Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan döntsem el, hogy túlreagálom, vagy sem? Első párkapcsolatom, későn érő típus vagyok, és kicsit gyerekes.

Figyelt kérdés
Alapból sértődékeny vagyok, hamar felkapom a vizet, sokszor érzem magam, hogy igazságtalan a párom, megbant, amire azt mondja, hogy csak az igazat mondja. Viszont a párom nem szereti, hogyha kiteregetem a magánéletünket, és ezért nem is beszélek róla a barátaimnak inkább. És ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy jogos vagy sem.
2023. aug. 2. 14:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Például: Elkezdtem edzeni, most csak itthon tudok, majd jövő hónaptól megyek konditerembe. Ülőmunkát végzek, nem vagyok dagadt, se túlsúlyos, de nem a legjobb az alakom, eléggé el vagyok punnyadva. Próbálom mindegyik videónak a felét megcsinálni, de a vége felé már alig bírom, így van, hogy több gyakorlatot kihagyok, pl 4 ismétlésből csak hármat csinálok. Aztán beszól, hogy így semmi értelme, akkor hagyjam az egészet, mert semmi értelme. Voltunk az anyjáéknál és amikor másodjára ettem kókuszgolyót, akkor rám szólt, hogyha már az edzést nem veszem komolyan, akkor a kaját vegyem. És nem akarok róla rosszat mondani, de neki sokkal rosszabb alakja van, mint nekem, nagyobb hasa is van. És úgy szól be nekem.
2023. aug. 2. 14:18
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én válaszként megettem volna egy harmadik kókuszgolyót is :D
2023. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha csak megsértődsz kommunikáció nélkül, az túlreagálás. Eshet szarul, mindenkinek joga van úgy érezni, ahogy, az se biztos, hogy párod nem hibás és fogalmazhatna szebben is. De ha nem jelzed ezt felé kulturáltan, akkor nem lesz benne változás.


Párom is iszonyat sértődékeny lett az utóbbi időben, mindig talál a mondanivalómban valami kivetnivalót, de ezt nem tudja normálisan jelezni, csak elkezd duzzogni. Ezzel sajnos nem vagyunk előrébb, nem lehet tisztázni, nem jelzi, hogy neki mi a rossz, mit mondjak másképp stb. És már ott tartok, hogy szakítani fogok vele, mert egyszerűen elfáradok a sok sértődésben.

2023. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"Mondd" már meg nekem lécci, hogy mi a francia tart mellette, jó?


Dagadt disznó, aki parancsolgat neked, beszólogat, nem tisztel, nem szeret, csak azért van veled, hogy legyen kit dugni.


Képzeld el, hogy én az első párkapcsolatomban vagyok még mindig évek után is és mégis tudtam mindig, hogy mi az egészséges párkapcsolat/emberi kapcsolat. Jó hátterem volt a szüleim és nagyszüleim által és nagyon sokat olvastam pszichológiát. Nem kifogás, hogy a te gyermekkorodban nem kaptál elég szeretet, mert olvasni lehet, fejlődni, tanulni.


Szakíts kérdező, kezdj el okulni, ha van rá pénzed és kedved pszichológus is segíthet, ha már jobb ember, helyzetismerő vagy és természetesen saját magadat becsülöd, elégedett, boldog vagy egyedülállóként is csakis akkor kezdj el ismerkedni! Mert ha nem teszel önmagádért, nem szereted saját magadat, akkor mindig idióta férfiakat fogsz kifogni, akik még inkább tönkrecsapják az önbizalmad, mentálitásodat. Előbb te légy rendben minden (vagy jó sok téren), mint másnak tedd ki magadat a szenvedésnek, megaláztatásnak...

2023. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Meg kéne tanulnod meghúzni a határaidat. Ilyenkor, mikor beszólogat, nem kell megsértődni, duzzogni, nemszólni. Hanem nyugodt, kedves hangon megkérni, hogy ne szóljon bele a dolgaidba. Ha valami problémája van veled, akkor mondja el világosan, de ne szólogasson be. Láthatja, hogy teszel erőfeszítéseket annak érdekében, hogy sportosabb alakod legyen, de esetleg mutasson példát, járjon elől a sportban és akkor nagyobb hatása lesz annak, amit mond.

Ennyike.

2023. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Ne sértődj meg, hanem kommunikalj, ami zavar, beszéld meg, amit igazságtalannak érzzel állj ki magadért. Elvileg azért vagytok együtt, mert kölcsönösen szeretitek, tisztelitek egymást és együtt tervezitek a jövőt.


Ha pedig nem tudjátok megbeszélni, akkor van lehetőség szakítani, mert a jövőben csak rosszabb lesz!

2023. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

De válaszolók a kérdező csak egy példát hozott fel, ezen kívül több esetben is tiszteletlen vele szemben. Ezen mit lehet megbeszélni? Aki udvariatlan, nem tudja magát anélkül kifejezni, hogy sértegesse a másikat az vagy egy proli szinten mozog, autista (vagy valami más szellemi fogyatékos), nárcisztikus, vagy egyáltalán nem szereti a párját! Az ilyen illetőnek te hiába fogod elmagyarázni, hogy fáj amit mond, álljon már meg a menet, kiállsz magad mellett nem fogja abbahagyni amit csinál, sőt még inkább rátesz több lapáttal.

Nem érthető, hogy miért adna neki esélyt, amikor a rövidebbet húzza úgyis. Úgy pattog a párja, hogy nincs jobb testben, mint a kérdező, nem sportol! Nem érti, nem érdekli, hogy a kérdező le akar adni, azt se, hogy egyszerre nem megy le pl. 10 kg és még az se izgatja, hogy a kérdező nem bír annyit edzeni! Az egészségére, a lelki állapotára egyáltalán nincs tekintettel! Miért is kellene neki adni lehetőségeket? ^^

2023. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

"sokszor érzem magam, hogy igazságtalan a párom, megbant" - Ha úgy érzed, akkor neked ez biztosan nem jó.

"a párom nem szereti, hogyha kiteregetem a magánéletünket" - de ő képes az anyjáéknál mások előtt rádszólni, megszégyeníteni.

"beszól, hogy így semmi értelme" - beszól, beleszól a dolgaidba, nem becsüli az erőfeszítésedet, hátráltat, nem tisztel.

Ha megbánt és nem tisztel, nem kell elfogadnod, sőt vele maradnod sem. Ez így neked csöppet sem jó.

2023. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor most mondom a tuti tornagyakorlatot, amit egészen biztosan meg tudsz csinálni.

1. Keress egy szimpatikus bőröndöt.

2. Pakold bele a szimpatikus bőröndbe a legszükségesebb dolgaidat.

3. Hagyd el a lakást a megpakolt bőrönddel együtt, zárd be magad mögött az ajót, kulcsot dobd a postaládába.

4. Tiltsd le a pasidat mindenféle kommunikációs csatornán. És soha, de soha többé ne állj vele szóba.

2023. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus érzelmi bántalmazó, én elhagynám, nem érdemel meg téged. Nem reagálod túl.
2023. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!