Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem szeretne párterápiára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szeretne párterápiára járni viszont szerintem, úgy, ahogy ő szeretné semmi értelme nincs. Én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Szeretnénk javitani a kihűlő kapcsolatunkon. Szerinte erre a párterápia lehet a megoldás. Ez eddig rendben is lenne, már kértünk időpontot is. A probléma ott kezdődik, hogy leültetett megbeszélni, hogy milyen problémákról beszéljünk és mikről ne, mert kellemetlenek.

Így mi értelme van az egésznek?


ma 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a terápiás légkör segít neki feloldani azt a témákat is, ha látja másban mennyire javultok
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem mennék bele. Vagy normálisan, vagy sehogy. Semmi értelme annak, ha átbaccátok a terapeutát. Főleg, hogy amennyiben jó a szakmájában rá fog jönni.
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Neked van igazad. A párterápiás ember, az csak egy külső 3. Fél a beszélgetésben, nem fogja továbbadni senkinek sem, illetve nem ti lennétek az egyetlen, akiknek kellemetlen dolgaik vannak és ezek az emberek meg már kb mindent láttak külső szemlélőként. Valószínűleg nehéz meglepni.Ha nem mondjuk el minden sérelmünket problémánkat, nehéz lesz leásni a probléma gyökeréig! És ezt kéne megértenie a párodnak!
ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még abban sem tudtok megegyezni, hogy mi legyen a téma :D
ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem abban próbáljatok meg megegyezni, hogy adtok neki egy esélyt, a többit a terapeuta és a légkör irányítja majd. Nem kell ajtóstul rontani a házba, ha az valamelyikőtöknek kellemetlen. Gondolj bele, ha egyéni terápiára mennél, akkor sem azzal kezdenéd, hogy azokat a témákat hozod fel, amit nem komfortos felhoznod. Hiába lehetsz ott őszinte, hiába köti titoktartás, nem minden ember működik úgy, hogy mindent azonnal meg tud osztani egy kvázi idegennel (pláne látatlanban). Egyébi terápián nyilván nem kell ezen aggódnod, hiszen csak rajtad múlik. Viszont ide ketten mentek, a férjed a határait tudatta most veled és próbál közös határokat létrehozni. Ha belegondolsz valahol ez is szép - a terapeuta egy segítő, de mégiscsak egy harmadik fél. Ti ketten vagytok a házasságban, lehetnek olyan dolgok, amik még így is csak a tietek.

Ettől függetlenül a terápia hatásosságát persze az segíti, ha őszinték és minél nyitottabbak vagytok, de szerintem nem kell azzal kezdened, hogy összeveszel a férjeddel, hogy ezzel a hozzáállással minek akar menni. Ne hagyd rá, nyugodtan mondd el neki, hogy neked az a véleményed, hogy minél őszintébbek vagytok, annál hatásosabb lesz, ne higgye azt, hogy te egyetértesz ezzel a módszerrel. De figyelembe veheted, hogy ő úgy érzi nem komfortos azokról a témákról beszélnie. Próbáld megérteni, és az ő félelmeire reagálva megosztani a véleményedet (szerinted ki tud alakulni olyan légkör, ahol nem kellemetlen beszélni ezekről, a terapeuta nem fog elítélni titeket, akkor tud segíteni, ha tud róla...)

Az a jó egyébként szerintem a helyzetben, hogy még ha nem is osztjátok meg vele azokat a bizonyos dolgokat, megoszthatjátok magát azt a tényt is, hogy van köztetek egy ilyen konfliktus ezzel kapcsolatban. Mert egyébként simán lehet, hogy ugyanazok a problémák jelennek meg egy ilyen hétköznapi szituációban, mint ami a nagyobb konfliktusokat okozza.

ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De, a főbb témákban megegyeztünk, csak az azt kivaltó okok egy része a tabu és pont azok, amik őt érintik kényesen.
ma 09:42
 7/11 anonim ***** válasza:

(Ja igen és egy kis kiegészítés:

Én úgy mentem el terápiára, hogy nem tudtam megfogalmazni mi bajom van. Az életemben látszólag minden rendben volt, szuper gyerekkorom volt, minden sikerült, amibe belefogtam. Tudtam, hogy nem érzem jól magam, de amikor megkérdezte a pszichológus, hogy mi a gond, nem tudtam rá válaszolni, jó hogy azt nem mondtam, hogy "minden rendben, köszönöm szépen, Ön hogy van?". Aztán idővel mégis tudott velem dolgozni és sikerült szépen lassan megnyílnom és körvonalazni a nehézségeimet (nyilván az is része volt a problémának, hogy külső szemnek mindig tökéletesen teljesítek és soha nem vagyok problémás). De nem ment volna, ha erőltetik vagy más tempójában kell csinálnom.

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na jó, de hogyan mondjam el, hogy miért nem alszunk már egy ágyban, miért költöztem ki a nappaliba anélkül, hogy elmondanám, hogy a higiéniája gyakorlatilag megszűnt, csak akkor fürdik és mos fogat, ha megy valahová, ami mivel HO dolgozik, havi max 1 alkalom vagy még kevesebb. Gondolom, mivel az el fog hangzani, hogy én hidegültem el, valamivel csak indokolnom kellene a dolgot, de hogyan, ha az igazi okot nem mondhatom el?
ma 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ez az ok, akkor nem is kell párterápia. Tudja ő is, vagy nem érzi magán?
ma 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, de az már jó, ha elmentek terápiára. A terapeutának jelezheted, hogy férjed biza sumákol. Majd szépen kiszedi belőle apránként, amit akar.
ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!