Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges ilyen eset az emberek között?

Figyelt kérdés
nem tudom van-e értelme összejönnöm 1 fiúval még csak msneztünk de talizni is fogunk. neki 8 osztálya van és húsboltban dolgozik, én ebben az évben fogom letenni az érettségit és megyek tovább. Ilyen helyzetben nincs az h én értelmileg többet érek és nem tudunk miről beszélgetni meg nem értjük meg egymást mert az agyi szintünk eltér? csak mert akinek 8 általánosa van az nem azt mondom h hülye, de nem olyan művelt. Vélemények tapasztalatok? félreértések elkerülése miatt nem tartom nagyobbra magam annál akinek 8 osztálya van, csak nem olyan művelt.
2010. nov. 4. 14:34
1 2
 1/19 Moszuke ***** válasza:

nekem "csak" érettségim van, és mégis eltudok beszélgetni egy nyelvész lánnyal.

nem a lexikális tudáson múlik, hogy értelmes vagy-e...

2010. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
ezzel azt mondod hogy te csak olyan témáról tudsz beszélni amit megtanítanak neked a suliba.!
2010. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel,hogy le leszek szólva,de szerintem igenis számít az iskolai végzettség. Amíg lila köd van addig nem,de utána kijönnek a különbségek.
2010. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is fog számítani. Nem mondom, hogy a diplomás emberek műveltebbek, de más az érdeklődési körük, mint egy 8 általánossal rendelkezőnek. Egyes témákhoz nem tud majd hozzászólni, hidd el, velem volt már ilyen.
2010. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Moszuke ***** válasza:
78%

3.)


mond meg nekem kérlek, hogy egy szaros érettségi papírt/diplomát/akármit szorongató ember mivel több mint egy 8 osztályos? mert kicsit jobban tudja a történelmet, több költőt ismer és mert matekból már tudja mi a másodfokú egyenlet megoldó képlete?

hát jó.


ez teljesen ember függő... valaki magolhat egész nap és hülye marad.

(és van aki leszarja a tanulást, vagy nem teheti meg mert csóró, elküldik melózni elkallódik akármi.)

beéri 8 osztállyal vagy egy szakmával, esetleg egy semmit érő érettségiével és még is értelmesebb mint jó pár egyetemista. vagy egyéb marha "okos" emberke...

az értelem kis része szól a lexikális tudásról. a többi öröklődik meg kis korodba alakul ki.


még nem találkoztam olyan emberrel aki jó tanuló.. és csak ezért értelmes,


de olyannal már rengeteggel akik szakadt ruhákba kőműves mellett segédmunkások.. és magas röptű beszélgetésekre képesek, még 5 sör után is.

az értelmet nem lehet bemagolni.

2010. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az "emberi" intelligencia nem az iskolai végzettségektől függ..
2010. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Moszuke ***** válasza:

a más fajta érdeklődési kört még aláírom, abban lehet valami...

tapasztalom én is amikor beszélek 1 nyelvész lánnyal, hogy van 1-2téma aminél megakadunk, mert vagy ő nem tud vagy én nem tudok érdemben hozzászólni:d

de ilyenkor feldobódik 3445másik dolog és különösebb megakadás nélkül megy a témázás tovább.


1-2témát leszámítva viszont semmi gond.

tehát tény, hogy ha ő elkezd nekem valami nyelvészes dolgozatáról beszélni akkor én pislogok és mosolygok..

és ha én is elkezdek beszélni a mü3as 16-s falba szerelhető vezeték csatorna hajlításáról akkor ő is pislog:P

szakmai ártalomnak tulajdonítjuk be ezeket a témákat amikhez nem tudunk hozzászólni és egyirányú a dumálás:D


és igazából nem arról kell beszélni ami a okj vizsgán vagy az egyetemen volt.. van milliárd másik téma.

a "szakmai" témákra ott vannak a haverok, meg osztálytársak:)

2010. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
én nem is a lexikális tudásról beszéltem,hanem műveltségről!És kevés művelt ember akad a 8 általánost végzettek között,persze tisztelet a kivételnek. Mindenki kikérheti magának,hogy ez nem így van,de akkor sem az az átlag.Meg persze mások az értékrendek,mert mért nem folytatta az iskolát?mert nem tartotta annyrra fontosnak.
2010. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
adom moszuke hozzászólását. a második voltam
2010. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanolyan hülye a 8 általánost végzett, mint a diplomázott, csak az egyik elhiszi magáról, hogy ő nem az. Plusz teletömték a fejét egyetemen mindenféle felesleges információval, aminek jó része fals.
2010. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!