Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők, mit jelent számotokra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mit jelent számotokra a komoly kapcsolat fogalma?

Figyelt kérdés
Mit jelent az amikor azt mondjátok, hogy komoly kapcsolatot szeretnétek? Mitől komoly nektek egy kapcsolat? Kort is írjatok légyszi!
2010. okt. 20. 17:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

13:01 vok 16/L

lehet fiatal, de én ezt már mind megéltem :'( és számomra ezt jelenti

2010. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Számomra a komoly kapcsolat azt jelenti, hogy első sorban a bizalom meglegyen! Ez nagyon fontos. Az odafigyelés, a törődés és az őszinteség. És persze nem maradhat ki az őszinte szerelem sem. Szerintem ezeknél fontosabb nincs.


A másik ami szerintem a komoly kapcsit jellemzi, mégpedig az, hogy bármit, bármikor meglehessen beszélni.

És hosszú idők múlva (évek) a családalapítás kérdése felmerül, egyik fél sem hátrál meg. Azaz, hogy úgy érezzük hogy igen Ő az aki lehet gyermekeim apja/anyja! És képesek lennénk együtt élni, össze kötni életünket :)


Nekem 3 éve van párom nagyon boldogok vagyunk és mindez amit leírtam megis van köztünk :) (Azért a családalapítást nem mostanra tervezzük, de Ő már felvetette hogy szeretné hogy én legyek gyermekünk anyja Ő 29 éves (L) )


L/20

2010. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Komolynak akkor gondolom, ha megvan a feltétlen bizalom, a hűség és az őszinteség. Az nem jó, ha folyton együtt vagyunk éjjel-nappal, hagyni kell a másikat levegőhöz jutni, barátokra mindenkinek szüksége van. Akkor viszont rossz, ha csak az egyik félnek komolyak a szándékai, és a másiknak meg csak hébe-hóba van rá szüksége. 29L
2010. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Komoly/hosszútávú kapcsolat


Nagyon sok lánynak, 14-15 éves kora körül jönnek meg az első komolyabb kapcsolatai, 1-2 vagy több évvel idősebb személlyel. Gyakori párosítás a 14-17 éves lány és egy 20-25 év közötti férfi. Hogy miért? A lányok szeretik az idősebb férfiakat, jobban meg tudják adni nekik az érzelmi biztonságot, mint az egyidős, vagy 1-2 évvel idősebb társaik. Pedig, általában a kapcsolathoz való hozzáállás neveltetés kérdése, hogy milyen környezetben nő fel egy fiú. Így, egy 15 éves fiú is lehet komoly, figyelmes, szeretetteljes, mint ahogyan egy 18 éves is lehet felelőtlen, tahó, paraszt. Minden esetre, az efféle kapcsolatok mind 1-2 esetleg 3 évesek szoktak lenni, ritka, hogy tovább tartson, viszont ha tovább tart, az annál becsülendőbb!


Előnyök:


- biztos érzelmi háttér, pont azt kapja meg a lány, amire vágyik

- nyugodtabb, esetlegesen visszafogottabb élet

Hátrányok:

- tapasztalatlanság: a lányoknak sajnos a fiúk terén nem lesz akkora tapasztalatuk, mint más társaiknak, így ha esetleg véget érne a hosszan tartó kapcsolat, akkor a belőle való kilábalás/kiheverés hosszabb folyamatot venne igénybe.


- kevesebb buli/szórakozás: aki nagyon komoly kapcsolatban él, egyértelmű, hogy az összebújós estéket részesíti előnyben, főleg ha nagy a szerelem az ő részéről. Így bulizni vagy nem megy el, vagy csak ritkán, de az biztos, hogy számára a bulik nem igazán lesznek igazi kikapcsolódások, hiszen azon fog majd aggódni, hogy a barátja így, a barátja úgy. Ráadásul, nem tudod kiadni magadból, az adott kor feszültségeit, így lehet, hogy később, amikor felnőtt leszel, és már mindenki megállapodott, majdnem végleg, akkor rúgnál ki a hámból, úgy igazán. Pár anyuka 30 éves kora körül, állítólag megkattan, és el is hagyja a családját, hogy új pörgősebb életre váltson, hiszen fiatalon nem bulizott annyit, és ez egy idő után felütheti a fejét. Éppen ezért, ha van párkapcsolatod, attól még nyugodtan elmehetsz bulizni akármikor, amíg nem köt titeket össze papír, addig ne érezd bűnnek, hogy nem a barátoddal vagy.

- kevesebb ismerkedés: Meglát egy iszonyat helyes srácot, a lány, de nem kezdhet vele semmit, hiszen van kapcsolata. Pedig, a fiú sem volt közömbös iránta…Ugye milyen rossz helyzet?

2010. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Minden esetre, mindenkinek joga van eldönteni, hogy milyen kapcsolatot akar kialakítani. Ha komoly, ha nem, a másik féllel azért tudasd, hogy hogyan tervezel, hiszen sok kellemetlenségtől kímélheted meg magad, hogyha őneki más elgondolásai vannak a kapcsolatotokról, mint neked. Így ha akarsz, akkor tovább állhatsz, vagy megpróbálhattok közös nevezőre jutni. De a fő cél az, hogy mindenki jól érezze magát az adott kapcsolatban, ahol a cél is részben azért közös, hiszen milyen is volna már, hogyha a fiúnak csak mint tartalékos vagy, de neked meg ő a legfontosabb a világon? Éppen ezért, ha úgy alakul és úgy is érzed, akkor ideje a te terveidet is megosztanod, majd a másik félt az ő gondolatairól is megkérdezd, hogy ne legyenek félreértések kettőtök között. Hogy a komoly kapcsolat, vagy a rövid a jobb? Mindenkinek más jön be, így nem akarunk példaként felhozni semmit sem, hogy ez a jobb, vagy az a jobb, mindenki döntse el maga, hogy neki mi a jó! A többit meg majd, az élet hozza.
2010. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A csinos és ápolt nők mellett alig akad egy valamire való férfi. Eltűntek a jó kvalitású, nívós férfiak. Akik maradtak, azokkal meg nem sokra megyünk. Napjaink lovagjai kopott nadrágjukban, kopott álmaikkal néhány órás, jobb esetben egy éjszakás győzelemre vágynak csak. Hasonló állapotok uralkodnak a munkahelyeken is. A férfiak számára a munkahely magától értetődő, természetes közeg.
2010. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Ez most így nagyon érdekes, mert mindezek ellenére ha én azt mondom, hogy nem akarok házasságot, gyereket, meg összeköltözést, meg hogy sülve főve együtt legyünk, akkor arra már szerintem azt mondanátok, hogy én nem akarok komoly kapcsolatot, pedig a fentieknek mind megfelelnék! 30/F"


Ez függ a nő jellemétől és korától is. De egy bizonyos kor felett a nők jelentős része már családot szeretne, az meg nem megy a fenteik nélkül. 30 éves korban ez már nagyon is jellemző, szerintem.

2010. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A csinos és ápolt nők mellett alig akad egy valamire való férfi. Eltűntek a jó kvalitású, nívós férfiak. Akik maradtak, azokkal meg nem sokra megyünk. Napjaink lovagjai kopott nadrágjukban, kopott álmaikkal néhány órás, jobb esetben egy éjszakás győzelemre vágynak csak. Hasonló állapotok uralkodnak a munkahelyeken is. A férfiak számára a munkahely magától értetődő, természetes közeg."


Ez pedig egy meglehetősen nagymértékű egyszerűsítése a jelenségnek, ami nem ér véget pusztán a férfi-nő viszony tárgyalásánál, szerintem. :)

2010. okt. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!