Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az anyanyelv problémát okozhat egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy srác akivel a neten ismerkedtem meg, aranyos, kedves, jóképű meg minden ami kell, de ... :(

nem beszél magyarul csak szlovákul. Igaz, én megtanultam egy kicsit szlovákul, mert vannak onnét rokonjaim és elég sokat járok hozzájuk, de nem beszélem perfektül a nyelvet. Szeretnék találkozni ezzel a sráccal és idővel szeretnék többet is, de félek, hogy az végett, hogy nem beszélem perfekt a nyelvet, nem nagyon fogjuk tudni egymást megérteni. Neki nem számít az, hogy magyar vagyok. Szerintetek működhet egy kapcsi úgy, hogy más az anyanyelv? Kérem, aki tud adjon tanácsot. Kösz előre is :)


Én 20/L Ő 24/F


2010. dec. 16. 01:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

18 éves lány vagyok, Amerikában élek, még nem beszélem jól a nyelvet (de beszélek azért, elég jól megértek mindent)

Egyik srác, ő 17, Vietnami, 1 éve él kint, azért beszél ő is angolul (1 év után jobban mint én)

De ha bele gondolunk, egy kapcsolat nehézkes lenne, mivel egy nyelv van, amin megérthetjük egymást, és egyikünk sem beszéli jól...

Nos, ha meg akarsz tanulni szlovákul, még előnyödre is válhat, ha bejön neked, kérhetsz segítséget...

Sztem minden esélyed megvan :)

2010. dec. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyelvi probléma nem lehet akadály... kell egy szlovák szótár és szépen címszavakban ki tudod magad fejezni ha kell. Pl a séta, a boldog, a szeret, a fagylalt, a kávé szavakat tuti meg tudod neki mutatni :) Hajrá!:)
2010. dec. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
minden slovák tud magyarul,csak zsiványkodnak...nyerozomi xdxd
2010. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4 éve van kapcsolatom 1 lánnyal.Semmi nyelvi probléma.Sőt jobban megetjük egymást.
2010. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A szlovákok tulajdonképpen olyan csehek, akik beszélnek magyarul. Biztosan hamar megtanulja a magyar nyelvet. Úgyis kölcsönösen megtanultok alap szavakat egymás nyelvéből, ami az alapvető érintkezéshez kell, azután egyre többet.

Ez hosszabb távon megnehezítheti a kapcsolatot, de ez önmagában nem teszi szerintem tönkre a párkapcsolatot, ha amúgy az működik...

2010. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én anno mikor kiköltöztem Olaszországba, egy mukkot sem beszéltem olaszul.Megismertem egy srácot, aki viszont csak olaszul beszélt.Szerelem volt első látásra:-) Eleinte kicsit nehéz volt, kézzel-lábbal magyaráztunk, de igazából ez még csak fokozta a gyönyörűséget:-) Én éjjel-nappal a szótárt bújtam, naponta küldtünk egymásnak vagy 20-30 smst, és kb egy hónap alatt eljutottam olyan szintre, hogy már tök jól megértettem, amit mond.Persze voltak eszméletlen nagy félreértések, és ezekből kifolyólag óriási balhék, de életem legszebb szerelmi története volt:-) pár évig együtt voltunk, mostmár vége, viszont folyékonyan beszélek olaszul:-)

Tehát az én véleményem az, hogy nem okozhat problémát, sőt.

2010. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyik haverom összeszedett egy vietnami csajt aki előző nap költözött ide :D És semmilyen más idegen nyelven nem beszélt :D Szal az is ilyen első látásra szerelem volt, azt mondta, annak is megvan a varázsa :) Már több mint egy éve együtt vannak most már persze tudnak beszélni (nagyjából :D)
2010. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem a nyelvvel van a legnagyobb gond ezekben a kapcsolatokban. Sokkal inkább a kultúrközi különbségek...:-S
2010. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző, miért is?Mert ha valaki arabbal vagy négerrel jön össze, azt megértem, hogy gáz.De európaival...
2010. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
egyet értek... európai emberek kultúrája nagyon is hasonló...
2010. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!