Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezdeményezzek? (Többi lent)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezdeményezzek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy lány, aki nagyon tetszik, de nem tudom hogyan kezdeményezzek. Én csöndes, visszahúzódós vagyok. Barátaim azt mondták, hogy antiszociális vagyok. A lány nagyon kedves, normális. Nem szoktam beszélgetni, barátokat is nehezen szerzek. Próbálok közeledni hozzá, de eddig csak azzal tudtam, hogy dolgozat előtt elmagyaráztam az anyagot, mert nem vagyok rossz tanuló, neki meg nehezebb. De eddig a beszélgetések csak az anyagok körül zajlottak, meg h milyen lett végül a dolgozata. Ha kell neki valami, egyből ugrok, és segítek neki. Ma pl betegen bementem iskolába, csak miatta. Fent van FB-on, de eddig soha nem beszéltem vele, nem is tudom hogy kezdjek neki, mert az olyan fur lenne neki, és nekem is, ha én kezdeményeznék beszélgetést, meg kicsit zavarba is jönnék. Azt se tudom, bejövök-e neki, mert egyik szünetben rászántam magam, odamentem, és elmondtam neki, hogy nagyon jól sikerült a képe, erre zavarba jött és mosolygott, amikor elmegy mellettem, rámnéz, mindig mosolygok. Hogy kezdjek neki egy beszélgetéshez? Szerintetek bejövök neki? Bocsi, ha sok lett :S 16/f
2011. jan. 14. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy kezdj neki?

"Hello."

Aztán említs meg valamit, amit fészbúkon írt ki, vagy akármit, egy képet, akármit. Ha elvörösödött és zavarba jött, az normális. Dícsérd gyakran, és ne akarj menőzni!

2011. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szokott magától odajönni hozzád, és beszélgetést kezdeményezni? Vagy a tanulásban segítést mindig te kezdted?
2011. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is, mert a barátaid azt mondják, hogy antiszociális vagy, még nem jelenti azt, hogy tényleg így van. Én is ugyanígy voltam ezekkel a dolgokkal, mint te, azzal a különbséggel, hogy lány vagyok. Nem tudom, hogy neked beválik-e, de én úgy tudtam kiszabadulni ebből a burokból, hogy azt tettem, amit akartam, és nem foglalkoztam mások véleményével. Ez eleinte nagyon nehéz, és hosszú időbe telik, de ha látod a célt a szemed előtt, akkor sikerülni fog. :)

Másodszor pedig szerintem egy lány azért jön zavarba egy fiú mellett, mert tetszik neki, főleg a ti korotokban. És nem veszíthetsz semmit azzal, ha megszólítod. Kezdetnek például jó lehet, ha más témákról is elkezdtek beszélgetni a tanuláson kívül. Nem tudom, mennyire ismeritek egymást, de megkérdezheted tőle például, hogy nincs-e kedve elmenni valahova a többi barátotokkal, osztálytársakkal. Így nem fogjátok magatokat kellemetlenül érezni, de mégis tudtok beszélgetni. A téma meg lehet bármi. A lényeg, viszont, hogy add magad (úgy értem, hogy ne vegyél fel vagányabb stílust, ha ez nem áll hozzád közel, mert ez eléggé visszataszítóan hat szerintem)

És ha meg fb-n is fent van, akkor nyugodtan írj rá, és próbálj meg úgy viselkedni vele, mintha a barátod lenne(mert gondolom akkor ha velük vagy, felszabadultabban érzed magad)

Nem tudom, hogy segítettem-e, ha valamit félreértettem, akkor bocsánat.

És tényleg olyannak tűnsz a leírás alapján, mint én két évvel ezelőtt. És részben nekem is sikerült, úgyhogy hajrá!! :)

2011. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Menőzni nem szoktam, és néha ő jön oda hozzám, hogy segítsek, utoljára én mondtam neki. De amúgy nem jön oda hozzám. Más fiúval múltkor elvonult beszélgetni...:(
2011. jan. 14. 17:26
 5/6 Tyler913 ***** válasza:

A harmadik hozzászóló nagyon jól leírta a lényeget.

A legjobb,ha olyan kicsit úgy viselkedsz vele,mint bárki mással a baráti körödből.Ne lamentálj azon,hogy most vajon mit gondol,tetszel-e neki meg ilyesmi,vedd lazán!

Beeszélgess vele olyan dolgokról,ami mindkettőtöket érdekel,ill. beszéltesd olyasmiről,ami őt érdekli (lásd lentebb).

Azt,hogy Neked ő tetszik,és nem csak barátkozni akarsz,sokkal inkább metakommunikációval fejezheted ki.Érj néha hozzá nem intim helyeken,pl. alig feltűnően érintsd meg a kezét,simítsd le a hajszálakat a válláról,szóval legyen testi kontaktus.Hidd el,venni fogja a lapot.


Ja és még valami:SOSE LEGYÉL EGY NŐ SZOLGÁJA! Ezt naggyal írtam,mert nagyon fontos.Ne lássa rajtad,hogy belé vagy esve,és hogy majd összetöröd magad,hogy segíthess neki (betegen mész iskolába meg ilyenek).Hidd el,nem fog vonzódni Hozzád pusztán azért,mert szívességeket teszel neki,és egyből ugrasz,mikor egyet füttyent.Ez pont hogy megöli a vonzalmat.Ha már segítesz,inkább éreztesd vele finoman,hogy ez most számára kitüntető dolog,elvégre Te teszel szívességet neki,Te szánsz az idődből őrá.


És hogy miről is beszélgessetek?Suliról ne.Hacsak nem valami stréber éltanuló a csaj,nem jó,ha a suli,a "meló" az egyetlen közös témátok,mert olyan dologhoz kapcsol majd Téged,ami számára nem annyira kellemes (pl.a tárgy amiből korrepetálod,ergo szarul megy neki)

Ha tanácstalan vagy,hogy miről beszélgessetek,itt van pár tipp,olyan témákról,amelyek tapasztalataim szerint korfüggetlenül beválnak a csajoknál:

-hobbi

-zene,film,művészetek,kedvenc olvasmányok

-család,barátok

-pszichológia,emberismeret

-állatok (ha van kutyája,ilyesmi)

-ezotéria (a nők nagy része kajálja az ilyesmit,horoszkóp,jóslás,természetfeletti dolgok)

-mi lesz ha nagy lesz? (jövőbeni tervek)

-hova utazna szívesen?

-mit csinálna,ha lenne 1 millió forintja (mondtam egy számot,tetszőleges összeg amúgy)


A lényeg,hogy olyan témákat hozz fel,amik kellemesek,nem keltenek benne rossz érzést.Persze ezeket a témákat ne interjúszerűen hozd föl,csak dobj be egy-két dolgot,hátha vevő rá,és megnyílik.Ha elkezd beszélni,Neked nincs más dolgod,mint figyelni rá és "rákötni" további témákat.

Ha látod rajta,hogy valami nem jön be neki,nem akar beszélni,vagy nem rád figyel,akkor ne gyere zavarba,hanem válts témát.Nagyjából ennyi jutott eszembe így hirtelen.

2011. jan. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tyler913 ***** válasza:

Előző vagyok megint.Közben elolvastam a hozzászólásodat.Hát,ne várd,hogy ő menjen oda Hozzád,elég ritka,hogy egy csaj kezdeményezzen egy srácnál,pláne ebben a korban.Tudom hogy nehéz,de Neked kell odamenned hozzá.Csak ismételni tudom magam:ne parázz,kezeld úgy a szituációt,mintha egy haveroddal dumálnál,és ne töprengj azon,hogy ő most mit gondol Rólad.Ha nem jössz be neki,legfeljebb lekoptat,tiszta sor.

És ne érdekeljen,hogy Rajtad kívül még kikkel beszélget.Ha akarsz tőle valamit,menj oda és kész!

2011. jan. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!