Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sosem kèr bocsánatot, amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sosem kèr bocsánatot, amikor szüksègem lenne rá, mièrt? Ennyire nehèz kimondani, megbánni valamit?

Figyelt kérdés

Szerintem dühkezelèsi problèmái vannak, de nem kezd vele semmit. Èn vagyok a nő, együtt lakunk 6 ève. Nagyon gyakorlatias, imádom, hogy mindent meg tud szerelni ès szereti is csinálni. De ha valami nem úgy alakul, ahogy annak lennie kellene, pl. múltkor egy villany nem akart működni szerelès után, akkor csapja vágja a dolgokat (pl. bevágja az ajtót maga után, belehajítja a mosogatnivalót a mosogatóba). Emiatt többször is okozott már kárt (nem magában vagy bennem). Tegnap kivètelesen nem ez törtènt, de türelmetlen volt ès ahogy tette el a jènai tálat a hűtőbe jól megtolta ès amikor kèsőbb elővettem láttam, hogy letört a pereme, bele a kajába, amiből csak egyszer ettünk ès 2 órámba telt megcsinálni... Annyira szomorú lettem, hogy ki kell dobni az egèszet. De semmi bocsánat, semmi ne haragudj, hogy megy a kukába a munkád, csak dühös lett magára ès ment ki cigizni, ahol jól bevágta maga után az ajtót.


Mièrt nem èrdemlek egy be haragudj-ot? Nem csak őt dühíti fel a szitu, hanem engem is, mèghozzá ő is rátesz egy lapáttal, azt èrzem semmiben veszi a munkám ès ez rosszul esik. Mondtam már neki ezt (takarítás, pakolás ürügyèn, szeret kupizni èn meg folyton pakolok utána, ha nem pakolok, akkor meg kèpes a budiban èlni, nem zavarja, engem hamarabb), de nem akar változtatni (max ideig-óráig), hogy a kedvemben járjon, azt èrzem.


Lehet ezzel kezdeni valamit? Elfogadtam, hogy dühös lèlek, de hogy egy bocsánatot nem tud kèrni vagy nem èrzèkeli, hogy szüksègem lenne rá? Nem azt kèrtem tőle, hogy ne legyen dühös, csak hogy egy kicsit jobban figyeljen a munkámra ès becsülje meg. Ez szemèlyisègbeli változás lenne, ami neki nem megy?


32N ès 32F



#düh #Megbecsülès
ma 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Inni kell
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem vagy neki? :D
ma 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a saját érdekedben ill az ő érdekében is ezzel foglalkoznia kene. Mert ez nem normális ( hogy ennyitől) így kibukik.
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Írtad hogy elfogadtad hogy ilyen idegbeteg akkor még is miért kéne neki bármiért bocsánatot kérnie? Egyáltalán nem normális a viselkedése és téged az zavar hogy a a letört üveg beleesett a kajába és nem kér bocsánatot? Kb semmiért nem fog soha elnézést kérni mert mint írtad te ezt így elfogadtad nem teszel semmit nincs következménye semminek. Szenvedjél csak egy ilyen lehúzó kapcsolatban egyszer majd megéred azt is hogy a tárgyak helyett rajtad vezeti le a feszültséget mert éppen nem sikerült egy pitiáner dolgot megcsinálni. Komolyan nem fogom megérteni soha még is mi a bánatos f*szért vagytok ilyen idegbeteg emberekkel.
ma 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen tipusu emberek. Nem kell semmi mást tenni mint hagyni duzzogni olyankor. Teljesítmény kényszeres. Csinálja legyen tökéletes vagy nem csinálja. Majd kinövi
ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól mondja a 4-es.

Miért kell/jó neked ez?

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mert bocsánatot nem akkor kér az ember, amikor a másiknak szüksége lenne rá, hanem akkor, amikor valóban megbánt valamit.
ma 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Miért nem beszéltek erről?

Egy csomó dolgot meg lehetne oldani kommunikációval de az embereknek valamiért ez nem megy.

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, van, akinek nagyon nehéz beismerni, hogy hibázott, az egója nem bírja elviselni, ő az ilyesmit nem hibának éli meg, hanem "arcvesztésnek".

Olyan mértékű feszültséget él át egy-egy ilyen eseménynél, hogy képtelen normálisan reagálni. A "normális" ember egy-egy ilyennél bűntudatot él át, ami csak magára az adott szitura vonatkozik, beismeri, hogy hibázott, kicsit szarul érzi magát pár óráig, aztán elfelejti. A sérült ember ugyanekkor szégyent él meg, amit nem az eseményre, hanem az egész saját személyiségére vonatkoztat. Ilyenkor vagy elkezdi másra hárítani a felelősséget, vagy kivonul a helyzetből, amíg meg nem nyugszik.

Ezzel nem azt akarom állítani, hogy akkor ezt neked el kell fogadnod, csak ez a jelenség háttere. Lehet erről beszélgetni (nem arról, amit leírtam, hanem a viselkedéséről), de az ilyen emberekkel nagyon nehéz. Nagyon óvatosan és nagyon szeretettelien kell fogalmazni, különben tovább sérül az önértékelése, és annak te iszod meg a levét. És sokszor az óvatos és szeretetteli beszélgetés sem vezet el a megoldásig, mert ha túl sokszor győzik meg arról, hogy problémás a viselkedése, nem biztos, hogy a viselkedésén fog változtatni, hanem a kapcsolaton. Azaz lelép.

ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!