Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a probléma?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, ami most úgy érzem teljesen kiborít, viszont jó lenne külsős emberek őszinte véleményét olvasni.


Nagyjából egy éve élünk párkapcsolatban, össze nem tudunk egyelőre költözni, mert én még egyetemista vagyok.


A páromnak a miénk az első kapcsolata, nekem volt korábban, pont emiatt azt hiszem sokszor szükséges őt konkrétan megvilágítani, mi a probléma, egész más dolgok a természetesek neki, a szülei példáján is.


Alapvetően velem van sok baj, sokszor várnám, megérti mi a baj, hogy nincsenek jól kommunikálva dolgok, a családján belül is elég gyenge ez a rendszer szerintem, szóval nyilván eddig is voltak problémák néha, de többnyire jól megbeszéltük, viszont most teljesen kiborít az apja, és pont emiatt a párom is.


Onnan indult, hogy fel lett vetve még októberben egy családi telelés gondolata januárra, és jeleztem, hogy számomra nem jó, mert vizsgáim lesznek, január vége a vizsgaidőszak vége, majd egész februárban szabad vagyok. Eztán október legvégén hívott párom apja, hogy akkor január xx-án megyünk, bólintsak rá. Mondtam neki, ne haragudjon, de jeleztem, hogy nekem vizsgáim lesznek, még jelenleg sem tudom, szabad leszek-e akkor vagy sem, én erre így nem tudok menni. Elkezdett győzködni, hogy jaj de megoldom, menjek, ne csináljam már, most fogják lefoglalni, mondjak igent, de mondtam, hogy nekem bizonytalan, nem mondhatok igent, majd végül mikor nemet mondtam, rámcsapta a telefont. A páromtól teljesen külön pedig számára le is foglalta a szobát számára, illetve nekem is, mert ha tudok menni marad a szoba, ha nem, akkor pedig pótágyazzák a szülei szobáját. A családi telelésből végül baráti társasággal lesz, és engem hívtak utolsára.


Elég rosszul esett ez az egész, pláne, hogy közben kiderült, hogy egy napon a telelés időtartamában lesz egy vizsgám, de a párom közölte, hogy ő mindenhogy megy. Azért is rosszul esett, mert nem várom ugyan, hogy fontosabb legyek a párom apjának, mint a barátai, de azt hinném, ha azt várják, hogy családtagnak érezzem magam, akkor okkal várhatom azt is, hogy ne legyen mindegy, hogy a "fiam és a párja" jelen van-e.


Századik variáció gyanánt felmerült, hogy csatlakozzak vizsga után, és bele is mentem volna, de abban maradtunk átgondolom és szólok barátomnak aztán jelezzük a szüleinek, de a párom még a válasz előtt szólt róla. A barátomnak jeleztem, hogy pont emiatt érzem, hogy elvette tőlem a döntés lehetőségét, és egyébként is ha senkinek nem fontos, akkor én nem szeretnék menni, ebből nem szeretnék sértődést, de nem. Viszont beszéltük korábban párommal, hogy fordított helyzetben én nem hagynám őt hátra, ráadásul az is bánt, hogy ebben teljesen külön lettünk kezelve, és én azt várnám, hogy a párom kiáll értem, és azt mondja, vagy velem vagy nem megyünk, hiszen, hogy várhatnám, hogy a jelenlétem is fontos, ha a fiukat így is és úgy is megkapják?

Azt a választ kaptam egyébként, hogy az apjának vannak ilyen dolgai, nem fogad el nemet; azontúl párom nem szeretne nemet mondani, mert bűntudata lenne, ha nemet mondana erre, és hát akkor is, ha sajnálja, hogy én nem megyek.

Egyébként ezt megelőzően is voltak ilyen "konfliktusok" az apjával, nem az első eset, hogy fültanúja is annak, hogy az apja belém köt, de csak hallgatja..


Nos, a novella után: miután kimondta, hogy neki attól lenne bűntudata, hogy nemet mondana az apjának (és nekem hamarabb), szörnyen érzem magam. Valószínűleg a fáradtság, stressz is benne van, de olyan szintű bántottságot érzek magamban, de valójában nem tudom megmagyarázni. Cserben hagy? Okkal érzem, hogy az apja szava szent és sérthetetlen, és engem hamarabb bántana meg, mint mondana nemet az apjának? Nem szeretném szétválasztani, de van egy idealizált képem, hogy dolgoznánk egy jövőbeli családon, kiépíteni azt, és várnám, hogy fontosabb legyek bizonyos esetekben, de úgy érzem, ebben magamra hagy.


Szerintetek?


N/21, F/24


Köszönöm!



2023. dec. 28. 12:37
1 2
 11/13 Leclerc ***** válasza:
26%

Igazából ő még gyerek, akit a szülei irányítanak.

Amúgy jól átjön hogy nagyon nem számítasz nekik, ők ilyen tipik bunkó, érzéketlen apukás család. (🤮 Gondolom enyu meg mindenben lesi apu kívánságait, a gyereket meg egy rántottát csinálni se hagyják. Bár lehet csak sztereotip vagyok)

Az a helyzet hogy ő nem úgy tervez, hogy te vagy a felsége, meg a gyerekei anyja. Többet látsz ebbe a kapcsolatba, mint ami. Sajnos jelenleg neki csak egy barátnő vagy, és ennyi.

Előbb utóbb ebből szakítás lesz sajnos.

2023. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlreagálod kicsit.

Értem, hogy szeretnéd hogy családtagként képzeljétek, de vegulis nem vagytok annyira régóta együtt, hogy elvárhasd a szüleitől hogy nélküled ne akarják hogy menjen a fiuk.meg egyébként is, szerintem ez nem olyan nagy probléma, nem Las Vegasba megy a haverjaival. Nem két napig diszkózik.

Próbálj kicsit megertobb lenni. Lehet a barátod azért mondta már a többieknek hogy mész-e mert már kérdezgették tőle és megemlitette hogy neked vizsgád lesz.

2023. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, annak is, aki csupán 5 szót bufogott ide..:)


Kettonkkel kapcsolatban azt "fontos" tudni, hogy regre nyúlik a viszony, és a kezdetektől a párom, aki hajtott a kapcsolatunk megszuleteseert, sosem értettem miért érhet ez neki ennyit, de nem szeretném védeni ezt a szitut, és bármit mondanék, lehet önmagam védelme lenne csak, hogy miért hiszem, hogy több lehetne mint néhány, évnyi/hónapnyi szórakozás, akárkinek is szólna, végül az idő igazolja, hogyan alakul köztünk.

Azoknak viszont szeretném elmondani, hogy részemről a rossz érzés nem amiatt alakul ki, hogy a családjával tart, hanem mint amit valaki fentebb megfogalmazott, hogy befelé lehetnek harcok, de kifelé egységet kell mutatnunk, és ez nem valósul meg. Arról nem is beszélve, hogy ami a meghivassal kapcsolatban rosszul esett, hogy el lett mondva, figyelembe veszik hogy vizsga van, ehhez képest lett bevalasztva az időpont, majd zokon véve, hogy nem megyek, azon túl, hogy ebben totál külön lettünk kezelve.

Lehet természetesen mindenkinek véleménye, részemről ez kicsit kiborulas volt, és lehet bárki számára ez irreálisan sok vagy teljesen jogos is, a lényeg, hogy köszönöm azoknak, akik érdemben fuztek ehhez hozzá.

2023. dec. 29. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!