Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Parotokkal közös ingatlanvásárlást hogy oldottátok meg? Mire érdemes ügyelni?
Mi is így
És ügyvédi szerződéssel rögzítve a tulajdoni hanyadokat
Mindig legyen B terv.
Feltételezd, hogy a párod legalább annyira okos, mint te (ha nem, akkor csak jól jársz, ha igen akkor felkészülten várhatod minden lépését)
Legyen hová menni, ha eljő a szakítás ideje, ne kelljen kényszerből egy helyen maradnotok, vagy valami lepukkant "Hős utca jellegű" gangos bérházba költözni.
Mi is meg tervezzük.
Nálunk nincs ekkora difi mondjuk a keresetünk közti különbségben, de az o szülei tudnak kicsit még beletenni a lakásba, én nem..
Párom ugyanúgy 50-50% arányt szeretne, kérdeztem én is hogy akkor is ha én pár millióval kevesebbet tudok vele adni mert az én szüleim nem tudnak segíteni sajnos.
- kassza: itt egy is-is megoldás lesz: x része közös, és x része saját hányada a fizetésünknek. Ami így rendben is van, mert mi pl tervezünk gyereket/családot, ott én így gondolom nem fér már bele a különcködés egy család esetén: ha keveset is kapok abból is beleteszel x hányadot, de nyilván GYES/GYED alatt ő fog tudni többet beletenni, amíg én a gyerek miatt kiesek a munkákból. Ez ilyen.
Mi kiszámoltuk, ki mennyit tesz bele a lakás vételárába (önerő + a hitel fele, mert felesben fizetjük a törlesztőt), és ennek arányában papíroztuk le.
#9 Nem érdemes utólag variálni a tulajdoni arányokkal, mert egy valag illetéket le fog rólatok gombolni a NAV (kivétel, ha már házastársként teszitek).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!