Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek van olyan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van olyan, hogy egy kapcsolatban csak évek után jönnek elő a konfliktusok, eltérő személyiségből eredő problémák?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori az, hogy az első években minden harmonikus és úgy érzitek, megtaláltátok a másik feleteket és csak évek múltán döbbensz rá, hogy mennyire más a párod, mint aminek hitted?

máj. 31. 20:43
A kérdező szavazást indított:
nagyon gyakran csak évek múltán jönnek ki a nagy problémák, konfliktusok
ha az első években nem jönnek ki a problémák, akkor kicsi az esély, hogy később nagy csalódás ér
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
barkinel elofordulhat .. meg a paipr forma szerint ismerkedos pipalgatos noi huszaroknal is.
máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Ja, leginkább a nulla ember- és önismerettel párkapcsolatba kezdő embereknél.
máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Folyamatosan változnak a felek is. Aki azt gondolja, hogy mert egyszer sikerült összejönnie a tutival és már nincs is semmi dolga ezen a téren a jövőben, az könnyen pofára is eshet, mert sajnos mindig lehet találni jobb party-t, mint az adott személy. Van, hogy nem is nagyon kell keresni a jobbat, mert egyszer csak szembejön velünk az utcán.

Pl: Legutóbb is találkoztam egy 50-es nővel, akit két saját gyerek után is lapátra tett a férje, mert talált egy fiatalabb, szebb, üdébb, stb pipit helyette magának.

A lapátra tett csaj, mint a vízbe fúlt, úgy kereste magának az új partnert és így kerültem képbe én is. Ezzel a szöveggel kezdte nálam, az 50-es elvált asszony, az igényei taglalását:

"Most végigjárom azokat a régi, akkoriban, ~ 20 évvel ezelőtti, potenciális jelölteket és aki semmit sem változott az eltelt évek alatt, azt fogom választani."

Hát a képébe éppen nem röhögtem bele, de később a hasamat fogva megtettem. Ekkora egy Isten barmát! Eltelt több mint 20 év azóta és azt képzeli, hogy van olyan ember a Földön, aki ennyi idő alatt semmit sem változott? Nézett ő pl tükörbe az eltelt 20 év alatt? És ez csak a külső, a felszín, belül ennél sokkal drasztikusabbak is lehetnek a különbségek, a változások az egyéneknél.

Szóval így lehet valóságosan belemerevedni egy élethelyzetbe úgy, hogy közben észre se veszi az illető a változásokat magán és a környezetén.

És semmit sem tanult az esetből, továbbra is a fejében létező hamis világot hajszolja. Garantált a boldogtalansága a jövőjét illetően. (Hacsak nem lesz egy oltári nagy szerencséje - párkapcsolati téren - az életében még, mert azért ugye ezt sem lehet teljesen kizárni.)


A kérdező esetére visszatérve, azt tapasztalom, hogy a párkapcsolati éberség és figyelem, az nagyon fontos és ha észrevesszük a legapróbb, nemkívánatos változásokat a partnernél, azt azonnal jelezni is kell felé. Tudatosítani és őszintén és nyíltan megbeszélni, átbeszélni, lekommunikálni a dolgokat, hogy ne kezdjünk el egy probléma "hógolyót", majd hóembernek való "hólabdát", később meg még nagyobb "hógörgeteget" összegyűjteni az egyre sokasodó bajokból és problémákból.

Szóval én is tapasztaltam már azt, amit a kérdező felvázolt és igyekeztem tanulni is az ilyen esetekből.

jún. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #3 írja, azért évek folyamán változnak az emberek is, még akkor is, ha együtt vannak, nem mindig egyszerre és egyformán változik az ember. Másrészt meg simán lehet, hogy amíg randizgatnak és heti 3-4 alkalommal találkoznak, néha közös nyaralás, addig minden oké, majd mikor 3 év múlva összeköltöznek, akkor kiderülnek olyan drasztikus különbségek, amik addig jelentéktelenek voltak, de együttélésnél már iszonyat zavaróak és konfliktusokhoz vezetnek. Szóval simán elképzelhető.
jún. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!