Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fáj még mindig a szakítás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fáj még mindig a szakítás?

Figyelt kérdés

Közel 1,5 hónapja szakított velem a párom, nem közös megegyezés volt, hanem elfogadtam a döntését.

Igaz az hogy éreztem a gondokat, voltak is beszélgetéseink, de valahogy nem együtt küzdöttünk a megoldás terén, hanem egymás mellett.

Igazából nem ért váratlanul a szakítás, de még is villámcsapásként ért.


Amióta szakítottunk találkoztunk, voltak beszélgetéseink, keresem a miérteket.

Igazából lehetne folytatás, csak hát valamitől mind a ketten félünk, hogy újra megtörténhet a szakítás.

Mikor kérdezek tőle dolgokat, csak lehajtsa a fejét és nem szól semmit.


Mikor MSN-en beszélünk, akkor is előfordul hogy arról beszélünk, hogy a szakítás óta ki hogy van, mik történtek és legutobb kicsit nosztalgiáztunk.

Úgy érzem nem tudunk elszakadni lelkileg a múlttól.

Néha olyan kérdéseket tesz fel, amihez igazából semmi köze nem lenne már, hogy megkérdezi hogy bírom a szexmentes napokat stb.

Mikor nem mentem egy nap, más nap az volt az első kérdése, hogy hol voltam előző nap, mert Ő ott ült a gépnél és furcsa volt neki hogy én nem vagyok ott, pedig a szakítás előtti időkbe, meg már olykor elege volt abból hogy mindig MSN-re "kell" jönnie.


Úgy érzem, hiába Ő mondta ki, de meg lehet hogy Ő jobban szenved és nem hiszem hogy azért mert Ő férfi, szerintem a nőknek is van valami igényük.

Úgy érzem menekül az érzései elől, és önmaga elől.


Próbáltam vissza szerezni őt, de mint írtam van bennünk egy félsz, és Ő jelenleg nem engedi a visszaútat.

De ugyan akkor a közeledéseket sem utasítja el.

Volt hogy Ő megcsókolt és mikor megkérdeztem miért, azt mondta nem tud ellenállni nekem.


Tudom nincs visszaút, de néha úgy érzem talán még is lehetne, lehet hogy idővel visszatalálunk a másikhoz, de lehet hogy hiba volna.


Mindketten társkeresőn próbálunk ismerkedni, de eddig sikertelenül.

Én elég gátlásos voltam, de mellette felszabadultnak éreztem magam, most meg újra romokba hever az egész önbecsülésem.

Tudom hogy nem mehetek bele egy másik kapcsolatba, ahhoz idő kell, hisz tudom azt is hogy egy új kapcsolatba is csak őt keresném.

Ugyan akkor meg néha úgy érzem nem várhatok rá és lehet hogy ez a vonat már elment.


Csak még szeretem, és mindig is szeretni fogom, próbálom elfelejteni, de amikor esetleg halványulna a dolog bennem, akkor mindig történik valami, ami által visszaesek.

Kötödöm hozzá, kell nekem.


Nem tudom mit tegyek, csak azt tudom hogy mit érzek.


2009. jan. 11. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy tartjátok a kapcsolatot, egyikőtök sem fog tudni elszakadni a másiktól, megmarad az érzelmi kötelék köztetek, még ha halványul is.

Én azért csak megpróbálnám az újrakezdést, hisz úgy tűnik, mindketten szeretnétek. Esetleg várjatok még vele kicsit és kiderül, hogy valóban szeretnétek-e mindketten.

2009. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Karácsonykor lent voltam nála, együtt is aludtunk, közel kerültünk újra egymáshoz, felkavartak dolgok, megbeszéltük, de a karácsonyi dolgoknak nem lett folytatása.

De azt is mondta ami ott történt, azt nem lehet meg nem történté tenni (nem volt szex még mielőtt bárki is erre gondolna).


Azóta többször próbáltam vele beszélni, vissza-vissza csinálni, mondtam hogy kezdjük újra vagy folytassuk, de a válasz legtöbb esetbe nem az volt hogy nem, hanem az hogy félünk.

Félünk hogy újra megtörténhet a szakítás és akkor már nem tudunk úgy elvállni mint most.


Nem tudunk végleg elszakadni a másiktól, érezzük mind a ketten hogy kell a másik nekünk valamilyen szinten, néha olykor megmutatkozik, hogy nem baráti szinten.

Próbálunk a másik barátja lenni, mert így válltunk el, de valahogy azt a határt átlépjük.


Nem tudom meddig várjak vagy érdemes e várnom, néha úgy érzem újra le kéne vele ülnöm beszélgetni.


Tudom hogy azzal hogy találkozok vele és valamilyen kapcsolatba vagyunk, azzal nem felejtsük el egymást, de tudom azt hogy mi igazából nem is akarjuk elfelejteni a másikat.

Mert mikor halványulna bennem a dolog akkor Ő mindig csinál valamit ami álltal még sem tud halványulni bennem.


Van aki azt mondja felejtsem el, és ne akarjam újra kezdeni, nem azért mondják, mert utálják a volt páromat, hanem azért mondják, mert azt akarják hogy ne legyek egy olyan valaki akivel mindent meg lehet tenni.


Néha úgy érzem vissza találhatunk egymáshoz, csak nem tudom mikor és hogyan.

Néha úgy érzem valamit kell lépnem, ami nem annyira feltűnő, hanem inkább fokozatos újra egymásra találásra irányul.


De ugyan akkor azt is tudom, hogy meg kell adni a lehetőséget arra is hogy egy ismeretlen ismerjünk meg, csak hogy én tudom számomra ez nem működne.

Nem tudom hogy neki mennyire menne hisz az első kapcsolatából lépett ki érzelmi és testi szempontból is.


Én adok időt, mert valahol nekem is kell idő, nem tudok bele menni egy új kapcsolatba és nem is akarok.

Csak tudom azt, hogy minnél több idő tellik el, annál jobban szeretem és kötödöm hozzá és vissza akarnám kapni, és valahol ott van talán a lehetőség rá, csak a félelem még is nagyobb, mint a lehetőség :-(

2009. jan. 11. 14:29
 3/10 anonim ***** válasza:
ááá szerintem ez csak 1 szünet ez itt még nincs lezárva, cs legyél magabiztos ha már ő nem az eléggé... az is vicces lenne hha ugy felhivnád/irnál rá msnen mintha nem is szakítottatok volna:]lehet h őt ez nem zavarná
2009. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bár igaz volna az, hogy ez csak egy szünet, néha én is ezzel nyugtatom magam, de olykor meg azt mondom nem ez nem csak egy szünet.


A baj az, hogy sokszor nem tudom mi van.

Egyik nap sem egyforma, van mikor könnyebb, van mikor nehezebb.


Tudom nem lehetek ennyire naiv, hogy ne engedjem hogy boldog legyen, de félek hogy esetleg még is lesz valakije, bár szilveszterkor becsajozhatott volna még sem tette.

Mutatot képeket a buliról volt ahol egy csajjal volt lefényképezve, lehet hogy várta volna miként reagálok de nem mondtam semmit.


Utolsó hozzászóló írta hogy írjak neki msn-re mint ha mi sem történt volna.

Karácsony előtt beszéltünk msn-en és azt írta amikor elköszöntünk hogy csók aztán autómatikusan vissza írtam neki én is, majd pár perc után azt írta hogy bocs, csak megszokásból írtam.


Mostanság nincs ilyen, de viszont vannak kérdései ami az együtt töltött időkből vannak.

Feltesz kérdéseket a szakítás óta, aztán utána pár perc és írja hogy nem szükséges rá válaszolnom, mert nem tartozik rá.


Legutóbb mikor találkoztunk éreztem hogy jó volt neki a közelségem, de mikor kész tények elé állítottam, akkor nem igazán találta a helyét, és mint írtam már legtöbbször lehajtotta a fejét.


Nem tudom mit csináljak, de szeretnék újra vele lenni, bár lehet hogy nem volna szabad.

Az igazsás az is, hogy nem akarok semmit erőltetni, mert ha most erőltetem, akkor lehet hogy a későbbiek reményét veszítem el, hogy esetleg később együtt lehetünk.

Bár megtörténne, de hogy addig is mit csináljak a váráson kívül azt nem tudom, mert csak várni a legroszabb.

2009. jan. 11. 16:29
 5/10 anonim válasza:
Szia! Elolvastam a történetedet és hát mintha az én naplómat olvastam volna. Velem is ugyan ez történt. De én már tanultam belőle, hiszen ennek már 3 éve. Szakított velem is a barátom, azt mondta még szeret, de most magányra vágyik stbstb. Vártam rá. Sokszor találkoztunk, nem tudtunk elszakadni, csók is volt, több is, de akárhányszor rá kérdeztem mennyi idő kell még neki, nem tudott konkrét választ adni rá. Ez így ment egy teljes évig. Teljesen kikészültem, mert nagyon szerettem őt. Azt hittem, hogy ha hagyok neki egy kis szünetet, akkor majd újra együtt leszünk és megint minden olyan szép és jó lesz, mint volt, újra boldogok leszünk. De nem így történt. Egy nap közölte, hogy új barátnője van. Teljesen kiborultam, hogy hogy lehet az, hogy magányra vágyik és most mégis van valakije. Máig nem értem, talán nem merte megmondani, vagy nem tudom. Mára a lány a menyasszonya, én pedig egy másfél éves kapcsolatban élek, és nagyon szeretem a páromat. Akkor azt hittem, hogy nélküle nem fogok tudni élni, meghalok stb. De nem így lett :). Na csak ennyit akartam, bocsi hogy egy kicsit hosszú lett. Lényeg: Szerintem ne várj rá, nem éri meg. Az érzések majd elmúlnak, de csak úgy, ha nem találkoztok. Nekem másfél évig tartott kihevernem, remélem neked hamarabb fog menni. Sok sikert!!
2009. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rosszabb esetben csak kiasznál, és a végén ottmaradsz összetörve. Keress magadnak mást, vele meg ne beszélj annyit.

Tudom hogy kegyetlen, de hidd el túl fogod élni, SŐT.


Remélem segítettem

2009. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy fáj. Én az első szakításomat 8 hónap alatt hevertem ki. A legutóbbi szakításomat kihevertem 3 óra alatt (ez egy vonat út), még annak ellenőre is hogy fél évig tarott. Egy idő után az egész túl rutinszerűen megy, és eléggé kiakasztó tud lenni (srác) Ha a jelenlegi partnerem mondaná hogy pá, 5 perc alatt túl lennék rajta, sajna ez van
2009. jan. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia!!nekem is hasonló volt!!3 hónapig jártunk!!aztán se szó se beszéd!!lelépett és majdnem egy évig nem látam!!sokat sírtam írogatam neki sms-eket meg minden és őtt sem hagyta nyugodni ez az egéssz szakítás!!na mindegy az a lényeg hogy az lett belőle hogy most megint együtt vagyunk és megkérte a kezemett!!szóval jól alakult ez az egéssz a sok fájdalmas nap útán megint együtt vagyunk!!és mostmár úgy érzem hogy örökre!!
2009. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valahol tudom a választ magam is, hogy nem kéne hogy legyen köztünk bármiféle kommunikáció, csak valahogy még sem tudom megérteni azokat akik erre kérnek, mert valahol 2 évig még is részese voltam ennek a kapcsolatnak, az életem részévé vált.


Nem Ő az első pasim, mert volt korábban kapcsolatom, azt én is kihevertem viszonylag könnyebben, mint a mostanit.


Nem értem azokat sem, akik arra kérnek, hogy két nap után már álljak talpra, bár ilyen egyszerű volna, tudom sok minden rajtam múlik.

De ha együtt vagyunk valakivel, akit tényleg őszintén tiszta szívvel szerettünk és életünk részévé vált, akkor azért valamilyen formába fáj a szívünk, független attól hogy lefoglaljuk magunkat.

Úgy gondolom hogy nem lehet egyik percről a másikra elfogadni azt, hogy már nincs melletted fizikailag stb.


Tudom sokan mondják még azt is hogy kerülni kell azokat a helyeket, ami hozzá köt, de én akkor költözzek el otthonról?

Mert a szobámba zajlott az életünk nagy része!


Tudom hogy fájdalom van mind két részről, csak Ő még is csak egy pasi, nem mutassa ki annyira a fájdalmát, csak hogy én ismerem és láttom rajta a szenvedését és az érzelmi elfojtást.


Tudom hogy csak a káposzta jó felmelegítve, de az anyukája azt mondja itt még sok minden lehetséges még, mert ami működött az működni is fog és ő nem vak, látott amit látott karácsonykor.


Majd elvállik az idő talán megold mindent az utolsó hozzászólónak gratulálok, hogy visszataláltatok egymáshoz és a kezed is megkérte, ilyen álmaim nekem is vannak, de csak álmok egyelőre :-(

2009. jan. 13. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen!!és remélem hogy neked is így alakul!!!szorítok!!
2009. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!