Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért is olyan nehéz egymással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért is olyan nehéz egymással őszintének lennünk?

Figyelt kérdés

Én tényleg nem értem, miért is olyan nehéz? Ennyire nem tiszteljük egymást?


Minden induló kapcsolatom elején megszoktam kérni a másik felet, hogy legyen őszinte velem, és tiszteljen meg annyira, hogy mindig az igazat mondja (ha talált valaki mást, ha megcsalt, stb.), minthogy a szemembe hazudjon, és utólag derüljön ki, mert az még fájóbb tud lenni. Persze úgy gondolom, hogy ez lenne az egyik legalapvetőbb dolog egy kapcsolatban.

Erre megint csalódtam, ráadásul olyasvalakiben, akiről úgy hittem, hogy nem ilyen.


(A történet: barátommal kb. 2 hónapja jöttem össze. Elég speciálisan ismerkedtünk meg. Míg egy normál első randi csak néhány órás, mi néhány napot töltöttünk együtt, mert így alakult. Ezután minden szép és jó volt, úgy nagyjából 2 héttel ezelőttig. Ott valami megváltozott. Mivel ő nem pesti, és csak heti 2-3 napot van itt, de akkor is elég elfoglalt, így alapból kevesebbet tudtunk találkozni, de legalább addig is folyamatosan tartottuk a kapcsolatot neten keresztül, vagy ha én nem voltam netközelben, akkor telefonon kerestük egymást.

Onnan sejtettem, hogy valami nincs rendben, hogy 2 hete a "folyamatosan"-ból inkább "ritka" lett, vagy egyáltalán rám sem írt pl. msn-en, vagy éppen nem válaszolt, miközben tudtam, hogy ott van a gépnél. Másrészről pedig ha beszéltünk, már nem mondta, hogy hiányzom, jó lenne találkozni stb., amit korábban állandóan mondogatott. Én eddig azzal nyugtattam magam naívan, hogy elég húzós 3 hete volt, és emiatt fáradt, nincs kedve sok mindenhez, amit megértek, ráadásul 2 alkalommal, amikor ezután találkoztunk, mégis úgy tűnt, hogy minden rendben van közöttünk.

Aztán a mégsincs-minden-rendbenről akkor győződtem meg, amikor a héten egyik nap végre sikerült 3 órát együtt töltenünk, és valahogy felvetődött, hogy ki mit csinált előző délután. Amikor előtte való este pár percet beszéltünk a neten, akkor ezt már "kitárgyaltuk", azonban aznap délután teljesen mást mondott. Emellett múlthét óta nagyon várta már ezt a vasárnapot. Én akkor rákérdeztem, és azóta is párszor, ha meg lett említve, hogy mi jó is lesz ma, és mindig valami más válasszal állt elő.

Lassan ott tartok, hogy inkább megmondom, hagyjuk egymást, vagy beszéljük meg, mi történt, ami miatt hirtelen megromlott a még kezdeti stádiumban levő kapcsolatunk (hisz 2 hónap még nem hosszú idő), mert folyamatosan ezen jár az agyam, és nem tudok másra koncentrálni. Ha talált valakit (és nagyon úgy tűnik nekem, hogy így van), akkor azt is elfogadom, csak ne hazudozzon tovább. De neten nem igazán akarom, mert személytelen, és gyűlölöm így elintézni a dolgokat.)


Tehát mégegyszer: miért is nem tudunk őszinték lenni?


2011. márc. 27. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
buták az emberek azért.az alapján,ahogy írsz normális lánynak tűnsz.ismerkedj velem:)
2011. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amennyire nem őszinte ő, annyira nem vagy őszinte te sem! Ha kételyeid vannak azonnal el kellene mondanod neki, nem itt agyalni azon, hogy mitévő is legyél. Az emberben alapjáraton benne van önvédelemként az, hogy olykor inkább füllent annak érdekében, hogy ne legyen balhé. Egyszerűen találkozzatok, és kérdezz rá, kérdezd meg akar-e még téged egyáltalán, mert ha nem, akkor jobb most lezárni, mint még hónapokig húzni az agyad... Ha te nem kezdesz bele a témába, nyilván ő még hónapokig vígan elszórakozik melletted akkor is ha már van valaki más!
2011. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

13:25-ös (62%) válaszolónak: igazából számítottam rá, hogy lesz majd legalább 1 "ismerkedj inkább velem" típusú válasz. köszönöm neked, hogy nem csalódhattam :))


13:25-ös (89%) válaszolónak: az őszinteséget itt most épp arra értettem, amit le is írtam. (Pl. ha már nem kellek neki, vagy talál valaki mást) Főleg abban az esetben, ha még meg is kértem, illetve megbeszéltük a legelején, hogy legyen az, mert jobban szeretném tudni, mi a helyzet, még ha fáj is, mintha utólag derülne ki, hisz úgy még rosszabb. Eddig úgy gondoltam, hogy ezt be is tartaná, ha úgy alakulna, de napról-napra egyre inkább az ellenkezője kezd bebizonyosodni, és emiatt vagyok csalódott. Legfőképpen azért, mert tényleg nem ilyennek ismertem meg.

De igaz, én sem vagyok jelenleg őszinte, hisz nem mondom el, mi bánt. De ez fog is változni, ha tudok vele találkozni, és meg lesz hozzá a feltétel, hogy ezt nyugodtan meg tudjam vele beszélni. Csak az "egyszerűen találkozz vele" sajnos nem olyan egyszerű. És 1 hétig még biztos nem is lesz az.

2011. márc. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!