Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mond el ez egy nőröl?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írok-e, de szerintem ide tartozik a kérdésem. Kérem, hogy csak az válaszoljon, aki elég komolyan, felnőtt fejjel tud gondolkodni a párkapcsolatokról, nem bántani akarom a 14-18 közöttieke, ők is írjanak ha akarnak, de úgy érzem, ez elég komoly kérdés, én leagálábbis annak szánom. Komoly válaszokat is várok!

Huszonéves vagyok (25), komoly kapcsolatokat kersek. Egy ideje ismerkedem egy lánnyal, és nagyon tetszik. Sok beszélgetés volt köztünk, szimpatikusak vagyunk egymásnak.

Ahogy írtam komolyat keresek, hosszú távra, esetleg nagyon hoszú távra, de nem feltétlenül.

Felmerült egy kérdés, gyermekvállalással kapcsolatban. Beszélgettünk, és szóba került az, hogy ki hogy áll a gyermekekhez. Ő még nem akar mostanában gyereket (22 éves meg is értem), inkább picit még a karrierje érdekli, de komoly kapcsolatra és igazi érzelmekre vágyik.

A magam részéről gyerek ügyben én sem kapkodom, még magamat kell fejlesztenem, és építenem a jövőmet, nem férne bele egy gyerek még.

A kérdéses téma az volt, hogy mit gondolunk a fogyatékos gyermekekről, és azokról akik fogyatékos gyermeket szülnek, és vállalnak, nevelenek fel stb.

Én azt mondtam, nem ítélem el azt sem aki vállalja és azt sem aki nem. Azt most tisztán érzem, hogy ha rajtam múlna egy gyermek élete, én nem nagyon akarnám a halálát, nem akarnék rábólintani egy abortuszra, főleg nem a terhesség késői szakaszában. Az intézetbe adás miatt is gyötörne a bűntudat.

A lány véleménye sokkal határozottabb volt. Teljesen ellenük van, azt mondta, hogy ő semmiképpen nem vállalá, elvetetné, meg sem szülné! Eszébe se jutna!

Elítéli azokat akik vállaják, mert úgy érzi felelőtlenség, és teher az ilyen gyermek a társadalomnak! Irritálja egy ilyen gyermek közelsége is, és nem tud velük mit kezdeni, taszítják őt!


Az lenne a kérdésem, hogy milyen ember az ilyen? Nekem rosszul esett ez a negatív vélemény, nem mondom, hogy én vállalnék egy ilyen gyermeket, vagyis nem tudom megmondani mit tennék ha olyan helyzetbe kerülnék, de engem nem taszítanka és nem irrítálnak az ilyen emberek, és nem nézem le azokat a szülőket, és anyákat, akik vállalják a több fáratságot és odafigyelést, vállalják fogyatékos gyermeküket! Én valahol tisztelem is őket ezért!


Mi a véleményetek erről a lányról? Én vagyok túl érzékeny, és nem kellene hogy ezt a dolgot ajadályként tekintsem kettőnk között? Vagy eleve halálra van ítélve a kapcsolatunk? Vagy már akkor ott kellett volna hagynom, mikor elmondta a véleményét?

Szerintetek jó vagy rossz ember az ilyen? Egyáltalán mi a vélemyénetek a témáról?


Kérem, hogy ÉRTELMES VÁLASZOK szülessenek, és hogy ÍRJATOK NEMET ÉS KORT IS!!


Köszönöm az értékes válaszokat előre is!


2010. nov. 24. 18:04
1 2
 11/14 anonim válasza:

Először is: ne ítéld el ezt a lányt egyetlen neked nem tetsző véleménye miatt, főleg ha egyébként tényleg tetszik. Lehet, hogy van még 100 olyan tulajdonsága amit imádnál benne. Nézd a jó oldalát, ki meri mondani amit gondol, akkor is, ha az negatív gondolat. Szerintem egyszerűen csak nem túl toleráns a leányzó.

Másodszor, a véleményem a témáról: hiszem, hogy nincsenek véletlenek, és az sem véletlen, ha valakinek valamilyen fogyatékkal élő gyermeke születik. Minden egyes élethelyzetből tanulhatunk, ha nyitottak vagyunk rá, és azt gondolom, hogy az ilyen gyermeket szülő családoknak is tanítani akar ezzel valamit az élet. Egy ilyen gyermek pl. hihetetlen sok feltétel nélküli tiszta szeretet tud adni, türelemre, elfogadásra "neveli" a szülőket.

Felnőttkorukra, meg a világ legoptimistább, legmosolygósabb, és legkitartóbb emberei. Onnan tudom ezt, hogy ilyen emberekkel dolgozom (siketek, siket-némák, mozgássérültek, értelmi sérültek, stb...).


http://www.youtube.com/watch?v=JkxtlwX8LB0


Ha nagyon "megviselt" a lány reakciója, nézzétek meg ezt a kisfilmet, hátha enyhül kicsit a véleménye.

23/l

2010. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kapcsolat egyátalán nincs veszve, legyetek együtt, ameddig csak lehet. Nem kell akadályként tekinteni a dolgot,hisz még fiatalok vagytok, főleg a leány. :) A fiatalságára foghatjuk azt is, hogy ő még nem teljesen látja az érzelmi helyzetet. Végülis, a legnagyobb szeretet, ragaszkodás nem két szerelmes között van, hanem anya - és gyermeke között. Nem hiszem, hogy csak úgy eldobná gyermekét, mert nem 100%-os egészségnek örvendhet.

Szerintem erre ne vegyél akkora hangsúlyt, ne vonzd be a rosszat. :) Ez felőle egy vélemény volt, az eddigi látásai szerint, ez idővel változik. Ha a családotokba senki nem született betegnek, és ha ti sem vagytok azok, akkor szerintem jóval kisebb rá az esély, hogy a kisbabátok valamilyen elváltozással születik.



15/L

2010. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy nem olvastam el a válaszokat, majd miután én is válaszoltam

Szóval lehet, hogy most rossz embernek fogtok gondolni, de én sem vállalnám (hozzáteszem lehet, hogy idővel majd változik a véleményem).Nem érzek magamban annyi lelki erő, hogy ezt el tudnám viselni.

Az ilyen gyerekek igazából nem irritálnak, de a jelenlétükben kényelmetlenül érzem magam, mivel nem tudom, hogyan kezeljem ezt a helyzetet.

Azt viszont neked kell érezni, hogy te a lány hozzáállását el tudod-e fogadni, vagy sem.Ehhez szerintem iszonyat nagy lelki erő szükséges, ami nem mindenkiben van meg, az emberek többsége szereti a "könnyebb utat" választani. (remélem nem ismételtem senkit).22/L

2010. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát, mind nagyon hasznos és kultúrált volt, amiért külön köszönet jár! Elég sok a semmitmondó hozzászólás és az idióta kérdés ebben a témában, jó hogy sikerült komolynak maradni ebben a kérdésben!

Ksözönöm még egyszer mindenkienk!

2010. nov. 25. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!