Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kéne tennem? (Bővebben lent)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A barátnőm jelentkezett az EVIME pályázatára, melynek során kikerülhet külföldre 2 évre tanulni. Ha sikerül neki, szeptemberben kimegy és két évig vissza sem jön.Nem tudom, hogy hogyan viszonyuljak ehhez. Nem akarom, hogy kimenjen. Biztosan vége lenne a kapcsolatunknak.Nem vagyunk olyan régóta együtt, de nagyon szeretem. Biztos jól esne neki a támogatásom, de képtelen vagyok rá. Ja és lehet, hogy két év után sem jön haza, mert ha jól tanul, akkor megkeresik külföldi egyetemekről és ugyanúgy kint folytatja a tanulmányait. Nem akarok szakítani vele, mert még nem is biztos, h kikerül(bár tavaly is már döntős volt), másik meg hogy szeretem és jó vele lenni.De nem tudnám elviselni, hogy ilyen baromság miatt menjünk szét. Mégha elhidegülnénk vagy már nem szeretnénk egymást azt mondanám oké, hadd menjen. De így. Ezt az egészet csak én szívom meg.
2011. márc. 6. 17:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nehéz ez. Lehet, hogy igaza van az utolsó előttinek. De ha olvastad, amiket írtam kommentbe, lehet, hogy más lesz a véleményed. A pályázat feladásának idején jöttünk össze. Mindketten 18 évesek vagyunk. Én közvetlen érettségi előtt állok. A jövőnk az elkövetkezendő 1,5-2 eredményein múlik. Most van lehetőségünk kemény munkával elérni, hogy hátralévő életünkben olyannal foglalkozzunk, amiből jól tudunk megélni és élvezni is tudjuk.Áldozzuk be talán az egész jövőnket egy középiskolás szerelemért? Lehet,hogy megtaláltuk a másik felünket, de mi van akkor, ha mégsem? 2 hónapja vagyunk lassan együtt, viszont már többet éltünk meg mint más párok egy év alatt.A szüleivel marha jól kijövök, és szeretnek,már befogadtak. Az én szüleim részéről is ugyanez a helyzet. Most látszólag ellentmondtam magamnak, mert elismertem a szerelem másodlagosságát. Csakhogy amit én választottam az jelenthet perspektívát nekünk, nem kell szakítanunk, ha én felmegyek Pestre.De amit ő választott, az mindenképp véget vetne ennek. Nekem már egyéb lehetőségem nincs, minthogy a kiválasztott egyetemre menjek. De neki van még választása. És a másik döntésében, pályában is kiteljesedhet nem csak az EVIME pályázatában.
2011. márc. 10. 22:02
 12/13 anonim ***** válasza:

Most lényegében ugyanott vagyunk, mint ahonnan indultunk....

Próbáld meg, hogy válasszon mást, vagy beszéld meg vele, hogy tudnátok megoldani. Ha semmiféle kompromisszumra nem hajlandó, akkor tudnod kell, hogy nincs mentség és nem ér semmit az egész.

De ezt ti tudjátok igazán, a körülményekkel együtt, mi itt nem tudunk teljes választ adni, mert nem ismerünk sem titeket, sem a körülményeket.

Hűek tudtok e maradni egymástól távol is? Nem fog elmúlni egyikőtőknél sem az érzelem? Ha minden OK, akkor is, bírni fogjátok egyáltalán a távot, meg hogy baromira ritkán látjátok egymást? Az egyetemi évek alatt, nem fog más jönni a képbe egyikőtök részéről sem? Nem fogjátok az egyetemi évek alatt elfelejteni egymást?

Na ezeket mérlegeljétek és gondoljátok át inkább.


Én csak magamból tudok kiindulni, mielőtt egyetemre kerültem majd meghaltam a bnőmért, miután elkezdődött a tanév, 5 hónapra rá már az sem érdekelt, hogy él-e vagy, hal-e...


(utolsó előtti válaszoló vltam)

2011. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Épp ez az. Nem kérhetem arra, hogy mondjon le erről. Magának kell eldöntenie, akkor érne valamit. De nem tudok jó képet vágni ehhez az egészhez.Egyébként én sem mondanék le az egyetemről.
2011. márc. 10. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!