Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Újrakezdés vagy szünet, netán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés vagy szünet, netán csendes beletörődés?

Figyelt kérdés
48 éves nő vagyok. Van két kamasz lányom, (15 és 17 évesek). Párommal most leszünk 19 éve együtt. Rövid együttélés után jöttek a lányok, és a gyerekneveléssel együtt járó napi gondok, mókuskerék. Most van egy elég durva elhidegülési periódusunk, nincs mondanivalónk egymásnak, olyan mintha csak társbérletben élnénk, napokig egymáshoz se szólunk (régebben se volt sok közös témánk, de most szerintem mindkettőnk hibájából ez fokozódott). Szerintetek jó megoldás lenne-e ha külön költöznénk egy időre (van lehetőség rá), és ha igen, hogy lehet ezt úgy elmondani a másiknak, hogy ő abban ne a támadást, sértést vegye, hanem azt, hogy így elgondolkozhatunk arról, hogy mennyire hiányzik a másik ember. Kvázi ilyen "szünet" szerű dolog, ahol mérlegelhet mindenki hogy mi a fontos neki. Nincs senkim, volt egy plátói fellángolásom, de abból nem lett semmi, és elgondolkodtam azon, hogy ha mégis lett volna, nem akartam volna a szemébe hazudni, így ha én már kifele kacsintgatok, akkor nem lenne-e jobb meghúzni itt egy vonalat. Amíg külön lennénk, addig én is átgondolnám, hogy mennyire hiányzik a párom, bírom-e az egyedüllétet. Bírom-e anyagilag? Ő szintúgy, ugyanezeken. Ő amúgy anyagilag bírná egyedül, jól keres. Az érzelmeink vannak totál kihűlve. Szeretnék még szeretve lenni. Akár általa, akár más által. Akár csak a gyerekeim által, de akkor ne kelljen már megalkudnom azzal, hogy a kapcsolatban mindig neki van igaza (mert így van, de ezt nem részletezném jobban)

2022. jún. 15. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"ne kelljen már megalkudnom ... "

Nem kell. Miért alkuszol meg?

2022. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben nem hiszek. Nem hinném, hogy a gondolkodáshoz külön kell lakni. Döntsd el mit szeretnél: helyrehozni a házasságod vagy tiszta lappal kezdeni egy más fajta életben.


Tudod-e mire vágysz/mit akarsz? Egészen konkrétan. Mit kéne neki tenni, mit hiányolsz? Mit csinálhatna másképp? Neked mit kéne másképp?


Beszélgessetek. Ki mire vágyik, mit akar. Mi az ehhez vezető út. Ezt osszátok meg egymással. Nagy és kis dolgokat is. És nézzétek meg, hogy tudjátok-e teljesíteni.


Ezek fontos dolgok. Ha valaki nem nyitott a kommunikációra a fene megette. Ez általában igaz. Ugyanakkor az emberek sokszor a saját vágyaikat és önmagukat sem ismerik igazán. Klisé de igaz.


Azt mondod szeretve lenni. Jó, de ez mit takar konkrétan? Hosszú beszélgetések, szex, mozi, randik?

Fogalmazd meg magadnak, mire van szükséged és aztán neki is.

Persze csak akkor ha nyitott rá és Te is így akarod.

2022. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nyitott a kommunikációra, hogy úgy mondjam az a "székely" típus, aki 19 éve már mondta, hogy szeret, és majd szól, ha változik. De igazából nyilván változnak a dolgok, a viselkedés, a beleszürkülés. Sokat dolgozik, szereti a pénzt számolgatni. Úgy érzem, hogy a kapcsolatunk egy érdekszövetségben kimerül, általa jobban élek, én pedig segítek neki pl. adminisztratív dolgokban, mert a számítógéphez nem ért. Amúgy esténként ha van is diskurzus akkor az ebben kimerül.


Szex azt hiszem ennyi idő után nem is tud igazán jó lenni, nem tudom már mivel is lehetne feldobni ezt annyira, hogy egy kicsit is érdekeljen :D Bezzeg az a bizonyos plátói fellángolás megmozgatta a fantáziám, tehát működik még minden, csak vele nem igazán. Egyszerűen úgy érzem, a sok sértés, bántás ill. közönyösség kiölte belőlem az iránta nagyon sokáig érzett első időkben rajongást, majd tiszteletet, megbecsülést. Lehetetlen vele pl. vitatkozni, más állásponton lenni, általában ráhagyni lehet a dolgokat, nem tudja elismerni hogy a másiknak is lehet igaza.

Az érdeklődési körünk teljesen eltér.


Sokan kérdezhetitek hogy akkor erre miért most jövök rá, de mikor már az embernek kisgyerekei vannak, akkor nem a saját boldogsága a legelső, hanem az hogy a gyerekekkel viszonylag minden rendben legyen. Ezt úgy láttam,hogy inkább ebben a félig-meddig de nagyjából funkcionáló családban biztosított, mint ha egyedül neveltem volna fel őket. Akkor még a külön költözés lehetősége sem volt meg.


Azt gondolom, hogy ha most külön költöznénk, akkor én is rájöhetnék, hogy ezt én végig tudom-e csinálni egyedül is a továbbiakban, vagy annyira társfüggő vagyok, hogy inkább vele, mint egyedül. Ill. arra is hogy most tényleg nem szeretem, vagy csak a plátói szerelem lecsengése utáni kiüresedés, és kvázi "utálat" vett rajtam erőt. Mert szegényre ránézek, és az összes eddigi sérelem ott van az agyamban. Hozzá se tudok momentán érni, rá se tudok nézni.

2022. jún. 15. 16:15
 4/8 A kérdező kommentje:
illetve neki is ott lenne a lehetőség, hogy mérlegre tegye: a pénz és a munka a fontosabb, vagy valami szeretet-félét ki tud mutatni a családja iránt is? Mert sokszor az orrunk alá volt dörgölve, hogy mi mennyire kihasználjuk őt anyagilag. Vagy esetleg lehet hogy rájönne hogy elvan egyedül is, és kereshetne egy másik nőt, akit tud szerelemmel szeretni, akivel közös az érdeklődése, passzol az ízléséhez.
2022. jún. 15. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell külön költözni ehhez. Amíg munkában vagy, vagy otthon és ő dolgozik, gondold át milyen lenne, ha már nem menne haza. Jó? Rossz?

Ha úgy döntesz nem folytatnád, akkor nincs több kérdés.

Ha vele menthetőnek tartod a kapcsolatot, akkor van egy csomó dolog, amivel feldobhatjátok. Legyetek fiatalok, menjetek randizni. Vannak kapcsolati beszélgetős kártyák, mindjárt linkelek. Van komolyabb, van társasjáték jellegű.

A szexualitást is lehet többféleképpen. Kama sutra kaparós poszter. Hancúrpárbaj társasjáték.

Ha a férjed semmire nem vevő, akkor marad az első opció.

2022. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2022. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom a helyzet és kérdező, borzalmasan hangzik ez az egész. Most már nyilván nem lehet visszacsinálni, nem kellett volna ebbe a kapcsolatba belemenned és gyerekeket vállalni vele.

Mindegy mostmár, szerintem ennek a kapcsolatnak tegyetek pontot a végére és kezdhetnek tiszta lappal, mindketten külön.

A szexualitás már nincs meg, sem a tisztelet, a közös témákról nem is beszélve, egyszerűen éltek egymás mellett. Meg nem vagy öreg, hogy ezzel be kelljen erned, meg simán kezdhetsz új életet. Szerintem ezt a kapcsolatot már nem érdemes toldozni-foldozni, ennyi idő és ennyi probléma után már pláne nem.

2022. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5+6-os: aranyos vagy, köszi. A szex szerintem valami bensőséges szeretetből kell hogy fakadjon, most ez az ami hiányzik. Úgyhogy az élvezetek minél változatosabb hajszolása nem nagyon tud segíteni. Biztos, hogy ebben mindketten hibásak vagyunk a párommal. Talán a külön költözés segít értékelni/meglátni azt, amit így természetesnek veszünk. Amolyan újratervezés. Persze lehet, hogy számomra ez egy igen nagy pofára eséssel fog végződni, de most egyre inkább hajlok arra, hogy ez valamiféle lelki megnyugvással járna nekem.


7: köszönöm, tegnap délután biztos forrásból megtudtam, hogy ő is ilyesmin töri (v. pár hete biztos hogy törte) a fejét, ill. te is ebben erősítesz meg, hogy meg kéne próbálni külön. A szakítás egy erős kifejezés, tehát szelíden "tennék pontot" ennek az ügynek a végére, kissé nyitva hagyva a végét. Azért az együtt töltött időnek nem tud hátat fordítani az ember, talán lehet ezt szépen is. Bár ha én hozom ezt elő, akkor abból részéről tuti sértődés lesz, hiába gondolkodott ő is ezen (ill. amellett, hogy tudom mástól, hogy gondolkodott rajta, nekünk is mondta már, hogy elköltözik a f.szba - egy pár konflikt alkalmával volt már ilyen mondása)

2022. jún. 16. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!