Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelemből semmi? Miért?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok együtt a párommal. Mint minden lányhoz, akivel összehozott a sors eddig, hozzá is komolyan állok hozzá és a kapcsolat legelején úgy éreztem, hogy nekem Ő az igazi és ezt szavakkal és tettekkel is próbáltam bizonyítani. Ajándéknak éreztem minden percet, amit vele tölthettem és egy ajándéknak éreztem Őt magát is. Nagyon természetes kapcsolat volt az elején, senki nem várt a másiktól semmit és mégis mindketten a maximumot adtuk és kaptuk.

Mára viszont kialakult egy érzelmi egyenlőtlenség közöttünk. Jobban ragaszkodik hozzám, mint én őhozzá, én pedig egyre kevésbé tudok ezzel mit kezdeni. Ezentúl van néhány dolog benne, ami kifejezetten elkezdett zavarni.

És a valódi problémám itt van: évekig keresek valakit, akivel jól érzem magam, vonz és részéről mindez viszonozva van. Amikor végre megtalálom, jön pár hónap "lila köd", ami később semmivé foszlik. Mindeddig ezt úgy oldottam meg, hogy egyszerűen szakítottam és továbbléptem. Még akkor is, ha tudtam, hogy hónapokat (esetleg éveket) fogok egyedül "tengődni", amit nagyon nehezen viselek, de inkább úgy, mint egy rosszul megválasztott partnerrel. Most viszont azt érzem, hogy vállalnom kellene a felelősséget a kapcsolat elején meghozott választásért és maradni akarok. Attól félek, hogy csak "áltatom" magam és ezzel másokat csapok be, amit nem akarok. Ha most szakítok, jó ideig nem akarok majd senkivel sem kapcsolatot, mert tudom, hogy komolytalan vagyok és csak becsapom az embereket a saját hülyeségemmel. Szerintetek hogyan tovább? Nagyon jól érzem magam a lánnyal és szeretném, hogy a "régi" érzések visszajöjjenek. Nagyon tisztelem is, tehát a lehető legkorrektebb módon szeretnék vele viselkedni, ha esetleg nem jönne össze a dolog most sem. Az igazi kérdésem viszont önző: miért nem jön össze most sem? Nem az első eset és nem is a második. Mi lehet a gond?

27F


2010. okt. 21. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
vigyázz mert az itt begépelt betűk a túlvilágon kísérteni fognak!
2010. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! A legfontosabb kérdésedre a válaszom, hogy még nem élted ki magad, és szerintem addig ne is állapodj meg senkivel, amíg el tudod képzelni ezt, hogy újra beletudnál kezdeni egy kapcsolatba pár hónap után. Ja és a nem élted ki magad-nál nem arra gondolok, hogy b@szol össze vissza, hanem arra, hogy érzed azt a parazsat a tűzet ott legbelül, csak éppen hamar kialszik minden egyes is szikrája.. vagy majdnem mindegyik. Én is voltam így, hamar szerelembe tudtam esni, és nem túl rövid időn belül valami újra és perzselőbbe vágytam. Mára azt hittem megváltozott, de NEM, 3,5 évi együttélés után 1,5 éve nem fekszem le a párommal és 5hónapja szerelmes vagyok egy srácba aki nem 35 mint a párom, hanem csak 25éves és egyszerűen vonz.. (tudom ez nem tartozott a kérdésedhez.. bocsika, csak jó volt kiírni magamból. 24/L
2010. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem találtad meg a számodra megfelelő nőt. Nagyon sokan mások is ezt érzik, de nem mernek lépni, te legalább kimondod. Ez persze nem dicsőség. Egyszerűen csak még keresned kell. Ennyi.

Ez nálam is így működött sokszor. Eltelt X hónap és rájöttem, hogy nem megy, persze addigra már mély sebet tudtam okozni a másik félnek, de mindig onnan néztem, hogy ha nem nem tudok úgy szeretni valakit, ahogy megérdemli, akkor kevés vagyok hozzá.

Vele is jobbat teszel, ha elmész, mintha vele maradnál. Kevés vagy ahhoz, amit ő szeretne.

29/L

2010. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Első: megtisztelnél, ha ezt kifejtenéd bővebben.

Második: köszi, hogy "kiírtad magadból", ebből is tanultam.

Harmadik: Írtad, hogy veled is ez volt (múltidő). Aztán hogy alakult? Van olyan, hogy a kezdeti érzések tartósak (évek) és nem kell senkit "bántani, ha kedves lesz"?

Az én eddigi tapasztalatom azt mondja, hogy úgy tudok továbblépni érzelmi téren, ha megpróbálom felvenni a kesztyűt, maradni és megoldást keresni kettőnkért. Vagy valamit félreértek?

2010. okt. 21. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:
4 hónap? Bocs, de 4 hónap alatt a szerelem kialakul, talán, van, hogy még az sem (saját tapasztalat). Azt kijelenteni, hogy valaki számodra az igazi, csak sokkal-sokkal hosszabb idő után szabad. A probléma pontosan az a "lila köd" (ami egyébként rózsaszín :)). Ez az, ami miatt nem látod teljes valójukban a lányokat. Pedig az elengedhetetlen ahhoz, hogy meglásd, ki az igazi, és ki az, aki meg nem. Ennyi az egész. :)
2010. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló meg gondolom arra gondolt, hogy túl sokat írtál, nehogy feleslegesnek bizonyuljon. :)
2010. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!