Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az eszem azt diktálja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eszem azt diktálja, hogy szakítsak, de tudom, hogy nem élném túl. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, a párom eltávolodik folyamatosan :( Mostanában már inkább a barátaival van, mintha nem lenne rám kíváncsi csak nagyon ritkán. Gyakran veszekszünk mostanában. Az lenne a legjobb ha nem szeretném és útjára bocsájthatnám de nem így van. Szabályos fizikai fájdalmat érzek ha arra gondolok, hogy elvesztem. Teljes egészében rosszul vagyok, belebetegedek, nem tudok koncentrálni semmire ha tudom, hogy nincsen. Nem tudom mit tegyek, már nincs kedvem élni sem.

Reggeltől estig rossz kedvem van minden rohad nap, már az sem érdekel amiért eddig odáig voltam.

Mit tegyek? :'(


2011. márc. 14. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Átéltem valami hasonlót pár éve, az akkor 4 éves kapcsolatom laposodott el ilyen szinten. Most már úgy látom, nem szerettük egymást, de mellette tartott a büszkeség, nem ismertem el a vereséget miután annyi mindent megtettem azért, hogy működjön a kapcsolat. Másfelől ha épp nem voltam vele, nem tudtam mivel elfoglalni magam, így folyton az járt az eszemben, milyen jól is érzi magát éppen másokkal..

Mikorra depresszióm elég erős lett, már ki tudtam lépni úgy a kapcsolatból, hogy semmit sem éreztem. Már nem érdekelt semmi.. Nem akartam gondolni rá, és nem láttam értelmét a további életemnek. Aztán jöttek a barátok, a család, akik felkaroltak, visszarángattak a földre, mindig volt mellettem valaki aki elvonta a figyelmemet és hetente többször eljártunk erre-arra, hogy ráébredjek, az élet ugyanúgy megy tovább. Mivel a páromat már amúgy is nagyon ritkán láttam, így hamar elfogadtam a hiányát, rossz volt azonban belegondolni, hogy ő most kedvére csajozhat, ki tudja, kivel van.. Aztán valahogy ezen is túltettem magam.

Most már csak az idegesít az egészben, hogy ő volt a "rossz" a kapcsolatban, mégis viszonylag könnyen talált maga mellé csajt, én viszont olyannyira tartok mindezek után a pasiktól és a kötődéstől, hogy azóta sem volt senkim. Pedig én megérdemelném..:S

De legalább a gyógyulás útjára léptem, és látom, hogy valamikor a jövőben boldog leszek még, ami nem történhetett volna meg, ha mellette maradok.

26L

2011. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz. A nap 24 órájában 25-ben rajta gondolkozom. Már lassan beleőrülök. De most pl. dolgozom (meg közben időnként benézek ide), és ez leköt eléggé ahhoz, hogy ne rajta agyaljak. A hétvégén kirándultam... De nincs könnyű dolgom, mert nem igazán vannak barátaim, baráti társaságom. De igyekszem. Muszáj.
2011. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt szakítasz – ami amúgysem lenne könnyű – érdemes még pár kört lefutni, mármint kipróbálni ezt-azt. Például, hogy vajon mi történik, ha te is elkezdesz úgy viselkedni vele, mi ő veled. Persze ezt úgy lehet hitelesen csinálni, ha valamelyest tényleg vannak más fontos dolgok is, ellenkező esetben nagy színészi tehetség kell hozzá, és ha mondjuk levágja, hogy tudatosan, taktikázásból viselkedsz így, az valószínűleg übergáz (kivéve ha meghatódik az igyekezettől és magába néz, de ezt szinte kizártnak tartom). Szóval ha úgy akarsz vele viselkedni, mit ő veled – én javaslom, már csak a tesztelés kedvéért is – akkor törekedni kéne arra, hogy legalább egy kicsit őszintén tudd csinálni. Tudom milyen érzés halálszerelmes lenni, amikor mindegy hova mész, mit csinálsz, de akkor is – cseppet sem vonz, hogy elmenj bulizni, sörözni/borozni/narancslézni, ismerkedni? (Nem úgy értem, hogy pasizz.) Mondjuk most magamból indultam ki, nem tudom, téged mi hoz lázba. Ahogy én tapasztaltam, a legjobban az tud kimozdítani valakit egy ilyen párkapcsolaton belüli érzelmileg (és máhogy is) alárendelt helyzetből, ha felbukkan valami olyan inger, ami megosztja az érdeklődését. Az én pasim pl. egy nagyon független alkat. Imád engem, sosem hagyna el, de akkora szüksége van a személyes térre, hogy még azt sem bírja elviselni, ha 3-4 napnál tovább szándékozom egyhuzamban nála maradni (nema személyem miatt persze). Ezt nekem persze időbe telt megtanulni kezelni, és őszintén szólva ez csak azóta nem zavar, amióta felbukkannak bizonyos időközönkét azok a bizonyos ingerek. Ezek az én esetemben pasik, akik bejönnek. Nem csaltam meg, de már ettől se érzem magam jól, és tudom, hogy ez nem normális így – egy bizonyos szint fölött – de ez az én bajom. A "bizonyos szint" alatt van az, amikor csak annyi az egész, hogy valakivel flörtölsz kicsit aztán nem foglalkozol vele, vagy valaki bejön, de nem csinálsz belőle ügyet, nem gondolsz rá sokat. Ez szerintem még belefér a korrektségbe, ugyanakkor elég ahhoz, hogy kicsit eloszlassa a figyelmed. Hangsúlyozom, nem arra akarlak buzdítani, hogy ocsmány módon csald meg, egy-egy kétértelmű tekintet vagy utalás még semmi, viszont már lesz mire gondolnod, hogy erőt adjon, miközben kimondod a varázsszót: "bocs, most nem érek rá, progamom van". Meg persze nem vagyunk egyformák, az egy dolog, hogy én veleszületett, gyógyíthatalan pasiinger-függőségben szenvedek, de lehet, hogy a te esetetben elegendő lenne a figyelmed egészséges eloszlatásához (vagy akár a fontossái sorrend megváltoztatásához) egy aranyhörcsög, vagy bicikli, vagy indiai szakácskönyv. Ez esetben nem szóltam:)

A másik, ami ki lehetne próbálni, hogy beszélsz vele, bár én ezt kevésbé javaslom, mert szerintem pont arról a ragaszkodásról tenne tanúbizonyságot, ami kiváltotta a köztetek lévő egyensúly elbillenését. Mert ugye ha az egyik elkezd jobban ragaszkodni, a másik biztonságban érzi magát, nincs ott a háttérben a másik elvesztésének lehetősége, ettől megnyugszik, ami aztán unalomba fordul, és más inger után néz.. (nem feltétlen másik csajra/pasira gondolok). Ez már lerágott csont. Szóval én nem mernék beszéli vele a helyedben. A másik ami miatt nem mernék, az az, hogy beismerné, hogy bizony már nem szeret, és egyszercsak kimondja a szakítást. Persze ha ez a helyzet, akkor úgyis mindegy, ha homokba dugod a fejed az csak időhúzás, de én a helyedben mindenképp kipróbálnám, amit az első bekezdésben írtam.

2011. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Na csajszi, hát mi van veled?:D 21 évesen szomorú vagy egy pasi miatt? Szakíts vele:) De persze előbb próbálj meg vele beszélni és elmondani neki a bánatodat, ha nem érti meg és továbbra is ilyen marad, akkor vegyél egy mély levegőt és szakíts vele! Nehogy már 21 évesen szomorú legyél vagy ilyesmi:( Érted?! 21 éves vagy..előtted az élet még:D Ne elégedj meg a langyos vízzel:) Figyi ha már megpróbáltad rendbe hozni a kapcsolatot meg minden akkor ne várj tovább a szakítással, nyugtázd le magadban a dolgot:) Nem érdemel meg téged... hidd el (és kérlek tényleg hidd el, mert így van) ha elengeded őt és szakítasz vele lehet hogy nagyon fog fájni eleinte de az idő nagy mester és minden sebet begyógyít és rájössz majd arra hogy nagyon jól döntöttél:) Csak hát ugye idő kell magadnak. Am még egy tipp, mielőtt szakítanál vele , vegyél egy jó vastag könyvet (vagy kölcsönözz ki egyet a könyvtárból) és feledkezz az olvasásba. Eleinte azt sem fogod tudni hogy mit olvastál mert csak ő fog járni a fejedben , de hidd el hogy kb a 100. oldalnál már egyre jobban fogod tudni hogy mit olvastál:) és így szépen egyre kevesebbet fogsz rá gondolni;) Tényleg ne legyél 21 évesen szomorú egy PASI miatt , amikor amúgy is jön a tavasz és jön a nyár, szomorkodni pedig kár:D
2011. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szakíts vele!

nem éri meg hogy miatta tönkremenj!

2011. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

édesek vagytok hogy ilyen biztatásokat írtok

nagyon elgondolkodtam

nem könnyű éveket eldobni ilyen könnyen

köszi a válaszokat

2011. márc. 14. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!