Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, hogy nem tudok a barátnőm mellé állni, és sajnálom, hogy kirúgatta a kollégáját? Hazudnom kell ha nem akarom hogy kidobjon?

Figyelt kérdés

A barátnőm 31 éves, én 29.

Jött hozzájuk egy új kolléga aki egy 22 éves egyetemista srác.

A barátnőm teljesen oda volt tőle, hogy milyen szorgalmas, okos, ambiciózus srác. Ellenben ahogy egyre többet beszélgettek, a srác "beszólogatott" neki. Először annyit mondott, hogy szerinte a barátnőmnek már semmi értelme elkezdeni megtanulni programozni, mert már túl idős ennyire új dolgokhoz, és mire lenne bármi karriere, addigra egészséges embernek már annyi idősen leáldozóban van és inkább ott tart már, hogy fiatalokat tanít.

Aztán később egy olyan megjegyzést tett, hogy nagyon jó a karrierútja már most is, jól teszi, hogy jobban hajt most mint a nők általában szoktak, mert a gyerekvállalás majd sajnos lecsitítja, és nehéz lesz utána, de semmi baj, már van, aki tartja majd a frontot helyette addig is (és ekkor kacsintott), de rögtön hozzátette, hogy csak viccelt, mert vszeg látta, hogy véresen komolyan vette.

Harmadjára pedig, egyszer szóbakerült, hogy én fiatalabb vagyok nála, és akkor annyit mondott, hogy "már mindent értek", de ennél nem fejtette ki jobban.


Ezek után a párom feljelentette a srácot a HR-en.

A HR-esek (nők) "elbeszélgettek" vele, amelynek olyan összeveszés lett a vége, hogy a fiú inkább eltávozott (kölcsönösen jó ötletnek tartva, nem kértek belőle többet, de ő sem a cégből).

Én nem tudom, mit reagáljak erre, erőltetetten nyögtem neki ki pár mondatot. Igazából ez egy olyan dolog, hogy mindig is undorítónak tartottam, amikor valaki árulkodó, besúgó volt és kicsinált valakit, csak mert olyan dolgokat mondott, ami neki nem tetszik. Nekem ez az egyik rémálmom, főleg a mai világban.

A srác dörgedelmes "köszönőlevelet" írt neki fb-on, ma már azt mutogatta nekem, és várja, hogy fikázzam, alázzam, de közben meg úgy gondolom, hogy igaza van, frappánsan és jól ír. Tulajdonképpen nem is csak az a bajom, hogy nem tudom, mit mondjak a barátnőmnek, hanem rendesen haragszom rá, amiért így viselkedett, nem ilyennek ismertem meg.



2023. okt. 12. 17:21
1 2 3
 21/28 LuckyLevi ***** válasza:
0%
#16 Örülök, hogy sikerült értelmezni. De nem tudom miért nekem írod. A kérdésben volt az idézett mondat, de a kifejtésből egyértelmű, hogy nem a barátnő rúgatta ki. Én pedig végképp nem àllítottam, hogy a hölgy rúgatta ki. Szóval az evidenciát ragozhatod, de abban egyetértünk.
2023. okt. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Lényegében a barátnőm rúgatta ki. Próbaidős volt, kb. 1 hónapja volt ott, amikor felnyomta a HR-en. Rögtön baj lett belőle, komolyan vették, és az elbeszélgetés során pedig kiállt magáért, ennyi történt.

Nekem az a fő gondom az ilyesmivel, hogy a szabadságot és a demokráciát sérti. Ezek szerint nincs szólásszabadság, lassan már gondolkodni sem lehet szabadon. Megvan a narratíva, hogy mi a muszáj, hogy kell gondolkodni.

2023. okt. 13. 11:19
 23/28 anonim ***** válasza:
94%
Az nem számít szólásszabadságba, hogy másokat sértegetsz. Valamint a véleményedet kulturált módon közli az értelmes ember, nem ilyen passzív agresszív stílusban, pláne nem próbaidőn, egy ilyen kis taknyos. Ha nem képes felfogni, hogy a munkahelyen tisztelettel beszélünk a kollégákkal, akkor nagyon komoly problémái lesznek az életben. Viszont ezen logika mentén a barátnőd is csak a szólásszabadságát gyakorolta, hogy elmondta, hogy sértőnek érti ezeket a beszólásokat. Az nem baj, hogy ezt akarnád korlátozni?
2023. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

21, te kötöttél belém. Erre reagáltam: "Nem mondta senki, hogy ezért küldték el a sràcot. Ne is próbálj velem vitatkozni, ha a szövegértés nem megy!"

De, mondta valaki, a kérdező és de, értettem mit írt. És ezért neked írom. Mert te kötekedtél.

2023. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
93%

" és az elbeszélgetés során pedig kiállt magáért, ennyi történt."


Ó, szóval nem bocsánatot kért, hanem még neki állt feljebb.

Senkinek nem kötelessége elviselni a tahó kollégákat.


"Ezek szerint nincs szólásszabadság"

Ennek ehhez semmi köze. Egy munkahelyen viselkedni kell mindenkinek, hogy jó legyen a légkör.

Legközelebb közöld a főnököddel, hogy egy alkalmatlan balfasz, akinek innen már csak lejjebb van, aztán nézd meg mennyire értékeli az őszinteségedet.

És igen. SZólásszabadság van. A barátnődnek meg jogában áll a nem tetszését kifejezni a HR felé.

2023. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
95%

"Próbaidős volt, kb. 1 hónapja volt ott,"


AKkor talán megtanulja azt, amit eddig elfelejtett megtanulni. A munkahely nem haverok gyülekezete, ahol szabadon sértegethetsz bárkit.

2023. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 LuckyLevi ***** válasza:
0%
#24 Előtte írtál nekem, amire reagáltam. Nem állt szándékomban hozzászólni. Te szólítottàl meg. Érted? Nem. Nem baj.
2023. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Én csak alábbit mondok. Mindent kemény őszinteséggel megmondok páromnak. Például decemberben utolsó 30-ezrét hirtelenül szórta el boltban és bár sok közöm nincs hozzá, én kimondom a véleményemet. Ha nem vagyunk őszinték és félünk tőle, akkor az egész alapjában baj van.


35/F

jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!