Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire okozott problémát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire okozott problémát nálatok a pénz hiánya egy kapcsolatban, eltérő anyagi háttér?

Figyelt kérdés
Párom kvázi hónapról hónapra él, s mindig jön valami nagyobb kiadás. Most pl egy hétre elutazunk, aminek nagy részét én fizettem, párom csak kis részét. Venne légkondit, de az 150k ft. Ha most azt megveszi, kajára nem futja fizetésig, plusz a nyaraláson se lenne pénze. Eddig rengeteg mindent én alltam. A fizetése 400.000 ft, de az albity meg az előfizetéseket, pluszba kutyáinak a dolgait összeszámolva marad kb 80.000 Ft-ja kajára. Ez így nem élet. Ok, én többet keresek, de nekem is kell albérletet fizetnem, plusz az utazási költségeket. (Nem Pesten lakom..) Tökre elkezdem ilyenkor sajnálni, mert nem igazán érzem át a helyzetét.

júl. 17. 10:44
 1/10 anonim válasza:
88%

Üljetek le és beszéljetek meg. Ez csak rosszabb lesz idővel ha nincs meg beszélve.


Amúgy abszolút nem kellene hogy gond legyen az anyagi háttér. Parom egy volt nemes családból származik eszméletlen vagyonnal rendelkeznek. Ezt kb 6 hónap után tudtam meg, semmi gond, megbeszéltük és ennyi. De ha valaki nem tud okosan pénzzel bánni akkor azt megkell oldani vagy otthagyni mert csak rosszabb lesz

júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedhet meg magának olyan életet amit él

Ebből a fizubol nyaralni is klimazni is, kutyák... ameddig a takaró ér.

júl. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Csak a számize volt rossz sokszor.


Mikor én néha a gászámlán is gondolkodom vagy azon mikor dobnak ki az albérletbol tartozások miatt, addig nem egy exem azt mutogatta hogy vett magának tök jo devergo cuccokat,10 celvin klein pólót, vagy hu neki az eredeti dolce parfüm van, meg sír hogy galambsz.r miatt kellett ujrafényezni a kocsit.


Én májkrémes kenyeret eszek kozben nekem mutogatják hogy hu megvette a 30 40 ezres 10.pár cipőjét.


Ilyenkor csak nyelek egyet hogy vmi szerintem nem kerek az egészben de mindegy.

júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja az egyik meg kiakadt azon hogy nem akarok ygereket vállalni olyanok miatt hogy ő pl megveszi a százezres babakocsit is a gyereknek amit én gyedbol meg kb lyukas cipőben tologatnék. Kb ez a kép lebegett elolem es nem akartam komolyat vagy ebbe szülni..
júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ti most nem is laktok együtt?
júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*ez a kép lebegett előttem mellette a jövőt nézve.
júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Az én jövedelmem sokkal több, mint az övé. Részben emiatt nem élünk együtt, és nem is fogunk. (Mindkettőnknek saját lakása van.) Együttélés vagy pláne házasság esetén az én életszínvonalam hatalmasat zuhanna, nekem ez nem éri meg.

N

júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Én már szakítottam meg kezdődő kapcsolatot azért, mert sokkot kaptam a férfi pénzügyi kultúrájától.

Épp tegnap jutott eszembe a sztori egy másik kérdés kapcsán, ott is leírtam: covid előtt milliós összeget keresett, de gyakorlatilag menekült a tartozások, hitelkártyák, családi kölcsönkérések elől, tőlem a 2. együtt töltött hónapunk végén nagyvonalúan kért volna 3,5 millió forintot és lehet köpködni, nem adtam, búcsúztam.

A bank sem adott volna neki, én meg a sokadik lettem volna a “majd megadom” rokonok, barátok stb sorában, hát köszönöm, inkább nem.

Ilyen hozzáállású, értékrendű emberrel mégis hogy lehet tervezni, haladni, közösben gondolkodni?

Áldom a józan eszem, hogy hamar kiderült, de így is tüske maradt bennem, hogy eljátszotta párszor a “most nem tudom kifizetni” kártyát párt tízezres tételeknél is, már az elején is.

Nem azzal van gond, ha az ember otthon felejti a tárcáját, kártyáját, telefonját/óráját, amivel fizet, velem is megesett már, kb félévente elő is szokott fordulni. De ilyenkor az az első este hazaérve vagy másnap, hogy rendezem, ha szívességet kellett kérnem- aki nem így tesz, azzal egyszerűen tényleg nem szabad leállni. Nem érdekel, hogy trehány, lelketlen vagy egyszerűen tényleg ilyen rettenetes a pénzkezelési morálja, engem senki ne nézzen madárnak…

A munkahelyemen, az irodaházban is van, hogy nagy ritkán egy kollegám felejti otthon a tárcáját, ebédjét vagy akár én- normális, hogy meghívjuk egymás és az is, hogy másnap külön kérés, könyörgés, esőtánc nélkül a feledékeny fél rendezi a számlát.



Ha a pároddal már jó ideje együtt vagytok és értékesnek látod a kapcsolatot, esetleg lehet lépni az együttélés felé: két bérleti díjból mindjárt csak egy lenne, de azért óvatosan. Előtte le kell fektetni a szabályokat: közös kiadásokra közös kassza vagy ami nektek megfelel, de nem szabad pironkodni, mert aki hajlamos rá és ezt megneszeli, az képes pofátlanul kihasználni és ne nem, a “jáááj szeretlek ám” nem kifogás erre sem.


A másik: tényleg valami sokaknál elcsúszott értékrendben: ha nincs elég pénzem, akkor nem nyaralgatás a prioritás, hanem az alapvető, mindennapi élet, számlák, egy kis tartalék és ebben az esetben még a klímás beruházás is előbb való… az meg már no komment tényleg (lehet köpködni, hogy gonosz némber vagyok, aki nem szereti a cukika kutyuli-mutyulikat- de nagyon felelőtlennek tartom, aki bérlakásban kiszámolva két kutyát is a nyakába vesz eszetlenül… az állattartás felelősség, ami azt is jelenti, hogy erre is lennie kéne 1-2 százezer tartaléknak, ha az állatnak pl eü segítség kell.

Én már a 40 feletti korosztály vagyok, de ilyen alakkal, aki mindent bevállal, de gondolkodni luxus, tartalék semmi, rajtam lógna, mert úúúúúgy szeret, lehet, hogy nem kezdenék….

júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Minek kell összejönni ilyen emberrel, minek kell együtt maradni vele, minek kell vele nyaralgatni?! Együtt se éltek, vicc az egész...

Én ilyen partnerrel nem állnék szóba, mert nincs miért. És nem azért mert milliókat keresek.

júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ilyen kapcsolatom. A pasi 200000ftot keresett, de neki mindenből a legjobb kellett...

Ha kellett akkor akár hitelt is képes lett volna felvenni, hogy tudjon venni mégegy autót a meglévő mellé (semmi baja nem volt)

Hírből sem ismerte a spórolást.. Azt a kevés félretett pénzét roncs autókra költötte, hogy aztán több millióból ,,feltuningolja"...

Amikor felhoztam, hogy ez így nem jó irány, mert hol fogunk majd közösen lakni, akkor azt válaszolta, hogy felveszünk egy 20 milliós hitelt... Hát kösz nem..

Nagyon sok pénzem ment rá amíg együtt voltunk...

Emiatt és még sok más miatt szakítottam vele.

22L

júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!