Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanátok? (Kérdésed túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok? (Kérdésed túl rövid, magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

Szakítanátok,ha már nem működik a kapcsolat(sokat veszekedtek,teljesen más a világnézetetek, de amúgy meg szeretitek egymást és együtt képzelitek el a jövőt)?

Nekem már nagyon elegem van az egészből és most azt mondom,hogy abba akarom hagyni ezt az egészet, viszont ha szakítanék őt nagy bajba sodorhatnám: nincsenek barátai, magányos, negatív világszemléletű, utálja azt ami itt folyik ezen a földön és azt mondta ha én nem lennék,már lehet nem is élne... Nagyon szeretem, nem akarom, hogy baja legyen vagy valami hülyeséget csináljon, a barátja szeretnék lenni a szakítás után is de félek,ezt ő nem szeetné és nem tudná megtenni, viszont én már ezt a kapcsolatot így nem bírom tovább és lassan ősem. Próbáltuk megbeszélni, nem megy. Mindig azt mondja,hogy csak ő beszél én nem mondok semmit. Ennek az oka : 1)nehezen mondom ki az érzéseimet, 2)amikor oda jutok,hogy kimondom,elkezdek gondolkozni: ha kimondom,akkor megint csak bántom vele,még nagyobbat csalódik a világban, bennem, még egyet rúgok belé. Ezért inkább nem beszélek és magamban tartom.

Most viszont elkezdtem beszélni,elmondtam a problémáimat a szexről, azokat a dolgokat,amik rosszul esnek tőel. Egy ideig meghallgatott, reagált,de már az elején elmondta,hogy ő nem szeretne velem most beszélni egy jó darabig. Ennek ellenére egész sokáig bírta,de perzse azt váltotta ki belőle,amire gondoltam: csalódott, szarul érzi magát, fáj neki. És én még nem fejeztem be a mondanivalóm. Mellesleg ő sem mond el mindent az érzéseivel kapcsolatban,szintén ugyanezen okok miatt,mint ami miatt én sem.

Tehát a kérdés: szakítanátok? (a dilemmám legnagyobb oka, hogy el tudom képzelni,hogy önmagában is kért tesz,esetleg rászokik valami kábszerre vagy fűra. Bár ezt tagadja)


2011. jan. 14. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Most elmesélek egy történetet, a te/ti történetetek..

Egyszer egy lányka és egy fiú egymásra találtak, nagyon szerették egymást. Nem tudták miért, de nem is igazán érdekelték őket. Örültek, hogy végre valaki viszont szereti őket, és roppant boldogak voltak. Egyszer viszont, mint minden kapcsolatban, mélyponthoz érkeztek. A lány úgy érezte, hogy ez már neki nem igazán jó. Szerette a barátját, de már nem volt a régi.. amint már mondta, MÉLYPONThoz érkezett. Nem tudta mit tegyen, tanácstalan volt. Ekkor jött egy jótündér (én :D), és azt mondta neki: ez szinte mindenkivel egy idő után megtörténik. A tested 2 részre szakad. Az agyad és a szíved is irányítani akar. El kell döntened, hogy melyik mit akar. És a legfontosabb, a SZÍVEDRE hallgass. És a szövegedből én úgy vettem ki, hogy a legjobb az lenne, ha még "kibírnád" mellette egy picit, de öntsd ki neki a lelked, és próbáljatok meg egy kicsit máshogy hozzá állni a dolgokhoz. Sok sikert :)

2011. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen!


És amit ne felejts el az az, hogy te már most is csak SAJNÁLATBÓL vagy együtt a pároddal amit nem szabad!


Amit leírtál abból az derül ki hogy a párod elég pesszimista és mindent a lehető legrosszabbul lát, és ha szakítotok ő nem akar majd barát lenni szerintem. Ő nem annak a fajtának tűnik nekem a leírtjaidból.


Minél előbb elhagyod annál jobb lesz. Le kell ezt zárnod és egy új "könyvet kezdened" aminek az lesz a címe: "hogy boldog leszek, figyelmesebb, körültekintőbb és nem dölök be mindennek".


Attól nem tarthatsz örökké hogy mit csinál majd magában, ezt rengetegen mondják de alig meri megtenni 10.000 emberböl talán 1, szóval emiatt ne törd magad mert csak rosszabb lesz.

2011. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.! Meddig tart egy ilyen mélypont? Én olyan vagyok,hogy hamar elfeledkezem a sérelmeimről, így én több kisebb(?) mélypontot élek át,amíg ő nem feledi és ő már úgy érzi, hogy nagyon rég óta mélyponton vagyunk... Egyébként 2 éve vagyunk együtt.

2.!Sajnos ismerem és legpesszimistább ember,akit ismerek. Tényleg nincs senki,akire támaszkodhatna,ha szakítanánk... és szerintem senki nem kívánja ezt egy másik embernek, hogy egy ekkora fájdalmat egyedül kelljen elviselnie. Sajnos el tudom képzelni, hogy bármit megtenne...

2011. jan. 14. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vok:


Ezzel akkor is csak magadat fogod tönkretenni én azt mondom. Ne légy hülye, és ne légy ennyire kis cuki megható, mert a végén ott fogsz sírni egy sötét sarokban egyedül amikor senki nem lát,

"hogy milyen sz@r az életem, miért kell,hogy így legyen, miért nem gondolkodtam most csak szenvedek jajj istenem.."


Nem szabad sajnálatból egy pasi vagy egy csaj mellett maradni. Ha szétváltok akkor max figyeled érdeklődsz néha utána. És ezért ne magadat okold, ő is csak egy ember a sok közül...ne légy most ennyire "lányos" légyszíves.


De az első válaszolóval ellentétek vagyunk :D úgyhogy sakkozz egyt melyik választ választod.


Én a szakítás mellett vagyok ebben a sz@r esetben is!

2011. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ilyen vagyok,mindenkinek segíteni akarok, senkit sem bántani és inkább én szenvedek,minthogy másokat bántsak...

Egyébként meg gyenge vagyok a szakításhoz. Én nem tudnám megtenni. Megvárnám,amíg ő teszi meg. Sajnos ebből a szempontból ismerem magam...

2011. jan. 14. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vok.


Akkor viszont megjósolom a jövődet:


Kín és szenvedés vár majd rád, sírdogálni fogsz ha nem látják, le fogsz fogyni gebe leszel, csak azokat a párokat fogod észrevenni mindenhol akik nagyon boldogok és ez mégjobban el fog szomorítani..és egyre nehezebb lesz és ha ezekről mesélsz majd a szüleidnek akkro azt fogják mondani, hogy "kell a jó? nem.. Kell a rossz? kell..." Bele fogsz fásulni ebbe.

És mire felébredsz már késő lesz. Légy egy kiscit keményebb és ne ennyire nyuszi még ha lány is vagy. Néha össze kell szednie az embernek magát és lépni, és döntéseket hozni!


Meglátod, össze fog jönni majd egy gyerek a végén és akkor majd amiatt maradtok együtt....


De mondom! 2. válaszoló vagyok. És ez CSAK AZ ÉN Véleményem! De tapasztaltam már elég sokat..

2011. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Elgondolkodtat... Hálás vagyok érte! tényleg...

Azért várom más véleményét is.

2011. jan. 14. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincsmit. Sajnálom, hogy ilyen pocsék helyzetben vagy, de én nem fogom azt mondani hogy "maradj vele nehogy leugorjon a hídról" .

Csak okosan a te életed!

2011. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt kell, hogy mondjam az én véleményeim is hasonló mint az elöző válaszolóé. A soraidból nagyon azt veszem, ki, hogy szánalomból, sajnálatból vagy együtt vele. Ezt nem szabad. Tudod, most én is így ugrottam fejest egy kapcsolatba, de rájöttem nem szabad és véget is fogok neki vetni. Pedig sajnálom, szívesen lennék a barátja.


Azt írtad sokat veszedtek, nem értitek meg egymást. Nos az a véleményem, hogy az ellentétek vonzzák egymást, szerelem is lehet...de hosszútávon mindez életképtelen. Megintcsak saját tapasztalat, hogy kevés a szerelem, a szeretet ha nagyon mások az elképzeléseitek az életről.


Neked kell úgyis dönteni, de hidd el nem érdemes sem a te időd, sem az ő idejét "pazarolni" egy reménytelen kapcsolatba.


L/19

2011. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!