Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért múlik el a szerelem? És...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért múlik el a szerelem? És ha elmúlik, mi lesz a párral? Ha szeretik egymást, érdemes együtt maradniuk? Szerelem és szenvedély nélkül?

Figyelt kérdés
Minden szerelem elmúlik egyszer? Több év után mi tart együtt két embert? Ti hisztek még a holtomiglan - holtodiglanban?
2010. szept. 21. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ez a baj a mai fiatalokkal, ezért nem találnak tartósan párt

mert azt hiszik (média), csak az a szerelem, amikor rózsaszín felhőket kergetnek és forró párnacsatákat vívnak egymással

hát nem! a legtermészetesebb, hogy a szenvedély előbb-utóbb alábbhagy, vagy elmúlik. az emberben helyreáll az értékrend (pl. ha valami halaszthatatlan dolgod van, azt végzed el előbb, nem a párodhoz rohansz)

és ez így természetes, attól még szeretheti egymást 2 ember

2010. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

5 éve vagyunk szerelmesek egymásba a párommal. Minden igényét kielégítjük a másiknak. Nem tudom mitől múlna el ez az érzés.. pláne a szenvedély.

21/L (ő 29)

2010. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

holtomiglan-holtodiglanról volt szó, nem 5 évről...


a maunikasóban szokott tapsvihar kitörni, mikor meghallják, h 2 ember "már" 5 éve együtt van

2010. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én úgy vagyok vele, hogy hinni akarom! és úgy intézem az életemet és a házasságomat, hogy az szerelemben, szeretetben zajlódjon. És ezen az elhatározásomon nem változtathat semmi :) és ha most azzal jöttök, hogy ez nem döntés kérdése: de igen. Az egy döntés, hogy az érzéseket nem hagyjuk kihűlni, odafigyelünk a másikra, a hűség is döntés kérdése :)
2010. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ezt a párod is így gondolja? Meg tudtátok ezt beszélni? Mert ha csak az egyik részről vannak érzelmek töltve a kapcsolatba, az sem harmonikus...
2010. szept. 21. 15:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a szerelem előbb utóbb elmúlik, ez kémia. a vegyületek lebomlanak, amik az érzést kiváltották. a szerelem maga 1 kapcsolatnak CSAK a bevezetése, nem a kiteljesedése. akkor működik jól egy kapcsolat, ha a szerelem elmúlásával is ragaszkodnak, kötődnek a másikhoz, és együtt akarnak élni, közösen oldják meg a problémáikat. ez a kapcsolat második lépése, a nyugodt, kiegyensúlyozott rész. és igen, azért is van egyre több válás, mert sok naiv idióta az örök szerelmet keresi (30, 40 50 éves fejjel), amit soha nem fognak megtalálni, és inkább kilépnek egy amúgy jól működő kapcsolatból, otthagyva a gyerekeket és akár 10-15 évnyi házasságot. dehát, ilyenek az emberek =)
2010. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét. Én 7 éve vagyok együtt a párommal. Úgy gondolom, hogy még most is szerelmes vagyok belé, de ez már egy sokkal-sokkal mélyebb érzés, mint az első pár hónapban volt. Akkor tényleg a rózsaszín felhők vannak. Aztán azok oszlani kezdenek, meglátod a valódi énjét a másiknak, ahogyan ő is máglátja a tiédet. Ha ezek az ének is passzolnak, és mindkét fél kellően kompromisszumkész, képes a másikhoz való alkalmazkodásra a saját egyéniségének feladása nélkül, akkor tarthat örökké.

Tudom, nem ez a kérdés, de a házasság ennek a szövetségnek a megpecsételése. Az sem csak egy papír, ahogy egyesek gondolják. Sokkal több annál és nagyon remek dolog, ha kellően átgondoltan lép házasságra két ember. Azt tényleg nem szabad a pillanat hevében.

Szóval szerintem létezik örök szerelem, persze másfajta, mint a kezdetekben. Ha ezt elfogadja valaki, hogy nem fog mindig 100 %-on égni, akkor minden teljesen rendben lesz.

Mi tart össze? Hasonlóak a céljaink, az értékrendünk, szeretjük és megbecsüljük egymást, bízunk egymásban, és még egy csomó minden. Nem szabad mindent feladni 1-2 nehézség felbukkanásakor. Mérlegelni kell.

2010. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

van egy mondás

nem az az igaz szerelem, amikor két ember egymás szemébe néz, hanem amikor mindketten egy irányba néznek


a közös CÉL az, ami két embert összetart

ezek a célok részesei lehetnek minden napjainknak, vagy 20 évre előre nézve akár

együtt harcolni mindig valamiért

ez tart össze

és intelligencián/empátián/megértésen/odafigyelésen múlik, hogy a szerelem/szenvedély megmaradjon mindez mellett

amely tulajdonságokkal mindkét félnek rendelkeznie kell

ennyi

2010. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

15:00 vagyok

igen, a párom is igy gondolja. nem tudom... én nem tudnék olyan pasival élni, és szeretni, aki nem azonos nézeteket vall velem... ilyen fontos kérdésekben legalábbis.

2010. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

A kérdés alapötletét amúgy a Családi kapcsolatos kérdések között kiírt "Milyen a megszokákosból való együttlét" (vagy valami ilyesmi) kérdés adta.

Nem feltétlenül ez a legjobb topik, ahol ezt a kérdést fel lehet tenni, mivel itt van a legtöbb fiatal (rövid kapcsolatokkal), és úgyis átrakták volna ide a kérdést, de tényleg köszönöm mindenkinek a tapasztalatait és hozzászólásait!

2010. szept. 21. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!