Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehetne mondani olyan barátnőnek, aki nem elégedett magával?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és a párom nem elégedett a testével. Állítása szerint felszedett 10 kilót az elmúlt egy évben és ez őt nagyon zavarja.


Én tényleg, őszintén imádom őt minden körülmények között. Szexelünk ugyanúgy, ugyanannyit, kívánom, nekem ő a legdögösebb. Amikor azt mondtam, hogy dögös, szexi és gyönyörű, akkor kiakadt, hogy ne hazudjak, nem az. Azóta korrigálnom kell magam, hogy dögös "nekem", szép "nekem". De ezt sem szabad túl sokat mondanom, mert szerinte túltolom és ez gáz. De közben meg támogatnám.


Mondtam neki, hogy nekem az a legfontosabb, hogy jól érezze magát a bőrében és szerintem nagyon szigorú magával, de én támogatom, bármi is a célja.


Sok kört megfutottunk már, diétázik, bár nem tartja szigorúan a diétát és elkövettem azt a hibát, hogy mondtam neki, hogy az nagyon jó, hogy a nap 90%-ában betartja a diétát (csirke, zöldség, sovány marha, hal, túró, tojás, MÉG TÖBB ZÖLDSÉG), de ha este brownie-t eszik meg pizzázunk, akkor az egész napos munkája kárba megy. Ezen feldühödött és ordított velem, hogy "tehát minden szar amit csinálok, jó akkor szarok bele, nem csinálok semmit".

Nyilván diétázik, ilyenkor ingerült az ember, én is diétázom minden nyár elején egy kicsit.


De egyszerűen kifogytam az ötletekből, hogy hogy kezeljem a helyzetet és mit tehetnék. Van ötletetek, hogy hogy kommunikáljak vele?


Már tényleg mindenben támogatom, megrendeltünk mindent amiről én belül, csendben tudom, hogy irtózatos lehúzás, mert mozgás és legfőképp megfelelő kalóriadeficites étrend nélkül nincs csodaszer, de nem szólok egy szót sem tényleg, még csak arcot sem vágok, hanem támogatom mindenben. De egyszerűen tehetetlennek érzem magam amikor minden nap ostorozza magát, hogy "undorító, dagadt szar vagyok".



júl. 3. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Hagyd pizzat enni. Igy enni se lehet ha beszólnak közben Azt irtad elfogadod amilyen.
júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagy ostorozza, csak a rinyához ért. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A saját önuralmán múlik minden, amíg erre nem hajlandó rá jönni, addig így is fog minden maradni.
júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1: nem szóltam bele egyáltalán és kellenek csaló napok a diétába is. Akkor mondtam ezt neki, amikor már sokadjára sírta el magát, hogy nem működik a diéta és nem érti, hogy miért. Akkor vettem egy nagy levegőt és mondtam neki, hogy lehetne finomhangolni azon, ha csak heti 1x csalnánk bele a diétába. Mert én is tartom vele amúgy, együtt csináljuk, ezzel is próbálok segíteni neki.
júl. 3. 12:25
 4/8 anonim válasza:
aranyos vagy hogy támogatni akarod a párod, ebből is látszik hogy mennyire szereted, de itt nem a diétán van a hangsúly hanem a párod önbizalmán. szerimtem ülj le vele egy komoly és őszinte beszélgetésre, hogy miért nem tudja magát elfogadni a párod. ha valaki ennyire nem látja magát dögös, szexi, gyönyörű stb. nőnek, az nem 10 kilón múlik! sok sikert kívánok!
júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogyjon le, ennyi, vagy menjen pszichológushoz.
júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is ketten próbálunk életmódot váltani a barátommal, főleg miattam, mert én nem érzem jól magam a bőrömben, és támogatni szeretne. Az elején nekem is nehéz volt, sajnos nincs önuralmam, szóval mikor bementem a boltba, vettem egy halom édességet. Ha volt otthon valami, addig ettem, míg el nem fogyott. Tudom, hogy azért nem sikerült sokat fogyni, mert átléptem a kalória keretemet, de egyszerűen nem tudok nemet mondani. De hál ' istennek ebben segít a párom. Mindig jön velem a boltba, és nem engedi, hogy vegyék édességet. Így nincs otthon semmi, amit meg tudnék enni. Ha sütni akarok vagy esetleg rendelni, szintén tud nemet mondani. Szóval nálunk az jött be, hogy helyettem is nemet mond és figyel az étkezésünkre:D

Bár igaz, hogy néha - néha azért sütünk vagy veszünk egy csokit, pl szülinap vagy havonta 1*, de az a 2-3 naponta vásárlástól messze van.


Nem tudom a barátnőd mennyire "tűrné", hogy beleszólj, vagy akadna ki, ha nemet mondanál a csalásra pl, de én örülök, hogy segít, és nem érzem úgy, mint aki kontroll alatt akár tartani.

júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni...

Én is ilyen voltam, néha vagyok is 🤣 most tanulom azt, ha pl valaki megdicser , ne azt mondjam hogy ááa, hanem egyszerűen köszönjem meg.

Ezt magában kell rendbe tennie. Még nem "fáj" neki eléggé , ezért nem tartja be a diétát.

Sajna nem tudsz segíteni neki...

tegnapelőtt 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Próbáld az egészség oldaláról megközelíteni a táplálkozását. Beszéld le a sok bolti vacakról, mindenről, amiben összetevő van, főleg a feldolgozott, élelmiszernek látszó tárgyakról. Csodát fog látni.
tegnapelőtt 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!