Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit lehet kezdeni azzal, ha így viselkedik?
Én is és a férjem is most váltottunk munkahelyet. 7 év után a váltás nyilván furcsa és nagyon-nagyon stresszes. A hely, ahová kerültünk messzebb van, és az adminisztráció sem az igazi, de nagyon jól fizet. A munkakör is szuper. A negatívumok ellenére én pozitívan állok hozzá.
Viszont a férjem nem. Ő minden kisebb semmiségen felhúzza magát. Állandóan panaszkodik, neki mi nem tetszik és folyton valamit leszól. Már unom egész nap a panaszkodását hallgatni.
Pont azért hagyta ott ő is a korábbi helyét, mert már utálta. Ugyanígy hisztizett, ahogy most is.
Nem tudom miért ilyen, de már több, mint fél éve biztosan tart. Pszichológushoz nem akar menni, velem sem mindig akarja megbeszélni a gondjait, sem semmi másra nem nyitott. Van hobbija, leköti magát, mégis mindig a savanyú szövegét kell hallgatnom. Mint egy 0-24 energiavámpír. Mit tehetnék? Hiába beszéltem vele szépen, csúnyán, akárhogy. Nem segített.
Eléggé depresszió gyanús a dolog. Mondanám, hogy szakemberhez kéne fordulni, de ugye írtad, hogy nem hajlandó rá.
Őszintén? Franc se tudja. Talán ha jelzed neki, hogy akár a kapcsolatotok is kárát láthatja ennek a toxikus viselkedésnek, akkor talán hajlandó változtatni..
Az ilyen helyzetek kezelése nehéz lehet, különösen akkor, ha a partner ellenálló vagy nem hajlandó változtatni a viselkedésén. Az alábbiakban néhány javaslatot találsz arra, hogyan kezelheted a férjed viselkedését:
1. **Nyugodt kommunikáció**: Próbáljatok nyugodtan és empatikusan beszélni erről a helyzetről anélkül, hogy hibáztatnátok egymást. Kérdezd meg őt, hogy miért érzi magát így, és hallgass figyelmesen a válaszára. Fontos, hogy ő is érezze, hogy meghallgatod.
2. **Keresd a gyökereket**: Az ő viselkedésének a gyökerei lehetnek a stressz, a munkahelyi problémák vagy más személyes okok. Próbálj rájönni, mi okozza a frusztrációját, és talán együtt kereshettek megoldást.
3. **Párterápia**: Ha a kommunikáció nem segít, és a probléma mélyebb vagy tartós, akkor érdemes lehet párterápiára gondolni. Egy párterapeuta segíthet nektek megérteni a viselkedési mintáitokat és megoldásokat találni a konfliktusokra.
4. **Saját önellátás**: Az sem jó, ha te is lemerülsz az energiavámpír viselkedése miatt. Fontos, hogy gondoskodj magadról, és találj olyan tevékenységeket, amik feltöltik és kikapcsolják a mindennapi stresszt.
5. **Idő és türelem**: A változás időbe telhet. Ha a férjed nem hajlandó vagy nem tudja megváltoztatni a viselkedését, akkor talán időre van szüksége ahhoz, hogy rájöjjön a változás szükségességére.
6. **Külső segítség**: Ha a viselkedése negatív hatással van a kapcsolatotokra és az életedre, fontolóra veheted a kapcsolat megszakítását, de ez a döntés sosem könnyű, és átgondolt lépésnek kell lennie.
Fontos megérteni, hogy te csak saját magadat tudod változtatni, és a férjed viselkedése iránti reakciód is te irányítod. A kommunikáció és a türelem segíthet, de ha a helyzet tartósan rossz, fontos lehet gondolkodni a saját jólétedről és boldogságodról is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!