Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az alábbival vannak problémái...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alábbival vannak problémái valakinek? (Főleg a pasiknak. )

Figyelt kérdés

Hogy a párod csak egészséges ételeket hajlandó főzni. Amik ugyanolyan finomak, csak a tudat, hogy ez más, lehet, hogy kényelmetlenül érint (főleg, ha dacolós típus vagy). Ha nem mondanám, valószínűleg észre sem veszitek, viszont a legtöbb hagyományos (főleg magyar) étel nem lenne benn a menüben, csak ritkán. Úgyhogy számotokra új fogásokat is jelentene, nem csak módosításokat.


Például a cukrot és a még károsabb édesítőszereket Stevia kivonattal helyettesítem - az íz ugyanolyan édes, és cserébe megkapjátok a tudatot, hogy mennyiségtől függetlenül nem okoz cukorbetegséget, nem károsítja a fogzománcot, és nem hízlal (tehát édesszájúaknál előny, hiszen a cukortartalom többé nem jelent problémát :))

Ilyesmikre gondolok. Legalábbis a család férfitagjainak bejön (bár ők mindig farkasétvágyúak, szóval lehe, hogy nem érv).


Vagy örülnétek, hogy a gyerekeitek majd egészségesen nőnek fel, ha eljön az ideje? :)


2011. febr. 4. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem nincs problémám ezzel..én csak örülnék ha ilyenre gondolna a párom
2011. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez függ attól is,hogy mondjuk közös kasszán vagytok-e! Mert azért valljuk be az egészséges életmód kicsivel drágább! Nálunk volt egy időszak, amikor rosszul álltunk anyagilag és én hiába szerettem volna egészségesebb ételeket főzni, a párom mondta,hogy kicsit hanyagoljuk a dolgot, mert most pl. nincs arra pénz,hogy mondjuk spárgát vagy brokkolit vegyek. A krumpli meg olcsóbb! Vagy pl. a disznóhús olcsóbb, mint a csirke-pulyka. Szóval szerintem ilyen téren lehetnek fenntartások!
2011. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A burgonya is egészséges, meg lehet nézni a tápanyagtartalmát.

A disznóhús is megfelel akkor, ha nincs pénz másra. Meg lehet csinálni jól is.

Nem kell kétségbeesni, ha ez kerül az asztalra néhány héten át, de szerintem vannak jobb alternatívák.

Az egészséges nem feltétlenül drága. Elhiheted, mert tanulóként nem keresek valami sokat abból a munkából, amit be tudok vállalni mellette, és csak utána kell járnom, mindig találok megoldást rá, nem kell disznón vagy burgonyán "tengődnöm". Igaz, hogy macerásabb, de a pénz nagy úr.

2011. febr. 4. 10:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Miert zavarna? Miert mondanam neki meg hogy mit fozzon? Ha nem tetszik, fozok magamnak mast. Csak ne akarja nekem is megmondani hogy mit szeressek meg mit egyek, es en se szolok bele abba hogy o mit szeret, ennyi.
2011. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha így próbálsz élni, akkor azért vigyázz az ízhatásra. A Stevia pl. borzasztó szar ízű bármiben! Nem mindenki érzi, de aki kicsit érzékenyebb az ízekre, az nagyon. Én nem bírtam sokáig a furi mellékízét, úgyhogy inkább kevesebb édességet eszek, ahhoz meg mézet használok.

Meg aztán ha egy pasi a jó zsíros disznópörit szereti, nehezen fog átállni a natúr pulykamellre, párolt répával.


Szóval csak óvatosan! Először inkább néha-néha iktass be ilyen kajákat az étrendetekbe.

2011. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy ép eszű ember ezen problémázna

ha már 1 férfi nem képes magának főzni, és valaki más megteszi neki, ráadásul még egészséges is, akkor minimum hogy csendben megeszi amit elé raknak.

(nem tudom milyen a stevia soha nem használok cukrot ízesítéshez, se más pótlószert. a nők inkább édesszájúak)

2011. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12.27

Sztereotípia! :D

Eddig minden pasim édesszájúbb volt nálam! A párom épphogy csak a rántott húst nem cukrozza agyon, de az alapból sós főzelékektől kezdve a levesekig mindent. Szinte minden kaját úgy teszek elé, hogy mellé rakom a cukortartót. :D

2011. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Őszintén nekem kezd agyamra menni ez az egészséges étel, bio cumó dolog.

Most ez a divat.

De a nagyanyáink hol foglalkoztak, azzal, hogy a disznótoroson a hurka mennyi kalória? Vagy a fánktól cukorbeteg lesz? Mégis éltek 90 éveket.


Jómagam ellenzem ezeket a bio cuccokat, mert erős marketing fogásnak érzem. Vegyünk mari nénitől 1 kiló almát 100 ft-ért, csomagoljuk át szép dobozba, írjuk rá, hogy bio és egyéb egzotikus és divatos szavakat és adjuk el 200-ért. És a sok hülye megveszi.


Nem azt mondom, hogy junk-ot együnk, de nem kéne "ennyire" bedőlni mindennek.

2011. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13:09

Milyen igaz! Vettek már tőlünk friss, falusi tojást 20 Ft-ért és eladták 40-ért, mivel hogy friss, falusi tojás. :D

Mondjuk, mi voltunk a lúzerek... :D

2011. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13:09

Teljesen egyetértek.

Az én dédnagypapám is reggel megitta a feles kisüstijét, utána evett jó kis szalonnát fehérkenyérrel, mellette pipázgatott is, mégis 92 évet élt és makk egészségesen halt meg úgy, hogy bébésen elaludt az ágyban.

Azt sem tudta, mi az a kalória.

Perzse én sem mondom, hogy tömjük magunkba a zsiros kajákat, vagy a gyorséttermit, mert az a jó, de nem is kell megszállott módjára arra ügyelni, hogy bio-, meg ilyen-olyan mentes kajákat együnk és ha valamiben kicsit több kalória van a tervezettnél, akkor azon görcsöljünk, hogy "jaj ez most biztos hizlal".

Én például nem tudnék úgy élni, hogy minden kajánál, amit megeszek azt nézzem, mennyi cukor, zsir, szénhidrát stb. van benne, vagy ha megkivános egy tábla csokit, azon problémázzak, hogy túl sok benne a cukor.

Szerintem (majdnem) mindent meg lehet enni az egészséges táplálkozás keretein belül, amig ésszel és mértékkel csináljuk.

L/23

2011. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!