Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelem kb. mennyi év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem kb. mennyi év után változik át "megszokássá"?

Figyelt kérdés

Elsősorban a házasságban élők,vagy hosszabb kapcsolatban élők válaszai érdekelnének.


A kérdésemmel kapcsolatban még csak annyi,hogy sokat hallottam,hogy házasságokban a szerelem egy idő után átalakul szeretetté,majd megszokássá. 3 éve vagyok házas és érdekelne mire számíthatok. Nem árt ha az ember tapasztalatokat gyűjt.


2009. febr. 15. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én szüleim 30 éve házasok. Onnan tudom, hogy szeretik egymást, hogy a kisebb viták ellenére, ha én mondom a szemükbe a hibáikat , akkor megvédik egymást.

De!A szerelem szerintem , akkor múlik el, amikor már elgondolkozol azon, hogy mit teszel meg érte vagy a kedvéért.

A megszokást, szerintem akkor érzed, amikor nem is ő hiányzik igazából, hanem az , hogy hívjon, mert megszoktad, hogy felhív, ha végzel a munkában és mikor érsz haza, vagy ha késel, akkor hol vagy már?Vagy ma , hogy hogy nem főztél?...De nem azért, mert hallani akartam a hangod, vagy annyira várom már,hogy lássalak munka után vagy szeretnék veled vacsorázni.

Ha pedig a szeretetté alakul, akkor az tudni fogod.Érezni és látni.

Minden pici apró jelre oda kell figyelni, hogy amikor szerelmes volt , mivel háláta meg a kajcsit stb.

A megszokást , pedig úgy veheted észre, hogy már se neked, se neki nincs kedve , ahhoz, amit eddig csináltatok,csak azért teszitek, mert amikor szerelmesek voltatok, akkor mennyire jó volt az...

De , amúgy a megszokás mindenkinél máskor alakul ki és máshogy jelenik meg.Attól is függ , hogy miért vagytok egymás mellett.Mire van szükségetek?Hogy tőle nem tudsz elszakadni vagy az ő általa megteremtett számodra szükséges dolgokra.

De szerintem ne gondolkozz azon, hogy mire számíthatsz, gondolj arra, hogy miért mondtál neki igent.

A megszokásról még annyit, hogy ha valakit nem szeretsz, akkor úgy sem tudsz mellette maradni,csak úgy tudsz vele élni, ha szereted.Ha már nagyon sok a vita, akkor le kell szokni azokról a dolgokról, amiket együtt csináltok, vagy együtt csináltatok.

De ne félj ettől, hanem élvezd és szeresd!

2009. febr. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szerelmet és a szeretetet is hormonok okozzák. A különbség annyi, hogy a szerelem olyan jellegű, mint a kábítószer - tehát törvényszerű a megszokás (bár fel lehet dobni egy ideig) - addig a szeretet nem. Az nagyon sokáig tarthat.
2009. febr. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én másfél éve vagyok házas. Szerintem igaz az, hogy a szerelem szeretetté alakul minden esetben, ezt látom az idősebbek kapcsolataiban (nem mintha ezzel gond lenne, ez az élet rendje!). Az első válaszadó jókat írt neked, csak 1 ponton nem értek teljesen egyet, mert a szerelem is lehet megszokás. Attól, hogy egy embernek van egy megszokott rutinja, nem vált át a szerelem szeretetre. Minden párnál más ez, de azt mondják, hogy pár évnél tovább nem tart a szerelem egy esetben sem. Biztos, ezért van az, hogy olyan emberek, akik nagyon jól meg vannak egymással 10-15 éves házasság után összejönnek valaki mással. Nem azért, mert a másikat nem szeretik, hanem, mert elmúlt a szerelem (itt jön az önzés meg a tisztelet hiánya is a képbe). Kár, hogy nem ismerik fel, hogy az új szerelem is átmeneti állapot.


Nem hiszem, hogy külön készülni kellene az átmenetre. Semmi gond nincs azzal, hogy ez lezajlik, ez minden kapcsolat természetes velejárója. Én magam részéről nem tartok tőle.

2009. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a párommal lassan 6 éve vagyok együtt. Szerintem nyugodtan beszélhetek a kettőnk nevében. Én még mindig nem érzem azt, hogy csitulna bennem a szerelem. Pl. november óta olyan feldobott szerelmes hangulatban vagyok folyamatosan, hogy néha majd meg tudok őrülni aznap, amikor dolgozik, annyira hiányzik. Nem tudom, hogy van e köze a dolgokhoz, azért tudom pontosan hogy nov. óta, mert akkor elment tőlem messze dolgozni egy hónapra és már alig 2-3 nap múlva olyan készen voltam a hiányától, hogy állandóan csak sírtam. Azóta minden megváltozott és még többet is bújunk össze. A hiánya ráébresztett, hogy menyire szerencsés vagyok, hogy ő van nekem.
2009. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
3 éves kapcsolatom van/volt. Most lehet h szakítani fogunk,mert már elmult a szerelem a részemről és nem akarok megszokásból vele lenni.
2009. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem az utolsó válaszolótól, hogyha kilép a kapcsolatából, akkor azt várja egy másiktól, hogy az majd örökké tartó szerelmet hoz? Nem bántani akarlak, gondolom, hogy nem jó érzés megszokásból lenni valakivel, de akik úgy gondolkodnak, hogy kilépnek hosszútávú kapcsolatokból csak ezért, egyik kapcsolatból mennek a másikba és ált. nagyon nehezen vagy egyáltalán nem találják meg azt, akivel le tudnák élni az életüket. Nem vagyok naív, tudom, hogy a szerelem nem tart örökké, de a szeretet és tisztelet igen!
2009. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tudom h a szerelem nem tart örökké,de látom a tesómat aki ár 10 éve van a párjával szeretik egymást,gyerek is van... De egyáltalán nem, boldogok... az egész csak megszokás,és csak azért vannak együtt mert ott a gyerek,meg hát már annyi ideje vannak együtt... Én nem akarok így élni...
2009. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem én, de mi arra a garancia, hogy valaha is találsz olyat, akivel 10 év házasság után is szerelmesek lesztek MINDKETTEN? Hát szerintem olyan nem nagyon van... én egy nagyon jó házasságban élek, mégis látom, hogy ebből inkább szeretet lesz később és ebben semmi rosszat nem látok, mivel ez minden kapcsolatban így van előbb-utóbb. Persze csak azért nem szabad együttmaradni valakivel, mert van 1 gyereketek, de ha a másikat szereted továbbra is és jó hozzád, akkor szerintem kár a biztosat egy bizonytalanért eldobni. Én ismerek sok olyan embert, akik 4-5 év után szétmentek ugyanezért és legtöbbjük nem tud megállapodni egy ember mellett, mert a nagy szerelmet keresik, pedig azt el kell fogadni, hogy az csak egy átmeneti dolog.
2009. febr. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!