Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Őrült gondolat, képzelgés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őrült gondolat, képzelgés lehet az részemről, hogy a párom nem örül a gyógyulásomnak?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve súlyosan megbetegedtem, idegrendszeri gyulladásom volt, kockázatos volt, hogy mozgássérült, katéteres leszek egy életre, nem lehetett tudni a kilátásokat. De meggyógyultam majdnem 100%-ban, és nem találták meg az okát annak, hogy az történt velem, ami. Ez egyrészt ijesztő, másrészt viszont kizártak egy rahedli krónikus betegséget, ami szóbajöhetett.

A gyógyulásom számomra egy egzisztenciális megújulást is jelent, sokkal jobban értékelem az életem, és sokkal jobban el tudok merülni abban, amim van. Nagyobb vágyam van kimenni az erdőbe és csukott szemmel beleszippantani a levegőbe, nagyobb vágyam van világot látni, gyönyörködni a szépben, és a sportot is sokkal jobban élvezem, amióta megtapasztaltam azt, hogy milyen érzés lenne nem tudni még járni sem. Minden nap eljárok futni, és heti 3x kondizom is.

A párom ezt az egészet nem nézi jó szemmel, és olyanokat mond, hogy mivel elkényeztettek kicsi koromban, nem fogom fel a súlyát annak, ami történt, nem foglalkozom azzal, hogy visszatérhet bármikor a betegség, és azzal másokra utalom magam, hanem én önző módon akarok magamnak mindent az életben, és inkább homokba dugom a fejem. Egyáltalán nem aggodalom sugárzik róla, hanem rosszindulatot sejtek. Olyanokat is mond, hogy nem az én hibám, mert a társadalom azt neveli belém, hogy nőként nekem minden jár, és nem kell tudomást vennem a kockázatokról, azt majd az orvosok meg a mellettem lévő férfi (ő) vállalja helyettem. De hogy én fogjam fel, hogy ez nem helyes. Ahányszor jól érzem magam, ő mindent megtesz, hogy letörjön. Amikor mondom, hogy jól esett az edzés, jól elfáradtam, akkor rögtön olyannal jön, hogy 2 nappal a betegségem kezdete előtt is edzettem, ki tudja, mennyi köze van hozzá, és ő soha többé nem terhelné így magát a helyemben. Meg hasonlók. Durva stílusban közölte azt is, hogy szinte már-már erkölcstelen szinten felelőtlen dolog lenne, ha természetes úton szeretnék saját gyereket.


Jól érzem, hogy egyszerűen nem örül a gyógyulásomnak, és irritálja őt, hogy inkább megerősített ez az egész, és nem letört és megpuhított? Próbáltam megmagyarázni magamnak, hogy csak aggódik, félt, és megviselte őt is a betegségem, de sokszor azt érzem, hogy már ez túlmegy ezen, konkrétan gyűlölködik, csipetnyi nőgyűlölet is előjön, amit előtte amúgy soha nem tapasztaltam.


25/N



2023. márc. 6. 14:08
1 2 3 4 5
 41/47 Appassionato2022 ***** válasza:
100%
Kerdezo, sokan izgulunk itt miattad, kerlek irj, hogy fizikailag jol vagy-e?
2023. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
79%

Kedves válaszolók!

Azt is vegyétek figyelembe, hogy nagyon sokszor előfordul itt a gyk-n olyan is, hogy ha valaki férfiként kiír egy kérdést adott témával kapcsolatban, és ott lehordja a többség a sárga földig, akkor az illető kiírja ugyanazt a kérdést csak átfogalmazva, nőnek kiadva magát, mintha a másik fél nézőpontjából lenne kiírva.

NEM mondom hogy most is ez a helyzet!

De igen sokszor előfordul hogy a kérdező a másik félnek adja ki magát, hátha kedvezőbb válaszokat kap pl. ha nőnek adja ki magát.

Úgyhogy ezt is vegyétek figyelembe amikor nagyon a kérdés utóéletét feszegetitek. Sokszor azért nem kaptok részletes választ, mert nem is történik semmi, minden marad a régiben, mivel ugyanaz az ember írta ki a kérdést, csak más szereplő szemszögéből.

Még egyszer leírom, nem mondom hogy most is ez a helyzet, de én már szkeptikus vagyok az kérdéseket illetően.

2023. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Appassionato2022 ***** válasza:
100%
#42:Igazad van, biztosan gyakran van/lehet olyan, hogy ugyan az a személy, csak két külön szemszögből... De itt szerintem nem erről van szó, mert a nő( ennek a kérdésnek a megfogalmazója) tök normálisnak látszik, a fickó pedig- mindkét kérdése alapján- messze nem százasnak. Ha ugyanaz a dilis személy fogalmazna női szerepből kérdést, akkor azt is pont úgy túl tolná, mint ahogyan a két férfi-kérdés túl van spilázva... Én tényleg izgulok miatta.
2023. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

42, jogos, de ahogy 43asnak, nekem is az a gyanúm, hogy ez most kivételesen nem ez lesz.

Ugyanis ha valaki két szemszögből akarja megvizsgálni a kérdést, akkor igyekszik (vagy legalábbis igyekeznie kéne) semlegesen fogalmazni. Vagy legalábbis a maga igazát hangoztatni.

Pl egy "ez kié?" típusú vitában mindkét fél azt hangoztatja, hogy miért őt illeti meg az adott dolog.

Itt viszont a két kérdés kb ugyanazt írja le, a férfi támad, a nő támadva érzi magát. Egy gondolatkísérletnél az lett volna indokolt, ha a nő azt hangoztatná, hogy a férfi aggódik, ő meg félvállról veszi a dolgot.


Legalábbis nekem ez a benoymásom. Ráadásul a férfi kérdező nagyon beleszállt a vitákba, a női meg hozzászólt, de nem kezdett el reagálgatni mindenre, szóval láthatóan nem érvelni jött.

2023. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

#44:

Persze nőiesebb a stílus az igaz, nem is akarom én sem kétségbe vonni hogy nő írta ki a kérdést (vagy nagyon dörzsölt férfi).

Csak én már nem nagyon hiszek el semmit ami ezen az oldalon történik. Tudom én vagyok bizalmatlan.

Kedvenceim azok a kérdések ahol szakítanak ilyen, vagy hasonló sztori miatt egy hétre, aztán újra összejönnek mert mindkettő kapcsolatfüggő és nehezen találnának maguknak másik párt. És aztán egy idő múlva megint kiír valamelyik egy újabb kérdést mert megint valamin összebalhéznak.

Persze nem akarom bántani a kérdezőt én is mellette állok, csak láttam már itt egy két érdekes dolgot.

2023. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Appassionato2022 ***** válasza:
100%
Kérdező, mi van veled?
2023. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Nem tudom kérdező, jársz-e még erre, de az új kapcsolatodat is meg akarja fúrni: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..
2023. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!