek egymásba, innentől kezdve nevezném "járás"-nak, "párkapcsolat"-nak a dolgot.

20/F

2011. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!