Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, volt már párkapcsolatom, a leghosszabb fél éves, de a szüleim nem veszik jónéven, ha "fiúzok", úgy gondolják, hogy a tanuláson van a lényeg, az az első, az a fontos, és hogy még fiatal vagyok, ne foglalkozzam a fiúkkal, mert elvonják a figyelmem a tanulástól, stb...

Eddig, még egy kapcsolatomról se számoltam be, és rossz az, ha nem mehetek nyugodtan kézenfogva a párommal az utcán, mert folyton attól rettegek, hogy valaki meglát, most újra van egy barátom, de most igazán be szeretném jelenteni, de mégis, hogy mondjam el?


2010. okt. 20. 10:40
 1/7 anonim válasza:
gyorsan és magabiztosan.... :)
2010. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mond meg a szüleidnek, h. nemsokára nagykorú vagy és be tudod bizonyítani h. nem megy a tanulás rovására+az élet arról szól, h. családot alapíts,ahoz meg ismerkedni kell és meg kell találni a megfelelő embert akivel később le tudod élni az életet.Tapazstalatokat kell gyűjtened(persze ne értsék félre), csak úgy h. milyen egy kapcsolat és h. már elég árett vagy egy kapcsolatra és szükséged van arra h. valaki átöleljen,megcsókoljon és közeledben legyen.Az emberek társas léynek és szükségük van a társra.Mond meg h. pont emiatt fogja elvonni a figyelmedet ha nem lehetsz együtt azzal akit szeretsz,mert ők nem engedik.Ha tanulsz akkor meg próbálj ne ábrándozni,azt ráérsz lefekvéskor is vagy amikor már befejezted a tanulást.Ja meg azt is mondhatod h. egymásnak is tudtok segíteni atanulásban van amiben a fiú jobb mint te.
2010. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam az apámmal. Bár nem mondta soha, hogy nem kéne(nem szoktunk beszélgetni nagyon), de éreztette velem, hogy nem tetszik neki, ha van valakim. Mondjuk azóta már felnőttem, de még mindig nem tetszik neki.

Lehet, hogy nem tudják úgymond feldolgozni, hogy te már azért nagylány vagy, és igenis társra vágysz. Szerintem valamelyik szülő leragad a gyermeke tinikoránál, és nem akarja, hogy ez nagyon megváltozzon.

2010. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

nem is válaszoltam:)

először 17 évesen mertem apám elé állni, hogy van barátom. nagyon nehéz volt, hetek teltek el, mire összeszedtem magam, elé álltam, mondogattam magamnak, hogy most vagy soha...és kinyőgtem: apuuu, csak el szeretném mondani, hogy van barátom. lehet vicces, de csak ennyi volt az egész. nem mondtam többet. kérdezte, hogy ki az, én válaszoltam, és vége volt.(én is csak a szabadságot akartam, hogy ne kelljen bújkálni, nyugodtan sétálhassak a választottammal kézenfogva stb)

2010. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tanulás fontos. De csak annyira, hogy ELÉG legyen. Tehát elérd vele a célod, ha nem akarsz továbbtanulni akkor a kettes-hármas bőven jó, ha igen, akkor egyetemfüggő, hogy mi jó és mi nem. De ezt a szüleidnek is elmondhatod, és ha ennek nem megy rovására akkor igazán idióták, ha problémáznak egy pasi miatt. Úgy kell elmondani, hogy odaállsz, és azt mondod, van pasid. Esetleg meg akarják majd ismerni kicsit, az lehet kínos percek, de általában egyik fél sem erőlteti túl sokáig.
2010. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy mondd el, mintha felnőtt lennél. Mondd el anyukádnak, hogy hogyan képzelitek el a napirendet. PL. "Anya, hazajövök a suliból, rögtön leülök tanulni, 2 óra alatt kész vagyok, és utána a szabadidőmet a barátommal szeretném tölteni. Hétvégén pénteken megcsinálom a leckét, és a hétvégét szeretném a barátommal tölteni. Ugye nem probléma?"
2010. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meséltess velük családi történeteket. Mikor ismerkedtek meg...
2010. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!