Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen gondokat vethet fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gondokat vethet fel a DROG?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan reagálnátok, hogyha egy értelmes, helyes, jó kinézetű nő vagy férfi megtetszik. De kiderül, hogy drogozik (most vegyünk egy nem súlyos esetet: pl. marijuhana). Megváltozna a véleményetek? Normális válaszokat lécci.
2011. jan. 30. 18:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

tegnap 20:44 84%!

Tudod egyszer egy ember megfogalmazta nekem azt, amit én is gondoltam, így ezt a szóhasználatot alkalmazom utána szabadon.

Szóval:

Tegyük fel, van egy elhízott személy,aki attól van elhízva,mert zabál és emellett nem csinál semmit. Neki az természetes, hogy pukkadásig eszi magát a hizlaló ételekkel, és a legtöbbjük tudja, hogy mi ennek az oka, azonban rajta kívül álló okokat tesz felelőssé ezért(anyagcsere hiba, stressz miatt kell zabálnia stbstb)

Vegyünk egy átlagos személyt, aki minden reggel 2 kávéval kezdi a napot. Neki ez teljesen természetes, és bele sem gondol abba, hogy valójában függő(a felnőtt emberek nagy része ilyen, de vérig vannak sértődve, ha ezt mondom a rendszeres kávéfogyasztókra. De végül a bizonyítási eljárásuk kb 2. napján már hozzányúlnak, mert nem tudnak teljesíteni a munkahelyen).

Vegyünk egy alkoholistát, aki nem is teljesen "kezdő", de nem is a végstádiumban járó személy. Neki teljesen természetes az, hogy iszik, el sem tudná képzelni a délutáni 2-3 sör nélkül az életét, de mégsem gondolja magát alkoholistának(pedig az).

Vegyünk egy könnyűdrogost, aki 3 naponta elszív egy füves cigit. Neki hiába magyarázod, hogy rá van szokva, azt mondja, hogy nincs, de azért 1 hetet nem bír ki úgy, hogy ne szívjon. Aztán, ha megkérdezem tőle, hogy és miért szívtál, csak nem hiányzott? A válasz erre általában:"á nem dehogy, csak hát jöttek a barátok és nem akartam elhajtani őket" vagy "stresszes napom volt, le kellett vezetni".


Vagy vonatkoztassunk el a drogoktól, és vegyünk egy családi példát. Van egy gyerek, aki olyan családban nőtt fel, ahol az anya és apa piál, és amikor a faternak olyan kedve van, jól elverte őket. Aki abban nő fel, annak természetes ez az egész, és el sem tudja képzelni, milyen lehet """normális""" családban élni, számára ez a természetesn.


Mit is akartam ezekkel a példákkal szemléltetni? Szóval a szemnek van egy bizonyos vakfoltja(keress rá, ha nem hiszed), egy nagyon kicsi rész, amit a szemed nem érzékel. A fenti emberekben egy a közös: van egy "vakfoltjuk". Olyan ez, minthogyha egy születésétől fogva vak embernek akarod elmagyarázni a színeket. Nem fog menni(vagyis csak kis részüknél, mert valami nagy trauma kell, hogy az addigi életvitelükből kibillentse őket).

Mindenki vonja le a tanulságot, amit ezzel a fáradtan megírt szövegecskével akartam bemutatni, és vizsgálja felül a dolgokat kicsit más szemszögből is. És talán akkor eltűnik a vakfolt... De általában nem szokott:)

Így hát legfőképp a függőségektől mentes személyeknek ajánlom nagyon figyelmébe ezt a kis irományt, és ajánlom, hogy jusson eszetekbe ez, amikor egy barátotok(jobb az ilyeneket magukra hagyni, lehet önzőnek tartotok, de nem szeretném, ha abból állna az életem, hogy a narkós/alkesz barátaimat térítsem jó útra) arról beszél, hogy a drog az nem is olyan rossz dolog, de hát "a csúúúúúúúúúúúúúúúnya rossz állambácsi meg akar fosztani az élvezetektől"!

És ezt az egész dolgot tapasztalatból tudom. Az egyik legjobb gyerekkori barátom lett drogos. A hajlam mindig is megvolt nála erre-leszűrve ezt, hogy a bulit soha nem tudta úgy elképzelni, hogy gallyra ne igya magát- aztán rossz társaságba keveredett és a többi jött magától. Ahogy elkezdett komolyan drogozni(napi 1-2 füves cigi, heti 1 kati vagy gyors), jártam vele bulizni. A haverjai is ilyenek voltak, csupán én nem használtam semmilyen szert. Aztán szép lassacskán-utólag átlátva- a környezet engem is mérgezett. Már nem tartottam a drogot olyan rossznak, belegondoltam, hogy mi lenne, hogyha én is kipróbálnám. Ki is próbáltam a füvet. Aztán amikor vele voltam, mindig az járt a fejemben, hogy még kéne, de csak havonta párszor. Itt viszont felnyílt a szemem,és megláttam, hogy a rossz úton haladok. Azóta már kb fél éve nem voltam vele szórakozni, nagyritkán beszélek csak vele. És hogy ő milyen lett? Egy tehetséges, ambíciókkal teli gyerekből egy álmok nélküli drogos lett. Nem akarom bántani, és reménykedem abban, hogy egy szép napon rádöbben arra, hol is tart. És remélem az a nap nem lesz túl későn.

2011. jan. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, megváltozna. Soha nem járnék olyannak, aki kábítószerezik, még ha ritkán csinálja akkor sem. Nem vagyok liberális, hogy elnézzem az ilyesmit. Alapból úgy kezdek bele egy kapcsolatba, hogy ha úgy hozza a sors, akkor leélném vele az életem. Ez egy kábítószer fogyasztóval elképzelhetetlen.

2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!