Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom (ő a nő) sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom (ő a nő) sokkal többet fog keresni, mint én. Szerintetek ez mennyire fog problémat okozni? Van ezzel tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Ő jövőre végez a fogorvosival, ami azt jelenti, hogy rögtön dolgozhat is.

Én most kezdtem dolgozni, média szakon végeztem, a fizetésem nagyon alacsony. Nyilván vannak terveim a jövőben, de valószínűleg még évekig nem fogok olyan jól keresni, mint ő, vagy talán soha…



aug. 21. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

10

Itt nem a pénz teszi tönkre, hanem a hímsoviniszta beütésű egó.

Aki nem képes elfogadni azt, hogy egy nő többet keres, az hímsoviniszta, mégha magának sem ismeri be.

aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

11. Ez igaz, de nagyon sokszor a nő triggereli vele a férfit.

A férfiak ezt sok esetben jó előre sejteni vélik.


Legalább ugyanannyi hímsoviniszta nő van, mint férfi (!). B*szogat, hogy keress többet, vállalkozz stb, mert zavarja az anyagi különbség. Kvázi beszáll a társadalmi uszításba. A férfi talán el lenne azzal amije van.

aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"B*szogat, hogy keress többet, vállalkozz stb, mert zavarja az anyagi különbség. Kvázi beszáll a társadalmi uszításba."

Vagy csak kiszámolta, mekkora hányadára csökken a család jövedelme, ha elmegy szülni.

aug. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Legrosszabb ez az arány.

Kis különbségnél jó, mert feleznek/arányosan adnak, aztán a jobban kereső megtakarít vagy feléli. Amikor 5x vagy afölötti a különbség megint csak jó, mert a kisebb fizetésre kvázi nincs szükség. A 2-3-4x-nál nagyon sokat kell engedni az életszínvonalból a jobban keresőnek, ha feleznek a közös kiadásokra, a másiknak meg semmi sem marad magára.

aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

14

Egy komoly kapcsolatban (nem 2 éve járogatunk), házasságban meg nyilván, közös vagyon van. Jogilag is. Egyszerűen nem lehet "én pénzem, te pénzed"-et játszani, ha családról beszélünk gyermekekkel.

aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14 "Egy komoly kapcsolatban (nem 2 éve járogatunk), házasságban meg nyilván, közös vagyon van. Jogilag is."

Lótúrót. Házzassági szerződésről hallottál már? Ha nem, akkor ismerkedj vele. 40 éve lehet a közös vagyon volt a szokásos (nem is voltak ekkora jövedelmi és vagyoni különbségek) ma nem.

"Egyszerűen nem lehet "én pénzem, te pénzed"-et játszani, ha családról beszélünk gyermekekkel." De lehet. Nyilván a közösbe beadott rész lesz a nagy, döntő hányad, viszont a nem közös kiadásoknál nehogy már vita legyen, hogy most kozmetikusra költjük vagy önkéntes nyugdíjpénztárba megy vagy egy motorra költjük.

Gondolj bele, hogy a házasságok 40% válással végződik. Sokkal tisztább ha le van írva a nagy vagyontárgyakról, hogy kié. Egyébként ez úgymond a szegényebb partnert is védi, mikor a gazdagabb vagyona pl. céges vagyon, hitelekkel stb.

aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

13. "Vagy csak kiszámolta, mekkora hányadára csökken a család jövedelme, ha elmegy szülni."


És erre pont akkor jött rá, amikor megjött neki, vagy az éppen aktuális vita során nem maradt más érve, mint ezt előhúzni. Na jó... hagyjuk már! Miért, ha mással jön össze, nem velem, akkor nem csökken le a jövedelme, ha elmegy gyesre? Mi az összefüggés? Tipik női logika. Pontosan tudta, mire számíthat, amikor összejött velem, ha akkor nem felelt meg, nyugodtan mondhatott volna nemet.

aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%
#17 Lehet, hogy te hideg fejjel végigpörgetsz mindent sok évre előre, de sok ember, főleg a kapcsolat első részében illetve fiatalon, csak átadja magát a "szerelem mindent legyőz" érzésének, és bizonyos gyakorlati problémákba nem nagyon gondol bele, csak amikor már kezd aktuálissá válni.
aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18. Lehetséges, de a gyakorizó nők kommentjeit olvasgatva meg a válaszaimra adott érteléseket elnézve nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy a nők végiggondolnak mindent (is) hideg fejjel, nem nagyon látom sehol ezt a "majd lesz valahogy, áh, ráírok, átadom magam az érzéseknek".

:)

aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!