Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom és köztem vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom és köztem vannak viták a pénz miatt, ötletek?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve együtt vagyunk, amúgy nagyon jó a kapcsolatunk, megbeszéltünk eddig mindent, tényleg szeretjük egymást, kompromisszumokat kötünk, stb.

Viszont már kezd kikészíteni az anyagi része. Albérletben élünk, elfelezzük teljes mértékben, azt is, és a vásárlásokat is. Én 200-at keresek az egyetem mellett, ő keres 350-et. Van mindkettőnknek megtakarítása, igaz 1 millió alatt. Párom eléggé megszívta a családjával, egész életében kihasználták, az összes pénze elment egy lakásra, amit most nem tudnak eladni, mert más családtagok benne laknak annak ellenére, hogy van másik lakásuk. (az megoldaná az anyagi problémáit, ha el lenne adva)


Megértem természetesen a páromat, mert gyűjt dolgokra (új kocsi, meg egyéb más fontosabb dolgok is) de egyiksem olyan dolog, amit hamar kéne megvenni.


Ami már zavar, hogy nem lehet külföldi utat se tervezni, mert drága (annak meg nem örülne, ha egyedül mennék, nyilván) folyton azt hallgatom, hogy csóró, pedig sosem kértem, hogy fizessen többet, csak mert többet keres. Viszont már kezdem unni, hogy mindig ez van, ezért a hónapban úgy döntöttem, hogy nem érdekelnek már az anyagi dolgok, nem felezzük a kiadásokat,én költöttem többet, nem kértem el a falét, hátha ő is úgy lesz vele, hogy ne görcsöljünk rá ennyire a felezésre. Van, amit fixen ő fizet havonta, amit én mindig elküldtem neki, a hónapban nem, erre ma számon kérte, hogy küldjem már (15.000 Ft)


Mivel sokkal többet költöttem most én, ha a felezést nézzük ő tartozik nekem, de ez engem nemis zavart, kiszámolni sem akartam mennyi a különbség, ezért nagyon kiakasztott, hogy még azt az összeget is elkérné.


Ahogy így írom elég gáznak érzem a szitut énis, pont ezért szeretném ezt a pénzmániát megváltoztatni, mert egy pár vagyunk és egy nagyon jó pár, mégis a pénz része eléggé furcsa.. tényleg mindennek elszoktam utalni a felét, mert tudom, hogy húzza a száját, ha többet fizetne, szóval eszem ágában sincs kiahsználni anyagilag.


Hozzátenném, hogy már említettem neki normálisan, hogy nem lehet így élni, hogy elég gáz, amit csinálunk, de mindig az a válasz, hogy jó, hát de ő csóró, ezért érdekli ennyire a pénz.


Szóval igazából tanácsokat kérnék, folytassuk-e így, felezzünk szigorúan mindent és én is számoljam ki, vagy próbáljak még beszélni párommal, hogy muszáj lenne lazábban vennünk az anyagi dolgokat, különben egyszer rá megy a kapcsolatunkra? Lassan már így érzem. Amúgy nem olyan csaj vagyok, aki szórja a pénzt, ÉN IS spórolok, nem megyünk sehova, nem veszek semmi hülyeséget sokszor olyat sem, amit kellene, csak mindkettőnknek fontos, hogy legyen minél több félretett pénze.



máj. 25. 11:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.. külföldön dolgozok ,van pénz.. ( 8 millió forintnyi euróm van) de még is ilyen vagyok
máj. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!