Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Jól működő párkapcsolatot, ahol nagy a társadalmi különbség a felek között?
Mit gondoltok, működhet az olyan párkapcsolat, ahol a felek teljesen más családi háttérből jönnek?
Konkrétan az egyik fél egy jómódú családból jön, világlátott, kitűnő oktatást kapott, a szülők széles látókörűek, "modern" nézetekkel, maguk a szülők is sokat tanult emberek stb.
A másik fél szerényebb körülményekben nevelkedett, a szülei és a család nagy része "munkás emberek", de a tágabb családban, a fiatalabb generációban vannak diplomások is. Ezen kívül az illető maga is diplomás, relatív jó oktatást kapott, és nem szenvedett hiányt semmiben, de nem járt például külföldön még sosem és azt tanulta, hogy mindenért meg kell dolgozni. A szülők is konzervatívak, nem széles látókörűek, ilyesmi.
A különböző családi háttér ellenére a pár mindkét tagjának azonos az értékrendje. Ti mit gondoltok, láttatok már ilyen felállásban jól működő párkapcsolatot?
Az én szemszögemből nem az a kérdés, hogy a 2 ember között hogy működik a párkapcsolat, hanem, hogy a különböző háttér mennyire befolyásolja magát a párkapcsolatot és, hogy a családok hogy jönnek ki egymással.
Létezik, de csak akkor, ha egyikőjük sem nárcisztikus és egyiköjük sem volt aranygyerek szerepben.
Különben esélytelen. Legalábbis a boldogság, nyugalom, harmónia-és öszinteség.
Egy nárcit/bordert kifog bármelyik szereplő-az tragédia. Egyrészt mert meglesz kopasztva a másik, mint egy lecsupaszított karácsonyfa,napi szinten kijátszás, másrészt mert olyan mélységekbe és olyan erkölcsi mocsokba találja magát a korrekt fél hogy évek mire helyre jön belőle.
Értem, harmadik válaszoló, de ez hogy jön ide?
És miért lenne bármelyikünk is nárcisztikus?
Ez attól függ, hogy azt a személyt, családot zavarja-e ez a felállás, aki különbnek tartja magát a másiknál.😉
Engem például nem zavarna ez a "rosszabb" családból származó fél helyében, mert én egyenrangúnak tartom magam mindenkivel szemben.Ha csak nem az angol királyi család sarjáról van szó, akkor nincs itt olyan életmódbeli különbség, mint ahogyan azt a kérdés próbálja sugallni.
Nem, nem érzik magukat különbnek. Nagyon normális emberek, csak lehet, hogy máshoz vannak szokva. Én a saját szüleim viselkedésében kételkedek sajnos.
Én vagyok az a fél, aki nem egy tehetős családba született. Valójában nagyobb arra az esély, hogy az én szüleim néznék le a barátom családját. Vagyis a lenézés nem jó szó, de valószínűleg irigységből beszéltek már ki tehetősebb embereket.
Nem tud jól működni a dolog. Az egyik nagy probléma, hogy évek után azon kapod magad, hogy már anyagilag rosszabbul állsz, mintha akárcsak egyedül éltél volna, mert az ilyen család nem fogja csak úgy odaadni neked a pénzt, hogy tedd félre, vagy csak úgy a nevedre iratni valamit, megtakarítani viszont nehezebb, mert a gazdagabb fél könnyebben költi a pénzt, mert eleve ahhoz az életszínvonalhoz van szokva, másrészt meg úgy áll hozzá, hogy minek amúgy is szigorúan félrerakni, ha már minden megvan. De még bejöhet az is, hogy ha te vagy a nő, akkor azt mondja, hogy te csak ne dolgozz, vagy ne olyan keményen, hanem foglalkozz a háztartással, családdal, vagy csak úgy magaddal, és akkor emiatt nem tudsz félrerakni. És akkor ezáltal teljesen kiszolgáltatod magadat nekik.
A másik meg, hogy várhatóan abból a családból te mindig ki leszel nézve, mert nem hiszem el, hogy nem fordul meg a szülei fejében az számtalanszor, hogy mennyivel jobb, könnyebb lett volna, ha egy vele egy szinten élővel jön össze. És hiába érzed most úgy, hogy egy húron pendültök a pároddal, hosszú távon szerintem a családtól örökölt minták fognak belőle is előjönni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!