Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Nagyon rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Nagyon rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy nagy problémám.

A barátnőmmel távkapcsolatban vagyunk (200km) így csak 2-3 hetente tudunk találkozni 1-1 hétvégére. Kivételt képez az őszi szünet, 9 napot voltam náluk, valamint nyáron is voltam egyszer 6 napot.

A problémám az hogy nem érzem a barátnőmben azt a kezdeti szeretet, amit az elején meg adott. 4 hónapja vagyunk együtt lassan. Nekem és neki is ez az első kapcsolata.

Szóval a probléma az lenne, hogy nem érzem benne a lelkesedést, ha beszélgetünk msn-en (sajnos ez ritkán fordul elő, mert nincs nete). Vagy például most elkezdett megsértődgetni ilyen-olyan semmiségekre.

Mondja már el nekem valaki, hogy 18 évesen mi a lóf@szt kezdjek egy 16 éves lánnyal? Nagyon szeretem őt és ő is engem ez biztos csak most valami mégsincs rendben.

Hogy kell egy ilyen idős lánnyal bánni? Vidéki lány szóval neki nem a partykból áll az élete, hanem a lovaglásból. (nem nem úgy :D)

Előre is köszi, ha valami nem érthető, mert eléggé összecsapva írtam ezt meg kérdezzetek. Aki tud segítsen!! Köszi!


2010. nov. 10. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Távkapcsolat sajnos ritkán működőképes, mert elég nehéz olyasvalakivel meghitt kapcsolatban lenni, aki nincs ott. Főleg, hogy elmondásod alaján nektek egyébként sem volt alkalmatok igazán közel kerülni egymáshoz. A ritkán történő msn-es beszélgetések erre nem alkalmasak (de a gyakoriak sem).

Szerintem az történhetett, hogy a barátnőd már inkább egy "valós" kapcsolatra vágyik, és hiába szeret téged, mégsem ragaszkodik már hozzád annyira.

2010. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 komasa ***** válasza:

A távkapcsolat nem jó egyik félek sem. A 200 km nagyon sok, főleg ilyen fiatalon. Úgy gondolom, hogy nincs ennek a kapcsolatnak jövője. A távkapcsolat egy olyan dolog, ami akkor tartható, ha nagyon szeretitek egymást és néhány hónap csak, amit ilyen távol kell egymástól töltenetek. Sajnos ez van! Túl kell lépni és keresni valakit közelebb.

Sok sikert!

2010. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! A ritkán egymáshoz közel kerülést kifejted nekem bővebben? Mire gondolsz?

Nyáron 2 hetet végig együtt voltunk (fenn nyaralt a környéken), utána elutazott haza, majd 3 hét múlva én mentem le 6 napra hozzájuk. Utána 2 és 3 hetente találkoztunk, majd most 2 nap híján 3 hetet voltunk együtt, mert még mielőtt leutaztam hozzájuk őszi szünetre ő is feljött. Szóval azért megpróbálok minél többször találkozni vele.

A gondom az lenne,h hogy hülyeségeken (pl egy-egy rossz szón) úgy, hogy órákig csúnyán néz rám. Mégis érzem, hogy szeret. Annyira álomszerűen jöttünk össze, hogy még ennek a varázsa miatt (meg a szeretet miatt is) egyszerűen imádjuk egymást.

Előre is köszi!

2010. nov. 10. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nagyon is működőképes lehet egy távkapcsolat. Ha mindketten iskolába jártok, akkor hét közben úgy se igazán lenne időtök találkozni, viszont, ha egyik hétvégén a lány megy el a fiúhoz, a másik hétvégén fordítva, akkor majdnem annyiszor találkoztok, mintha 1 városban lennétek. + ott vannak a szünetek, ünnepek, stb. amikor több időt is együtt tölthettek egyhuzamban.
2010. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kiegészíteném az előző hsz-em. Tehát a gond az hogy egy-egy hülyeségen úgy besértődik, hogy több órán keresztül rosszban vagyunk és ezek miatt rosszabb a hangulat kettőnk között. A távval meg szerintem nem nagyon van gond. Persze jó lenne mindig együtt, de így sem rossz.

Arra meg nem szeretnék gondolni, hogy másik barátnőt keresni a táv miatt. Nagyon fáj erre gondolni. Viszont ha úgy érzem, hogy már nem szeret, akkor nem erőltetem.

2010. nov. 10. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy értettem, hogy az alkalmankénti találkozások nem olyanok, mint amikor alapból egymás közelében vagytok. Nem kell persze napi 24 órát egymáson lógni ehhez, de nem mindegy, hogy ha pl. valami hirtelen öröm, vagy bánat ér, azt pont a pároddal nem tudod megosztani. Vagy ha mondjuk szeretnétek elmenni egy rendezvényre együtt, de csak két hét múlva találkoztok újra legküzelebb.

A "programozottság", a lehetőségek alapvető hiánya még akkor is nagyon megterhelő lelkileg, ha egyébként sokat vagytok együtt. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. De biztosat csak a barátnőd tudhat.


Az egyébként nem valószínű, hogy ez a helyzet azért alakult így, mert te valamit rosszul csinálsz. 200 km szerintem elég ok, hogy nehéz legyen, sajnos.

N31

2010. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Bizakodok, mást nem tudok tenni. Próbálok megértő lenni, de ha ezt nem hagyja abba akkor szerintem tényleg nem sok jövőnk van.

Abban egyet értek, hogy be vagyunk határolva.

Talán nagyon a szívemre veszem az egészet?

2010. nov. 10. 15:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy, nem tudom, hogy ezt akárki is olvasni fogja-e még, de a kérdésem után 4 nappal vége lett :D
2012. júl. 23. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!