Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk, Lányok! Ilyenkor megéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, Lányok! Ilyenkor megéri tenni érte, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Rosszul indult a kapcsolat. Egy órányira vagyunk egymástól busszal, én ott egyetemre járok, de legtöbbször ott vagyok. Ő nagyon sokat dolgozik, ebben a hónapban szombaton is mindig.


Most már 5. hete nem is láttam. Azt mondta, a teljesítőképessége határán van, a munka mellett másra nincs is ereje. (Azt nem értem, ilyenkor én miért nem mehetek el hozzá kicsit vasárnaponként. Kérdeztem tőle ezt is, sok más mellett, erre még nem kaptam választ.)


9 hónapja ismerem, de ritkán látjuk egymást nagyon. Sok mindent tisztázni akartam vele épp ezért.


Azt mondta, talán kicsit elsiette a dolgunkat, mert már nagyon vágyott egy kapcsolatra. De azt nem gondolta, hogy ennyit kell majd dolgoznia.


Hogy nagyon szeret engem, de talán ez nem lesz elég.


Az előző kapcsolata a távolság miatt ért véget (máshová kerültek munka miatt). És talán azért is nem beszél velem sűrűbben, mert fél, hogy megint ez fog történni, és az nagyon fájna neki.


Úgy érzi, nem lesz jövője a kapcsolatunknak. Én júniusban végzek az egyetemen, és ki tudja, hol kapok állást. Ha így fog elveszíteni, az nagyon fájna neki.


A kommunikációs gondjaink (kevés beszélgetés, kevés találkozó) talán még tisztázhatóak. Viszont az tény, hogy fogalmam sincs, hol lesz munkám június után. Úgy tapasztalom, elég kegyetlen világot élünk ilyen téren, és nem lehet válogatni, oda kell menni, ahol munka van.


Hogy ő mit akar, még nem mondta ki. Én vívódom. Júniusig még van fél évünk. Addig még sokkal jobban megszeretném, de már így is nagyon kötődöm hozzá, és szeretem.

Ha most elengedném (csak azért, hogy később a táv miatt ne kelljen, hanem inkább most), az nagyon fájna. Ha rájön még fél év, és utána kell az utunknak szét válni, még jobban fájhatna.


Zavart vagyok. Ti mit tennétek? Ő már knílódott nagyon ilyen jellegű elválás miatt, és neki sem akarok rosszat.


2010. dec. 11. 13:05
 1/4 anonim válasza:
Fú, hát komolyan, ez hülyeség, ha szereted miért engednéd el? Vagy annyira karrierista vagy? Akkor úgyis megteszed, amiket leírtál...hát nem is tudom, hogy miért kérdezel te is tudod a választ, már ne is haragudj...:S Tedd azt amit érzel abból nem lesz baj, a sulihoz meg soksiert, kemények az utolsó félévek, bár nemtom hova jársz :)
2010. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Nem vagyok karrierista, csak látom, milyen most ez a világ. Engem anyukám nevel, apukám nem él évek óta. Vagyis egy kereset van a családban. Ha már nem tanulok, hamarosan nem lesz sem diákigazolványom, sem TB-m. Azaz sürgősen kell majd nekem valami munka. Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy hónapokat, vagy akár éveket várjak arra, hogy legyen normálisan fizető munkám a barátom közelében. Ha mondjuk az ország másik felében lesz valami, akkor oda kell majd mennem. Simán azért, mert valamiből élnem kell, és anyukámnak is.


Ő pedig (barátom) most mondta el először őszintén, hogy az előző kapcsolata után nagyon sokat szenvedett, mikor így kellett elválniuk.


Ám tényleg szeretem őt. És meghagyhatom a reményt arra, hátha találok majd valami normálisabb munkát a közelében.

2010. dec. 11. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak rengeteg kitartást tudok kívánni nektek. Remélem minden megoldódik és sikerül együtt élnetek majd, tényleg összeköltözésről még nem volt szó? Vagy tényleg ennyire kilátástalan az a helyzet, hogy közelben találj munkát? Fél év hamar elmegy, de sok minden történhet, változhat, alakulhat ki az élet során akár egy jó lehetőségre is rábukkanhatsz. Sok sikert és maradj vele :)
2010. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Semmi ilyesmiről nem volt még szó. Ő jelenleg a szüleivel él, bár gondolkozik rajta, hogy albérletbe menne majd külön. Nekem semmilyen anyagi forrásom nincsen, anyukám tart el. Egy normális munka kellene nekem első körben az egyetem után. És az az igazság, hogy annyira a barátomat még nem ismerem, hogy összeköltözést merjek javasolni. Így, hogy ilyen ritkán találkoztunk, nehéz előre vinni a kapcsolatot, még 9 hónap alatt is.
2010. dec. 11. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!