Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párom énközpontú, attól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom énközpontú, attól még lehet jó a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy készséges ember vagyok. Szívesen meghallgatom a barátaim problémáját, segítek ha tudok. Természetesen a párom problémáját is tudomásul veszem, még azt is, ha fáj a feje. Mindig megoldjuk együtt a problémákat.


Nekem most elég komoly problémáim vannak (családi). Kérdezte mi bajom. Elmondtam. Mondott rá néhány szót, és elkezdte mesélni a napját tovább. Ha megint szóba hoztam, akkor van, hogy csak hallgat, és mesél tovább.


Nekem eléggé rosszul esik, hogy én hiába vagyok nagylelkű, hiába segítek (szívesen teszem), még van, hogy meg sem hallgat.


Lehetséges, hogy ez azért van, mert nem szereti kimutatni a érzéseit ?


Még nem beszéltem neki erről, de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá ?!


Van ennek jövője így vajon?


Ezen a dolgon kívül nagyon jól megvagyunk.

17 L


2010. szept. 2. 20:22
 1/10 Kriszti83 ***** válasza:
Szia. Nem bíztos, hogy a párod énközpontú.A legtöbb férfi nehezen mutatja ki az érzéseit, nem "alkalmasak" lelkizésre, hosszú beszélgetésekre. Ha szeretitek egymást, próbáld vele megbeszélni, hogy neked fontos az ő figyelme, tanácsa.Az idő és élet pedig eldönti,van-e közös jövőtök, én drukkolok nektek!
2010. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem vágyom én lelkizésre, meg meghitt beszélgetésre, de azért meghallgathatna, és esetleg adhatna tanácsot, vagy elmondhatná mit gondol.


Elvégre azért mondom el neki, mert bízom a támogatásában..


Köszönöm a válaszod.

2010. szept. 2. 20:33
 3/10 anonim válasza:
100%
Beszélj vele. Ha negatív reakciót kapsz, akkor nem sok jövője van a dolognak, hisz az embernek társra van szüksége, a társ pedig nem azt jelenti, hogy egyik támogat, a másik csak meghallgat és a saját dolgát fújja. Ha pozitív, és azt mondja, igyekezni fog, akkor még mindig 50-50%, de már reménykedhetsz. Szerencsére nekem nincs ilyen problémám, kölcsönösen meghallgatjuk egymást, támogatjuk mindenben, ez így van rendjén. Nem lennék olyannal, aki nem támogat. 22/l
2010. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Nem kell neked meghitt beszélgetés? Hát akkor megérdemled az egocentrikus féreg pasidat. A TÁRS azért TÁRSA egy embernek, mert tud vele mélyen beszélni az érzéseiről, és megértik egymást, lelkileg ki tudnak tárulkozni egymásnak.


Ha ez nincs meg, akkor mi van meg? Miből áll egy bensőséges párkapcsolat, ha a meghittség hiányzik belőle? A meghittség és megértés nélkül egy kapcsolat semmivel nem több mint puszta unaloműzés, egoista önkielégítés, amihez maximum használjátok egymást.

2010. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Te osztasz amiért nem kell lelkizés, mégis te írsz lenéző módon.

Mindegy.


Nem az kell nekem, hogy minden napunk abból teljen, hogy egymás érzelmeit vesézzük ki, mindezt gyertyafény mellett..


Írtam is, hogy elég lenne, ha a véleményét elmondaná.

2010. szept. 4. 15:52
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Az, hogy fontosnak tartom két egymást szerető ember között a megértő, meghitt beszélgetést, annak semmi köze ahhoz, hogy én neked itt elmondom a véleményemet a pasid hozzáállásáról. Nem értem, hol itt az ellentmondás?


Amúgy egy szóval se "lelkizésről" meg "érzelmek boncolgatásáról" beszéltem. Ezek szerint nem nagyon tudod, mi az a meghittség. Az nem lelkizés meg nyáladzás romantikus gyertyafénynél. Az egyszerűen egy lelki intimitás, egy összetartozás érzése és a másik megértése, ami szavak nélkül meg körítés nélkül vagy van, vagy nincs egy kapcsolatban. Amikor ez nincs meg egy kapcsolatban, akkor jönnek ezek a problémák, ami neked van, hogy egy fontos érzelmi problémád van, amit a másik magasról leszar.

2010. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor két dolog szokott lenni: a pasinak vagy adottságilag alacsony az érzelmi intelligenciája, vagyis nem tudja átérezni, hogy téged valami foglalkoztat, ezért leszarja, és mondja tovább a magáét, vagy csak szimplán te nem érdekled annyira, hogy a problémáddal foglalkozzon, és ezért szarik rá. Egyik se nagyon változik meg.
2010. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az nem érzelmi kimutatás-probléma ha nem hallgat meg. egyszerűen érzéketlen,és/vagy nem szeret téged. ha te nem ilyen vagy,semmi értelme vele maradnod. vagy kipróbálhatod h ha ő kezd mesélni,kezdj el pl tv-zni, enni,vagy simán a mondat közepén sétálj ki. ha kiakad,mond meg miért csináltad. ha ezután sem változik,akkor marad az 1. verzió.
2010. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ne add alább a vágyaidat. pontosan fogalmazd meg magadnak h mit akarsz. de ne úgy h: azt akarom,hogy figyeljen rám,de legalábbis mondjon véleményt,dehát végülis már az is jó ha meghallgat...stb.


ez a saját magad lealacsonyítása.


ha megfogalmaztad-karakánul!- h mit akarsz,mond el neki,vagy ami mégjobb írj levelet azt talán elolvassa.


de ne körmondatokat mert azt a pasik utálják. próbálj pozitívan fogalmazni-ami nem könnyű-de a lényege h pl: utálom h sose figyelsz rám helyett szeretném ha figyelnél rám mert ez nekem fontos.



hajrá!

2010. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igazából én is kicsit énközpontú vagyok(szerintem) de azért mégha párocskámnak valami baja van vagy lenne akkor még ha engem az tökre hdegen is hagy vagy unom akkor is veszek magamra annyit hogy hosszasan elbeszéljek vele:/ maximum ha látom hogy fáj neki hogy beszél rólla akkor persze gyorsan elterelem a szót mert nem jó nézni őt szenvedni és így lassan mindent kiszedek belőlle(amúgy mégha énközpontú vagyok soha nem érzem úgy hogy untatna vagy nem érdekel amit mond...

16/F

2010. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!