Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi számít jó kompromisszumnak?
Figyelt kérdés
Egy kapcsolatban általában, de legalábbis a kérdés kedvéért mindkét félnek vannak a másik számára nehezen tolerálható dolgai.
1. Ha mindkét fél teljesen elfogadja a másik rossz szokásait, dolgait, és mindketten ugyanúgy folytatják azokat, ahogyan eddig is tették.
2. Ha mindkét fél saját rossz szokásában próbálnak találni egy arany középutat, ami végülis egyik félnek se jó, de lehetne rosszabb is.
Anyámmal beszélgettünk erről a múltkor, ő az első verziót tartja jó megoldásnak, én a másodikat. Kíváncsi vagyok, hogy mások hogy gondolják.
2022. aug. 18. 19:15
A kérdező szavazást indított:
Első
Második
23 szavazat
1/14 anonim válasza:
Nem árt tisztázni, hogy mi a rossz szokás.
2/14 anonim válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy miről van szó! Az simán elnézhető, hogy valaki néha elfelejti lekapcsolni a villanyt, de az nem, ha valaki úgy vezeti le a munkahelyi feszültséget, hogy otthon tombol.
3/14 anonim válasza:
A kompromisszum mindig a "közös nevezőről" szól. Ha egyik nap balra akarok menni, ő enged. Ha másik nap jobbra akar menni, én engedek. Ha van egy olyan szituáció, ami mindkettőnk számára kellemetlen, akkor olyan megoldást találunk, ami elviselhetőbbé teszi.
4/14 anonim válasza:
Ismerek olyat aki szerint a sport rossz szokás, mert meg lehet benne sérülni, a másik szerint meg ő már nem függő mert csak napi 4 cigit szív, tehát nem árt tisztázni a dolgokat, van akinek rendbe van az ha minden nap sörözik valaki, mást az is zavar ha havi 1x elmegy a haverokkal.
5/14 A kérdező kommentje:
Mindenki találjon ki magának két nem szélsőséges rossz szokást, ha így könnyebb válaszolni.
2022. aug. 18. 19:44
6/14 anonim válasza:
A jó kompromisszum olyan, hogy mindkét fél enged egy kicsit és mindkét fél kap is egy kicsit. A gond az, hogy ez a legtöbb embernek nem megy. Mindenki csak nyerni akar minden helyzetből és áldozatot nehezebben hoznak. Ha meg az egyik fél nyitott erre és nekiállna megbeszélni, a másik jellemzően hatalmi harcnak veszi.
7/14 harebell válasza:
Mindenkinek van olyan dolog, szokás, amit tud tolerálni a másikban, és van, amit nem. Magában pedig mindenkinek van olyan dolog, amin tud változtatni a másik kedvéért és van olyan, amiben nem. Olyan társat kell találni, aki alapvetően hajlik a kompromisszumra és akivel kölcsönösen el tudjuk fogadni a másikban azt, amin nem tud/akar változtatni.
8/14 anonim válasza:
És amikor már a hobbidat is feladtad, akkor közlik veled, hogy kaptál több esélyt, de semmit nem változtál.
9/14 anonim válasza:
Elvben a második opció jobban hangzik, viszont gyakorlatilag szerintem az első működik inkább. Senki nem tud kibújni a saját bőréből, csak ugye nem mindegy az sem, mit nevezünk rossz szokásnak. Teljesen más, hogy én elfogadom, hogy a Béla dohányzik, ő meg hogy nem szeretek vasalni, mint hogy ő qrvázik én meg cigánykodva megtépem őket...Miközben sörözök naponta... 😁😁😁
10/14 anonim válasza:
Miért hiszi azt mindenki, hogy ő az aki megtudja változtatni a másikat, aztán ha nem változik meg akkor nem érti?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!