Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetne ezt megoldani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ezt megoldani h. még boldogan házasodjunk?

Figyelt kérdés

Egyszer majd szeretnénk összeházasodni a páromma, de én még egy szimpla eljegyzéssel is megelégednék.Egyenlőre még nincs rá pénzünk, most költöztünk albrletbe, h. megtudjuk milyen szülők nélkül együtt élni.Na meg még csak másfél éve vagyunk együtt(bár elejétől fogva együtt élünk).De köztudott h. a szerelem idővel elmúlik vagy legalább is már nem olyan tüzes az érzés mint az elején.De én azt szeretném ha még a szerelem alatt házasodnánk és nem úgy h. igaz szeretjük egymást de már nem olyan az érzés.Szóval tudjuk h. ő kell,de már nem repkednek rózsaszín felhők előttem stb.Tudom ez így furin hangzik, de nem akarok csak úgy férhez menni h. már nem érzem át a fontosságát, h. jó-jó elvagyunk, így is szeretjük egymást akkor meg minek, hanem még úgy h. tényleg különleges érzésnek érezzem.Igaz gyereket is szeretnénk 30 előtt(bár az mindegy h. esküvő előtt vagy után,de azért eljegyzés lehetne előtte)

Bocs ha nem túl érthető,de jobban nem tudom elmagyarázni.

26/l


2010. szept. 23. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Épp ezen gondolkozom én is. Három éve élek a párommal, tudom már minden kis rigolyáját.

De őszintén szólva ha egyszer odajutunk, szerintem bőven elég lesz a gondolat, hogy most akkor egy életre komolyan elkötelezzük magunkat egymás mellett, hogy ússzak a boldogságban és fülig szerelmes legyek :)

2010. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De miért félsz, ha elmúlik a szerelem. Szerinted az ember a kapcsolatában csak egyszer szerethet bele a másikba? Elég egy mozdulat vagy a nap csillogása a másikon, esetleg egy arcmimika stb. Nem értem hogy nőhetnek fel úgy emberek, hogy semmit nem tudnak a párkapcsoaltokról és az érzésekről. És ez nagyon sok embert érint.
2010. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ma 08:40: 3 éve vagytok együtt és tlejesen kiismerted. Kettő dolgot jelent: 1, semmi pánik, mert még megújulhattok vagy 2, pánik vna, mert már most unalmasok vagytok.
2010. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

08:52

miért, csak akkor izgalmas az együttélés, amíg még nem ismerem meg a másikat? Szerintem annak is megvan a szépsége, ha tudom, hogy mit fog akarni este, hogy szereti az ételt, amit főztem, stb. Ez nem zárja ki azt, hogy szeressem és boldog legyek mellette - és hogy legyenek még izgalmak, pl. egy közös magashegyi vagy kenutúra, házépítés, babaprojekt, stb.

2010. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pont akkor érdemes házasodni, amikor a rózsaszín felhők már tovaszálltak. Ez nem azt jelenti, hogy unalmassá váltok egymás számára, hanem azt, hogy teljes valójában szeretitek egymást. Elfogadjátok a másikat olyannak, amilyen és nem kell megjátszanotok magatokat egymás előtt. És korántsem azt jelenti, hogy megszokásból vagytok együtt.

A párommal 7 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve házasok vagyunk. Még mindig nem érzem, hogy unalmas vagy megszokott lenne, még ha a hétköznapokon semmi extra nem történik is velünk. Persze nem olyan lángoló a szerelem, mint az első néhány hónapban, de SZERELEM, és nem csak szeretet.

Amikor az esküvőnk volt, teljesen természetesnek éreztem, hogy az Ő felesége leszek, mégsem bírtam ki sírás nélkül, amikor a polgári szertartáson fogadalmat tettünk egymásnak. A házasság egy olyan szövetség, amit azok sosem fognak megérteni, akik szerint csak egy papír.

Szóval ha valóban a párod az igazi, akkor mindegy mennyi idő után fogtok összeházasodni, azt fogod érezni, hogy különleges :-)

Sok boldogságot!

2010. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy azt hiszed, ha a szerelem elmúlik, akkor a nagy semmi marad. Ebben tévedsz. Utána jó esetben egy még annál is erősebb kötődés jön létre.

Én még olvastam gyerekkoromban olyan nyálas könyveket, mint a Kis herceg, ezért tudom, hogy "az igazi szeretet nem az, amikor két ember egymás szemébe néz, hanem amikor együtt néznek ugyanabba az irányba". Éppen ez következik a szerelem után, egy összeillő pár esetében.

(mondjuk ez az idézet éppen nem a kis hercegből való, hanem csak az írójától, de azért olvastam azt is)

2010. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De mért hiszed, hogy a tűz és a lángoló szerelem hamar elmúlik? mi 4,5 évig jártunk, 1,5 évig éltünk együtt mielőtt összeházasodtunk volna. És most az esküvő után is lángoló szerelemmel szeretjük egymást.

mind a mai napig, ha belenézek a szemébe, akkor pillangók vannak a gyomromban.

amúgy tényleg mindenki azt ajánlja, hogy ne a nagy lángolás idején házasodjon az ember, mert akkor képtelen reálisan szemlélni a párját, és nem veszi figyelembe az olyan hibáit, ami később a sirba viszi az embert. egyszerűen a rózsaszín köd nem hoz jó döntéseket.

Egy kapcsolatnak természetes szakaszai vannak, és ha elmúlik nagy lángolás, akkor marad a még erősebb szeretet (jó esetben), pl. a gyerekvállalás szakasza sem a lángoló szerelemről szól már. Ettől szoktak hozzád hasonlóan pánikolni az emberek, és megcsalni a másikat, pedig hát egy természetes dologról van szó. A mai média idióta és nem a normális, természetes folyamatokat mutatja be, hanem valami mesterséges, rövidéletű, pörgő kapcsolat-töredékeket, és azokat kívánja konzerválni.

Gondolkozz el ezeken, ha boldog kapcsolatot akarsz, és hosszú távon.

2010. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi a kezdetektől fogva együtt élünk és eléggé ismerem a párom hibáit, azt nem tudom 10 év múlva milyen hibát fog elkövetni,de az eddigiek alaján én nem tervezek más társat.Persze sose tudni mit hoz az élet,de elvileg a párom se szeretne lecserélni.
2010. szept. 23. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kétségek gyötörnek már most, akkor nem érdemes belevágni a házasságba. Főleg nem a gyerekvállalásba. Valóban, idővel változnak az érzések a kapcsolatban. De ettől nem szabad megijedni. Meg kell beszélni a pároddal, hogy mit érzel, milyen félelmeid vannak. És közösen kell dolgozni azon, hogy életben tartsátok a szerelmet.
2010. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!