Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az előnye a nyitott kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az előnye a nyitott kapcsolatnak, illetve milyen helyzetekből adódóan van nyitott kapcsolat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 22:06
1 2
 1/16 Panda Péter ***** válasza:
100%
a nyitott kapcsolat, mint olyan, egy kibúvó a hűtlen embereknek. gyakorlatilag legitimizálja a megcsalást. ilyen elkötelezettség-fóbiások, meg újdonság-mániások találták ki. én, ha együtt vagyok valakivel, akkor hűséges vagyok hozzá, és ugyanezt el is várom tőle.
2011. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
előnye szerintem akkor van ha távkapcsolatban éltek. vagyis nem adjátok föl az egymáshoz való szerelmeteket de kiélitek testi vágyaitokat.
2011. márc. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nah pont a második tapintott rá a lényegre...ugyanis pont ilyen helyzetbe vagyok hogy nyitott kapcsolatba legyek-e a lánnyal, mert messze lakunk egymástól...
2011. márc. 15. 22:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg hülyeség, amit a 2. ír, már bocs. Ha szeretsz valakit, akkor nem a testét szereted, és nem a testi vágyak kiélése végett vagy vele. És ha szeretek valakit, akkor csak vele akarok szeretkezni. Sőt, hozzá se bírnék érni olyanhoz, akit nem szeretek... Az 1. válaszolónak van igaza- azoknak találták ki, akik nem tudnak hűségesek maradni, mert mondjuk egyáltalán nem szerelmesek... Én több párt is ismerek, akik 1 évig éltek távkapcsolatban (a srác Berlinben, a lány Pesten) és még csak eszükbe se jutott a megcsalás. Ha szerelmes vagy a párodba, akkor eszedbe se jut ilyesmi, ha pedig nem vagy szerelmes, akkor nincs is értelme együtt lenni valakivel.
2011. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az én helyzetem amolyan kényszerhelyzet, ugyanis nagyon szeretem a lányt, csak messze lakik és én meg úgy vagyok összerakva, hogy akivel járok azzal legalább hetente találkozzak...de vele sokkal kevesebbet tudtam és tudnék..de ettől függetlenül nagyon nagyon szeretem de mégse tudom mittegyek mert nemakarom megbántani azzal ha összejönnénk megint és az lenne a vége mint előzőleg h ink hagyjuk a járást mert nekem így nemmegy =// de közbe meg szeretem....mit tegyek?
2011. márc. 15. 22:27
 6/16 anonim ***** válasza:

Én személy szerint abban hiszek h a nyílt kapcsolattal nincsen gond. Az ember érzések alapján működik, a szerelem és a párkapcsolat érzésekről szól. Az h valaki élvezi a szexet valaki mással az a kapcsolaton nem változtat semmit amíg a felek egymást szeretik. Ha nem mondaná el és nem tudnál róla akkor változna akármi? Nem. Akkor ha elmondja/tudsz róla miért sajnálod tőle azt a kellemes órát?


Szerintem nem állatok vagyunk, az ember sokkal több annál mint h "ha megcsókolt valakit akkor jajmá nem is szeret és szakítok vele".


Mik az előnyei? Például h ha valaki kíváncsi h milyen lehet mással, vagy valaki megkíván valakit akkor nem kell emiatt kapcsolatot robbantani. Rengeteg kapcsolat megy tönkre érzelemmentes félrelépés miatt, mely igazából semmit se jelentett. Jó lehet továbbá távkapcsolatok esetén is ideiglenesen.


Mi például bár nem klasszikus nyitott kapcsolatban élünk, de azért próbálunk ki ilyesmiket, mert nagyon hamar jöttünk össze. 15 évesen, előtte egyikőknek sem volt még senkije, és több mint 10 éve vagyunk együtt. No most a kapcsolatunk és a szerelmünk betonstabil, megtaláltuk az igazit, ám a kíváncsiság h milyen lehet mással ott van. Ezért a többség inkább képes lenne robbantani a kapcsolatot, esetleg elfolytani magába h majd 10 év múlva gyerek/család mellett ettől gyötrődve hajtsa álomra a fejét minden este. Szerintem ennek értelme nincs.


Mik a hátrányai? A társadalom megvetése/meg nem értése. Ha a kapcsolatban érzelmi oldala nem elég erős/nem bíznak meg egymásban a felek, vagy az evolúciónk régebbi lépcsőfokából megmaradt állati ösztönök mint pl a féltékenység, kisajátítás stb fellobban az ismét csak jelentheti a kapcsolat végét. Ismét csak gond lehet főleg a női oldalon ha a szerelem/futó fellángolás felüti a fejét valaki más iránt. Szóval nagyon észnél kell lenni.

2011. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem sok előnye van, azon kívül, hogy félreléphetsz különösebb balhé nélkül.


Voltam "kvázi" nyitott kapcsolatban, mert a barátnőm vidéken lakott. Toleráltam neki a dolgot, mert "nagy étvágya" volt és heti csak 1-2x-er tudtunk együtt lenni. A dolog addig működött, amíg nem beszélt a kalandjairól. Egy idő után viszont agyára nem ment a "nyitott kapcsolat" és elkezdett pasizni akkor is, amikor nálam volt fenn.


Az lett a vége, hogy kiraktam az utcára az éjszaka közepén. Alapesetben nem tennék ilyet egy nővel, pláne a barátnőmmel, de mondjuk úgy, vannak határok amiket nem szabad átlépni.

2011. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Panda Péter ***** válasza:

ne haragudj, de nálam a válaszod már itt elvérzik:

"Az h valaki élvezi a szexet valaki mással az a kapcsolaton nem változtat semmit amíg a felek egymást szeretik."

nálam a szex mélyen érzelmi alapon működik, olyasvalakivel nem is tudnám igazán élvezni, akit nem szeretek. tarts nyugodtan régimódinak, ez van.

2011. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a szex egy kellemes tevékenység, mely érzelmekkel töltve jobb, de nem csak úgy létezik.
2011. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Panda Péter ***** válasza:
nem csak úgy létezik, de akkor van igazán értelme. elvégre is nem állatok vagyunk.
2011. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!