Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eszemre vagy a szívemre hallgassak?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Ismerek egy srácot, akivel kölcsönösen nagyon vonzódunk egymáshoz már 6 éve,viszont 250 km-re él tőlem. Volt komoly párkapcsolatunk,neki és nekem is és nem tudtunk egymásnak megállj-t parancsolni sosem.Tudtuk, hogy mi nagyon jól kiegészítjük egymást,de sosem dobtuk el a párunkat egymás miatt. Aztán szakítottunk mindketten, és még nagyobb lett a szerelem, de nem költöztünk össze anyagi problémák miatt. Még mindig maradt a távkapcsolat. Közben kiderült tavaly, hogy el kell mennie évekre. Én nem mehetek vele biz. okok miatt. Fél évig nem is láttam, és összejöttem a jelenlegi párommal, akit nagyon szeretek, de a szívem mélyén mégis az említett sráchoz kötődöm. Tegnap felutazott hozzám, és közölte,hogy dobja a jelenlegi barátnőjét,mert megbolondul értem. Kérte, gondoljam át én is, kihez húz jobban a szívem, mert velem akar élni, és nem kell évekre elutaznia sem.

Tudom hogy ezt nekem kell érezni, de aki járt már hasonló cipőben, annak mi erről a véleménye, kit válasszak? A jelenlegi párom is sokat számít! De mégis, olyan nehéz a döntés, mert mostmár egy örök életre választom a párom, és nem akarom elszúrni a döntést, hiszen bármelyiket is választom, abból már házasság lesz, család stb. De mire hallgassak ilyenkor, a szívemre vagy az eszemre?


2010. dec. 7. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy életed van, boldognak kell lenned.

Azt vàlaszt aki nélkül biztos nem tudnàl élni.Akinél ez a gondolat egy egész napra elkeserit.

Azt is nézd, hogy azzal akivel tàvol vagytok, mikor lehettek majd együtt boldogok..szval h ne az legyen h igen igen szeretem de soha nem talàlkozunk..

(én is tàvkapcsolatban élek, de nekünk vannak közös terveink)

Nekem az eszem azt szokta sugni, hogy hallgassak a szivemre :)

2010. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bármi történik, bárhogy döntesz, legyen az előtted, hogy most döntöttél, mert így láttad a legjobbnak, később akármi történik, ne hibáztasd magad miatta.

Én biztos összeköltöznék azzal akit szeretek, de ez az én véleményem, ne hallgass rám :)

2010. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De mindkettőt szeretem. Épp ez a gond. Akivel távkapcsolatban éltem, már kifejtette hogy össze akar költözni! De a másik is! :S
2010. dec. 7. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:

hàT pedig az egyiket jobban szereted, az egyik kedvesebb a màsiknàl, az egyik jobban szeret téged, az egyik soha nem csalna meg, az egyik tudna élni nélküled.


(elsö voltam)

2010. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát az én véleményem szerint akkor egyikbe sem vagy szerelmes, csak szereted őket, mert szerelmesnek lenni csak egy emberbe lehet!!!

talán egy harmadik lenne a megoldás, aki mellett senki más nem jut eszedbe! bár attól függ mi a célod, ha az a legfontosabb, hogy legyen családod és gyerekeid, és akár igaz szerelem nélkül házasodj, akkor hajrá... válaszd a megbízhatóbbat a kettő közül.

2010. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt válaszd akihez jobban ragaszkodsz. Hallgass a szívedre, jobban fogsz járni valószínüleg :)
2010. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi első, hogy vissza-visszanézegetsz a kérdésemre, köszi a válaszokat.

De most kedves Utolsó gondolj bele, hogy valakibe szerelmes vagy több éve, és el kell mennie, le kell mondanod róla. Közben beleszeretsz másba, mert az élet megy tovább, természetesen nem leszel remete. És akkor betoppan a régi Szerető! Te nem zavarodnál meg?? Nem inognál meg kicsit sem? Mert én nagyon instabil lettem érzelmi téren, egyszerűen fel sem tudom fogni a szitut, nem tudok dönteni! Nem akarom elhagyni a jelenlegi páromat, de félek attól, hogy a régebbi volt az igazi szerelem. :S

2010. dec. 7. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok konkrét választ adni, mert 1. hogy tényleg neked kell döntened 2. hogy mindkét kapcsolatnak vannak előnyei és hátrányai (vagyis csak tippre)


Nevezzük a párodat "A"-nak, és a fiút aki messze lakott, "B"-nek.


Szóval azt mondanám, hogy válaszd "B"-t, mert ha "A" mellett maradsz, legbelül mindig is "B"-re fogsz vágyni.. Így az is meglehet hogy egyszer felszínre tör a későbbiekben ez az érzés "B" iránt, és ez miatt tönkremehet a kapcsolatod "A"-val (pedig akkor már lesz család, stb). De ez közel sem biztos.

Viszont az is benne van a pakliban (ha "B"-t választod), hogy együtt lesztek, összeköltöztök, és kiderül, hogy ez nektek nem úgy megy ahogy gondoltátok. Lehet, hogy "B"-vel ugyan barátként jól megvagytok, és vágyódtok egymáshoz, de lehet hogy a párkapcsolatban nem jönnétek ki jól (ismerek ilyen embereket).


A másik verzió, ha "A"-val, vagyis a jelenlegi pároddal maradsz. Ebben az a jó, hogy szeretitek egymást (bár nem tudom melyikőjüket szereted jobban), és már ismered minden szokását, rigolyáit, tudod hogy jól megvagytok egymás mellett úgy mint egy pár, stb. Képes lennél lemondani róla? Bármilyen okból? Ha igen, akkor nyilván "B"-hez húz a szíved.. Viszont ha vele maradsz, akkor tényleg az a baj hogy lehet hogy mindig "B"-hez vágyódnál, de ezt már leírtam.

Ha szakítasz vele, lehet hogy egy életre megbánod, mert ha "B"-vel nem jöttök ki, akkor nem lesz az a lehetőség hogy visszamenj.


Szerintem ezek szerint mérlegelj, hozz fel te is érveket és ellenérveket. Lehet hogy hülyeségnek tűnik, de azt szoktam ilyen helyzetben csinálni, hogy fogok egy papírt, és mindkét fiúnál csinálok egy "jó tulajdonságok" és egy "rossz tulajdonságok" oszlopot. Ha egyik fiúnál jelentősen több jó tulajdonságot tudsz felírni, és gyorsabban is mint a másik fiúnál, akkor megvan a válasz.

Tudod hogy van a mondás.. Nem az a kérdés kivel tudnád leélni az életed, hanem az, hogy kivel nem.


Azért majd írd le mire jutottál :)

17L

2010. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarom eldobni a jelenlegi páromat. Úgy megszerettük egymást, és nem lenne szívem bántani Őt. Soha nem bántott Ő sem,és mindig kitartott mellettem. De félek attól, hogy tényleg életem végéig gyötörni fog a másik fél iránt érzett szerelem,és nem fogok szabadulni a gondolattól, hogy lehet hibáztam. És az megpecsételi az egész kapcsolatot,ha mindig az a "bizonyos Másik" jár a fejemben. Teljesen kész vagyok, és tanácstalan. Szerintetek ha időt kérnék mindkettőtől,az jó ötlet? Az a baj, hogy tudnak egymásról,mert nálam az őszinteség nagyon fontos és eléggé beindult most náluk a rivalizálás, napjában többször hívnak, és nem tudok gondolkodni sem,mert mind a kettő gőzerővel fejezi ki a szerelmét, és már kezdek elgyengülni.
2010. dec. 7. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:

14.28-as vagyok.

persze értem hogy azóta már sok idő telt el, és újabb kapcsolatod van, mondjuk én csak magamból tudok kiindulni, másfél éve ismerkedtem meg a nagy szerelmemmel, aztán pár hónapra rá szakítottunk, azóta persze nekem is volt másik kapcsolatom, neki is, de nálam sosem volt kérdés, hogy még mindig őt szeretem, egyszerűen ha igazán szeretsz valakit, akkor abban biztos vagy!!! hiába vagy mással. az már más kérdés, hogy úgy bánt velem, hogy nem mennék vissza hozzá! persze azóta én is éreztem úgy, hogy szeretek valakit (egy másik srácot), de arról hamar kiderült, hogy nem volt igazi szerelem, csak bebeszéltem magamnak! tisztába kell jönnöd az érzéseiddel, lehet tényleg jó ötlet lenne ha egy picit szünetelteted a dolgot mind a kettővel.

2010. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!