Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért váltakozóak az érzelmeim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért váltakozóak az érzelmeim hétről-hétre?

Figyelt kérdés

Járók pszichológushoz is, és ő úgy gondolja, hogy egyszerűen csak nem szeretem a barátomat. Én azonban nem gondolom, hogy ez lenne a megoldás.


Kezdve azzal, hogy nagyon rossz gyerekkorom volt, nem kaptam érzelmi támogatást a szüleimtől, és az ő kapcsolatuk is egészségtelen volt. Az évek alatt rájöttem, hogy a saját érzelmi mintáim miatt olyan férfiak iránt vonzódom, akik bántalmazóan viselkednek velem. az agresszív, önző emberek iránt egyfajta megmagyarázhatatlan, szenvedélyes szerelmet érzek. Azonban most, hogy ezt tudatosan felismerem, igyekszem elkerülni az ilyen kapcsolatokat.


A jelenlegi barátom nem ilyen; nem vált ki belőlem ilyen sémákat. Ennek ellenére azt tapasztalom, hogy egyik héten nagyon szeretem őt, kívánom és akarom, míg a következő héten mély ürességet érzek, kimondottan nem szeretem. Ez az érzés váltakozik bennem, bár a üresség gyakrabban jelenik meg, mint a hatalmas szeretet. (A barátom sem teljesen egészséges, sok mindent vetít rám, ami miatt nehéz állandó szeretettel viseltetni iránta, miközben magammal is küzdök.)


Nem értem, hogyan változhatnak ilyen gyorsan és rejtélyesen az érzelmeim. A pszichológus azt javasolja, hogy dobjam ki a barárom és keressek mást, de én tudom, hogy ez sem oldaná meg a problémáimat. Attól tartok, hogy egy újabb, lekezelő személy mellett kötök ki, aki semmibe nézne, vagy ismét egy olyan viszonylag rendben lévő férfi mellett lennék, akivel hullámzik az érzelem.


Valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez?


szept. 16. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Azonnali gondolatom ugyanaz mint a pszichológusodnak. Amikor "váltakoznak" a nem meglévő érzéseid az azzal egyenlő, hogy elmúlt a fellángolás iránta és nem leszel már bele szerelmes.
szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1, így érzek iránta a kezdetektől. Pár hétig nagyon akarom, nagyon szeretem azután meg üresség és kb itt se legyen mellettem hagyjon békén. Ha ő nem türelmes ilyenkor velem akkor sokáig elhúzódik ezaz állapot.
szept. 16. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Neked egyáltalán nem kéne párkapcsolatban lenned míg magadon nem változtasz! Tessék szakítani és csak magaddal foglalkozz! Egyáltalán nem szereted, egyedül az tart mellette, hogy nem akarsz még rosszabb párkapcsolatban lenni mint jelenleg vagy. Rém társmániás egyén vagy, a férfiaktól várod el, hogy boldoggá tegyenek, szeressenek téged stb. De miért amikor saját magadat se becsülöd meg és szereted? Míg így állsz önmagadhoz te nem fogsz tudni senkit se szeretni igazán!

Először magad szeresd és majd akkor mást is tudni fogsz meg valószínű, hogy a párod is szeretni fog téged ahogyan kellene!

szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3, dehogy várom el a férfiaktól, hogy ők tegyenek boldoggá. Mint írtam jarok pszichológushoz, foglalkozom magammal stb stb ezer fronton. Nagyon nem a pasitol varom a megvaltast.. voltam egyedul tobb evet is igy azt sem mondanam, hogy fuggo vagyok. Azert nem szakitok, mert nem tudom mi a fene ez bennem, hogy egyszer igy egyszer ugy erzek. Ha nem volt vilagos pont arrol beszelk, hogy magamban keresem az okokat es nem a pasimban, pontosan magamban keresem, hogy mi lehet ez es azert kerdezem hatha valaki elt at hasonlot.
szept. 16. 17:16
 5/9 A kérdező kommentje:
3, szerinted a parom nem szeret ugy ahogy kellene es az a gond? (Irtad, hogyha szeretem magam a parom is fog ahogy kellene) ezt mibol gondolod, hogy o nem szeret?
szept. 16. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

De mit kell ezen gondolkodni? Nem vagy szerelmes, azt se tudod mi a szerelem, szeretet. Fogalmad sincs róla. Nincs ön és emberismereted se! A kapcsolatfüggőség nemcsak az kérdező, hogy te "el vagy" éveket egyedül hanem, hogy benne maradsz szar kapcsolatokban is és te megtetted. Sőt az is társmánia, hogy mivel be vagy szarva, hogy megint esélyt adsz valamilyen kretének így inkább a pároddal maradsz.

Tőle várod a megváltást mint eddig a többitől is TUDATALATT!

Persze, hogy nem ismered be saját magadnak.

Jobb azon filózni, hogy szereted-e amikor egyértelmű még egészséges(ebb) embernél is, hogy amikor felteszed magadnak a kérdést akkor marhára nem szereted!

szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Le lehetek pontozva, de ez az igazság. Egy csomó ember nem szereti saját magát, nem ismeri magát és egyáltalán nincs emberismerete azért köt ki rossz kapcsolatokban, szenved. Természetesen mindenkire rá járhat a rúd, mindenki lehet úgy, hogy padlón az önértékelése, de akkor is tanul a hibáiból, feláll és tudja nagyon jól mire kell figyelnie, hogy ne kövesse el a múltban elkövetett bakikat, ne kössön ki hasonló szituációban.

Te félsz, hogy újra agresszív, önző férfi mellett leszel mert nem tanultál semmit, vagy a trauma követ mint az árnyék.

Megmondta a pszichológus is, hogy nem szereted a párod, szakítani kéne. De gondolom nem fogsz mert hát remegsz, hogy újból toxikus pasival leszel mint említettem már. Így nem lehet élni. Bár nyugodtan csináld tovább, ne hallgass senkire, még szakértőre se. Kár hozzá járni és költeni a pénzt ha fejlődni nem akarsz.

szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
az érzelmek ilyenek. Az egyik nagy titkot feltártad.
szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

A pszichológust rúgd ki, ha tényleg azt mondta, hogy szakíts. Nem ez a feladata.


Hasonló a működésem, hiányzik a tárgyállandóság belőlem, rendszeresen megjön a kapcsolatban az üresség, ha normális emberrel vagyok.

Ha pedig szenvedélyes valakivel, akkor biztos lehetek benne, hogy sikerült megint valami rendes bolondot találnom. Szenvedély van, de ez nem szerelem, ez függőség részemről, ráadásul a felemésztő fajtából, szóval inkább az üresség.


Abba bele lehet tanulni, hogy jól kommunikálja az ember az állapotát, de ami még fontosabb, hogy nem a partner tehet róla, ez saját puttony, szóval nem ér rajta sehogy sem "leverni" a sérült kötődést.

Persze dönthetsz úgy is, hogy kilépsz a kapcsolatból, de valószínűleg a következő sem lesz ebből a szempontból működőképesebb.


A helyedben inkább keresnék olyan szakembert, aki csinál neked differenciáldiagnózist, mert itt biztosan nem fogod kideríteni a valós okot. Ha megvan, utána lehet gondolkodni célzott terápián.

szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!