Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem nem volt egyáltalán túlzás amit csináltam?

Figyelt kérdés

Mivel közel élünk a Balatonhoz, és jövőhéten nem lesz ilyen szép idő, ezért úgy döntöttünk a barátnőmmel, hogy lemegyünk picit a partra sétálni, meg megiszunk egy kávét a parton amit előtte kikérünk valahol.


Amikor odaértünk a kávézóhoz már ideges lettem, mert nyitnám ki az ajtót, és arra leszek figyelmes, hogy valaki telibe az ajtóban áll, előadva a sztoriját, hogy miért adjak neki pénzt, meg miért adjam oda a telefonom, jó arrébb álltam, mert ilyen ember környékén nem hagyom ott az autómat, megvan a kávé, kerestünk egy elhagyatott és kihalt partszakasz, lesétáltunk, és tényleg rajtunk kívül senki nem volt ott, tök jó volt, míg nem mintha teleportált volna vagy nem tudom, odalépett hozzánk egy másik kéregető, elkezdte a szokásos sztorit, közbe vágtam, hogy nem érdekel, kérlek menj el.


De folytatta, hogy de csak ennyi pénzt, meg csak egy hívásra a telefonom, mondom figyelj, oké, megpróbáltad, de nem nem adom se a telefonom, se a pénzt, menj el innen.


De még itt sem hagyta abba, na és itt pattant el nálam valami, egyszerűen idegesnek éreztem magam, hogy egy kihalt, emberektől távoli part szakaszon nem tudunk nyugodtan relaxálni, mert szintén betalál egy idegesítő kéregető, felálltam és elkezdtem ordibálni vele, hogy nem hiszem el mi a f*szért nem lehet eltűnni a büdös p*csába ha egyszer megkértem rá, mi a fszért nem lehet nyugodtan elmenni, miért nekem kell kellemetlenül érezni magamat, miért nem ért az első szóból.


Meg még mondtam dolgokat neki, de nem emlékszem mit, a lényeg a lényeg, hogy én felálltam, megfogtam a barátnőm kezét és elmentünk onnan, és tényleg idegesített az egész.


Nem lenéző vagyok a rászorulókkal szemben, tényleg, megpróbálta, egy próbát megért, de ha valaki nemet mond, akkor szerintem értenie kellett volna a szóból.


És voltaképpen ezen vesztem össze a barátnőmmel is, hogy miért nem tudtunk adni neki egy 1-2 ezer forintot, akkor békén hagyott volna, lehet szüksége is lett volna rá, erre fel most tiszta ideg vagyok, és kvázi saját magamnak rontottam el a napomat ezzel, illetve kettőnknek, illetve szerinte túl durva és kemény voltam amikor kiakadtam, és picit átestem a ló túloldalára.


És ettől csak még idegesebb lettem, csak ennek már nem adtam hangot, mert az van, hogy gyakorlatilag valaki pénzt kért, én nem akartam adni, és még én jártam rosszul az egész dologból, pedig én csak egy nyugis vasárnapi délutánt akartam magamnak.


2023. jan. 15. 17:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értem, akkor a barátnődnek nem azzal volt baja, hogy nem adtál pénzt, hanem, hogy elrontottad a saját és az ő délutánját is.


Igen, ez egy baromi idegesítő helyzet, én is utálok a kéregetőket, de igyekszem azt tudatosítani magamban, hogy két ember egy-egy hozzám intézett 3 perces beszélgetésén, főleg, ha többet nem látom, egyáltalán nem érdemes felhúzni magamat.


Ilyen formán lehet dühöngeni, a dugókon, a koszon, a politikusokon, az eléd bevágó autókon, a parkoló automatán a kátyúkon és csak a saját életed lesz egy panaszáradat. Fölösleges ilyesmit csinálni.

2023. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen igazad volt! Én Budapesten lakom belvárosi részen, nagyon forgalmas helyen. A legközelebbi élelmiszerbolt, ahova járok, 7perc sétára van tőlem. Az alatt minimum 6-8 ember próbál lejmolni(sose adok nekik.) Fel se húzom magam, de meg se állok nekik. Azon az útvonalon nagyon ritkán 2x, de inkabb minimum 4x megyek el. Na, azt a 6-8 embert most szorozzuk be 4-gyel. Ha mindig csak egy százast adnék,(amivel kb.kiröhögnének, ha meg nem verne, mert ne alázzam már meg), az többezer forint/nap. Ha semmit nem adok, csak meghallgatom a hülyeséget, amit már kívülről fújok, naponta fél órámat veszik el. Basszus, mit tehetek én arról, hogy ott lakom? Én csak nyugodtan szeretnék eljutni a boltig, vagy a villamosig, hogy dolgozni, vagy bárhová menjek! Se pénzzel, se az időmmel nem tartozom senkinek!

A barátnőd is megtanulja majd. Valószínűleg nem laktok forgalmas helyen, így empatikusabb, de hidd el, egy idő után, rohadtul be lehet sokallni. Nem a normális emberek tehetnek róla, hogy ők lusták dolgozni. Ráadásul nálunk abból legalább 4-5 ugyanaz. Már azon gondolkodtam, adok nekik magamról egy képet, hogy nagy ívben kerüljenek el, mert nem igaz, hogy nem lehet megtanulni, ha évek óta napi többször ráveted magad valakire és sose adott, akkor ma se fog.

2023. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!